Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Много проблеми накуп

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Много проблеми накуп

    Много отдавна гледам форума и се реших и аз да споделя своите неволи пък дано намеря решения.Значи имам Пунто 1,6 90 к.с. пълна инжекция модел 95 г.Проблемите ми с него са от около 4-5 мес.Първо започна да вие страхотно много хидравличната помпа ,след това започна да стърже ужасно много при пълен забой - сигурно стърже кормилната рейка , и същевременно помпата се товари ужасно много като си променя виенето и стърженетСлед това започна проблема със цапането на свещи и отказа и да пали - оказа се ,че радиаторчето на парното е протекло точно върху компютъра и го побърква.Уж оправиха компа след като смених радиатора ,но сега когато е студена сутрин пали мнооого трудно,не държи ниските обороти - простоянно ги мени и понякога гасне ,свети ми на таблото лампата на инжектора ,и така върви жестоко добре ,щом лампата угасне и забива носа ,не се форсира двигателя - отврат едвам пълзи на втора скорост.Ходих на сервиз и ми казаха ,че и няма нищо ,но тя не върви и това е.Щом е студена сутрин е проблем - да не ви казвам какво беше зимата ,но в сервиза като я закачили на елкон-а ,не установили никакава грешка или проблем - а тя не върви - а беше лимка - с поглед палеше,и малко гореше и вървеше.След това ми изчезнаха спирачките - ходих пак на сервиз - смениха накладки и маркучи и изчезнаха тотално.Сега от време на време ги имам добри спирачки ,но в повечето време педала потъва до край и не спира и това е.Понякога сковава некое от колелата ,ама тя си не спира - обезвъздушавана е много кратно ,но явно проблема не е в това - не губи спирачна течност и няма течове ,но .... няма спирачки.Ако има някой който е имал подобни проблеми ,нека сподели - ще почерпя

    #2
    За спирачките най вероятно ти е за ремонт помпата и спирачната течност изтича в сервото.Като го напомпаш педала пак ли потъва?
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    Коментар


      #3
      Относно спирачките и аз имах проблем, обаче при мен постоянно ги нямаше(колата ми е пунто 1.7ТД).Като натисна педала потъваше докрай и едвам спирах, но това беше постоянно. Ходих на сревиз и ми смениха вакум помпата и от тогава всичко е наред, спирачките ми са супер.Може би и при теб там е проблема, но нека някои по запознат да каже.Просто изказвам предположение
      FIAT PUNTO 1,7TD ELX

      Коментар


        #4
        Щом му потъва педала до пода- значи помпата е дала фира- когато има въздух- първия път натискаш и потъва и веднага второ помпане и хващат, не вярвам колегата да не е помпил на педала- затова- помпа смяна.
        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          За трудното палене може да са виновни или свещите или да са запушени дюзи, но щом свети инжекциона върви при някой майстор да ти открие грешките, защото сигурно има такива, а щом мени обороти на място, ссигурно е моторчето за празен ход(стъпково моторче). Хидравликата не се скапва ей така от изведнъж, от опит знам че системата почва да вие когато има пропуск в тръбите и засмуква въздух, сигурен ли си че не ти губи хидравлично масло. Спирачките щом потъва педала, значи има теч някъде по тръбите, но щом си сигурен че не губи спирачна течност, значи може системата да няма добър вакум, или просто е здала помпата, но това се случва много рядко.
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #6
            Благодаря ня всички за отговорите.Хидравликата ми започна да вие отвъднъж - днес забелязах ,че помпата на хидравликата е омаслена отвън - не губя хидравлично масло.Спирачките са най-големия ми кошмар-педала потъва до край и понякога блокират едно или две от колелата ,но произволно избираемо-никога не блокират едни и същи колела.При второ напомпване понякога хващат спирачките ,понякога отново потъва педала-дяволска работа.Ако някой има схема ,чертеж или каквато и да е инфо относно спирачната система ,моля нека я сподели.За ел. оборудването на автомобила нямам никакви проблеми - сам си ги оправям ако ги имам ,но за останалото - не разбирам чак толкова много.Поздрави.

            Коментар

            Working...
            X