Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с уредите на Бертонето

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с уредите на Бертонето

    Колеги... от няколко дена имам проблеми с част от приборите на таблото.Става въпрос за индикациата за налягане на маслото и температурата на водата.както си карах.... стрелките започнаха да се меткат нагоре надолу и после "паднаха" в нулево положение... Колата е ФИАТ Бертоне Х 1/9 .. модела е от 1982 г. ако някой е виждал колицата и има идея какво да човръкна ще сам му безкрайно задължен Yellow_Flash_Colorz_PDT_13
    lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
    ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
    Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

    #2
    Re: проблем с уредите на Бертонето

    x 1/9 написа:
    за индикациата за налягане на маслото и температурата на водата.както си карах.... стрелките започнаха да се меткат нагоре надолу и после "паднаха" в нулево положение... Колата е ФИАТ Бертоне Х 1/9 .. модела е от 1982 г.
    Предполагам че уредите ти са електро-механични - датчика е съпротивителен и уреда отчита протичащия през него ток - с други думи - те са амперметри .... Така че ако съм прав:1. причина - разхлабени съединения на кабелите към от тях ... - повредени уреди/датчици - но егати случайността и двата едновременно 2. проверка - проба с уред на датчиците/уредите3. Ако не е по силите ти - някой "жичкавия" ще ти е от полза ...УСПЕХИ ...
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #3
      мдааа прав ще излезеш.. механични са уредите... сега сам залостил мултицета до мен и го гледам с един мързелив поглед .. ама май ще се наложи да се завра под колата.Жичкадйиите гледаха колата... казаха "бе много сложна е тази работа" и аз им теглих една майна ! Yellow_Flash_Colorz_PDT_02
      lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
      ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
      Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

      Коментар


        #4
        Така... единия уред го наместих... сега отчита температурата вече. Но проблема с този на маслото остава. Възможно ли е да не отчита поради факта че маслото е за сменяне??? да ми се е променила до толкова химията че да влияе на тоците дето минават през датчика???? питам защото проверих кабелите.. обувките... мерих с мултицета насам натам.. и нишо ! Датчика на маслото ми дава показания в "барове" и ако работи "на натиск" по някакъв начин възможно ли е да се е заплескал или нещо подобно
        lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
        ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
        Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

        Коментар


          #5
          На братми Ланчата имаше същия проблем и се оказа, че е някакъв минусов кабел, който дава информация на уредите. В сервиза му оправиха проблема
          Господ пред мен, аз по него с Уно 1.3 70s

          Коментар


            #6
            Хммммм !!!! има един "сводобен кабел ... ама като не знам къде да го бодна ???
            lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
            ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
            Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

            Коментар


              #7
              x 1/9 написа:
              Хммммм !!!! има един "сводобен кабел ... ама като не знам къде да го бодна ???
              А какво има на него какво има +12 или маса?А датчика на маслото отчита налягането на маслото ... но не мисля че от това че ти е за смяна ще /не отчита ....
              Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

              Коментар


                #8
                ще го измеря и ще ти кажа .. ама малко се стъмни сега навънка и няма как се завра в двигателя
                lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
                ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
                Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

                Коментар

                Working...
                X