Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Високи обороти сутрин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Високи обороти сутрин

    Колеги, след сменен МПХ, датчик на термостата, мап-сензор, отново като запаля сутрин или след каато колата е стояла няколко часа, вдига над 2000 оборота. Ако тръгна веднага ги сваля до нормалните, понякога обаче не. Ако не тръгна може би ще стои така няколко минути. Възможно ли е това да е от ламбдата? Кажете ми коя е точно нейната букса? И ако я изключа за няколко дни проблем ли ще е и дали е удачна проверка да проверя дали в нея е проблема? И последно кажете ми кой може да ми направи качествена диагностика в София и проверка с осцилоскоп на ламбдата?Двигателя е от подписа.
    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

    #2
    аз лично не мисля че е от ламбдата, за динамика и разход да, но за оборотите не мисля че е проблемна.виж по-скоро как си с въздуха (дали няма пукнатини там дето не требе, дали стига колкото трябва) и на какъв хал ти е дроселната клапа
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=101168

    Коментар


      #3
      Утре вечер ще се опитам да почистя дроселовата клапа, ама ако е тя защо ще пали на високи обороти и като тръгна по-рязко ще се оправя? А също и ако смуче въздух. Ама ще я видя за какво става въпрос.
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        #4
        а пробва ли номера с откачането на акумулатора?
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Сигурно 20 пъти. Мисля в събота да ходя в сервиз Юве за диагностика. Добра идея ли е според вас? И акоимате идеи за решение на проблема ще се радвам да ги споделите.
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #6
            аз бих отишъл при Бобов сервизи/магазини ги има координатите
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар

            Working...
            X