Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Brava, чистачките ми не работят!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Brava, чистачките ми не работят!

    Здравейте, първо да кажа че се радвам че попаднах тук Имам въпрос относно чистачките ми, от известно време не работят воабще, в началото отказваха от време на време, като изгася двигателя и дам на контакт след това тръгваха, но вече и това не помага, в един зверски дъжд имах големи премеждия из варненските улици)) та, бушоните са наред, въпроса ми е каква може да е причината в такъв случай?
    Fiat Brava 1.6 16V 103к.с.

    #2
    На каква кола?Трябва да се проверят връзките към самото моторче. Щом прекъсва вероятно е конектор.Възможно е също да има влага във моторчето, и от там да е запекла остта му.
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      Fiat Brava 1.6 и мен ми мина нещо подобно през ума, но да попитам все пак, а друга прична може ли да има?
      Fiat Brava 1.6 16V 103к.с.

      Коментар


        #4
        моторчето на чистачките е ..Играчка е свалянето,но трябва..!!!Другото,което се сещам е лостчето...не прави връзка....
        Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
        Fiat Punto 1.2 16v LPG

        Коментар


          #5
          искам да попитам .....безтова сте подхванали тематазначи за брава 1.6 ма то няма значение предполагамодзаде на джама чистачката си бачка нали движи сеобаче пущам и нали да праска и съвсем леко препръсква само олива доло края на чистачката за където е закрепена за капакакак да я продухам?пробвах с топлиика да отпуша и после да пусна водата и да изхвърли мръсотиятаама същата работа ...че не ми се сваля кората на багажника...някой идеи ?дано да се сетите нещо
          Fiat Brava 1.6 16V 2001

          Не на войната по пътищата !
          http://media.causes.com/ribbon/478500

          Коментар


            #6
            Ръчкането с топлийка е най-лошото за което можеш да се сетиш, по-вероятно е да има някъде запушване по тръбичката и сигурно е от клапана, той има една мембрана дето се къса и запушва, а задната кора се сваля много трудно има 5-6 болта, а отдолу 15 щипки, които са истинска мъка после при поставянето, но най вероятно ще трява да сваляш кората, откачаш маркуча и помапаш, ако има силен дебит, значи е дюзичката, сипваш й малко оцет и после лапаш основата на чистачката и духаш и се молиш да стане.
            --Старата ръжда любов не хваща!--
            156 sportwagon 1,9 jtd 115
            ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

            Коментар


              #7
              ми ако тикна така оцет в казанчето там и почна да пръскам няма ли да се отпуши?щото знам какво е да сваляш кората на капака пф не че и без пръскачка не мога ама като я има що да не си я ползвам
              Fiat Brava 1.6 16V 2001

              Не на войната по пътищата !
              http://media.causes.com/ribbon/478500

              Коментар


                #8
                Благодаря за инфото, ей сега ги оправихме
                Fiat Brava 1.6 16V 103к.с.

                Коментар


                  #9
                  Обаче да попитам, къде се намира буксата на моторчето на чистачките и как се стига до нея?
                  Fiat Brava 1.6 16V 103к.с.

                  Коментар


                    #10
                    Позитивната написа:
                    Обаче да попитам, къде се намира буксата на моторчето на чистачките и как се стига до нея?
                    Сваляш чистачките и пластмасовите кори под тях и воала там е, може да се погледне отстрани като се махне капака за поленовия филтър.
                    --Старата ръжда любов не хваща!--
                    156 sportwagon 1,9 jtd 115
                    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                    Коментар


                      #11
                      ivan_dmx написа:
                      ми ако тикна така оцет в казанчето там и почна да пръскам няма ли да се отпуши?щото знам какво е да сваляш кората на капака пф не че и без пръскачка не мога ама като я има що да не си я ползвам
                      Ами аз разглабях моите предните и бяха пълни с варовик натопих в чаша с оцет да се разяде варовика, ама боклуците, които са се събрали вътре няма как да излязат през малките дупчици на пръскалката, а задната не съм я разглабял защото пръскалката не е запушене, а е маркучето, просто не достига вода до отзад, ама при теб явно не е такъв проблема.
                      --Старата ръжда любов не хваща!--
                      156 sportwagon 1,9 jtd 115
                      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                      Коментар


                        #12
                        да осещам щом като го натисна и препръсква леко...че не ми се занимава да ра зглубявам кора одзаде да продухам маркучето и ако няма ефект ...някой ако се сеща нещо как да го прочистя да казва ще съм благодаренс топлиика бях отпушил на един приятел предните чистачки аз затова пробвах и при мене ама няма ефект
                        Fiat Brava 1.6 16V 2001

                        Не на войната по пътищата !
                        http://media.causes.com/ribbon/478500

                        Коментар


                          #13
                          Благодаря van_dal
                          Fiat Brava 1.6 16V 103к.с.

                          Коментар


                            #14
                            Нищо не стана, уви ще я водя на майстор
                            Fiat Brava 1.6 16V 103к.с.

                            Коментар


                              #15
                              etorrent написа:
                              моторчето на чистачките е ..Играчка е свалянето,но трябва..!!!Другото,което се сещам е лостчето...не прави връзка....
                              сваля се за 5 мин. можеш и сам...и да е изгоряло минаваш през моргата и си ти :D това не е проблем
                              tipo 1.4
                              tempra 1.8i.sw
                              brava 1.6 16v
                              kappa 2.0 20v

                              Коментар

                              Working...
                              X