Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за термостат Ритмо.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за термостат Ритмо.

    Ще си сменям термостата (типичен зимен ремонт ) ама не ми се дават 30лв за оригинален, та се чудя дали да не приспособя такъв от Лада. Та въпросът ми е, някой правил ли е такива трансплантации? За да не настъпвам едни и същи мотики, де... Поздрави
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    #2
    Не е ли малко множко 30 лв. мисля че са по евтини

    Коментар


      #3
      На Уното най-менташкия е 36лвзвъни и питай в НИКО66...за 835C1 двигателя термостата е 17лв с говнитурката барабар...
      2004 Audi A6 4F
      2002 Lancia Y

      Коментар


        #4
        Абе, май се отказах да сменям термостата. След по-обстоен преглед се оказа, че си отваря на около 80 градуса (+- няколко) и преди да отвори, не пропуска изобщо антифриз към радиатора. Проблема е, че колата все пак успява да загрее до 90 градуса само в задръстване. На шосето е между 70 и 80... Някакви идеи???
        Fiat Ritmo 105TC
        1600cc 105к.с.

        Коментар


          #5
          ами просто на толкова ти отваря термостата затова държи толкова

          Коментар


            #6
            johnfound написа:
            Абе, май се отказах да сменям термостата. След по-обстоен преглед се оказа, че си отваря на около 80 градуса (+- няколко) и преди да отвори, не пропуска изобщо антифриз към радиатора. Проблема е, че колата все пак успява да загрее до 90 градуса само в задръстване. На шосето е между 70 и 80... Някакви идеи???
            И при мене е така, само че явно пуска към радиатора преди 60 градуса. Въпросния термостат е сменян преди 2.5 години ...... Възможно ли е толкова бързо да се скапе???Съществува ли такова животно като "зимен термостат" и как може да се разпознае след като обикновено термостатите ги дават за 87 градуса плюс, минус 3 градуса Някой знае ли нещо по въпроса???
            FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
            ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

            Коментар


              #7
              brat_John написа:
              johnfound написа:
              Абе, май се отказах да сменям термостата. След по-обстоен преглед се оказа, че си отваря на около 80 градуса (+- няколко) и преди да отвори, не пропуска изобщо антифриз към радиатора. Проблема е, че колата все пак успява да загрее до 90 градуса само в задръстване. На шосето е между 70 и 80... Някакви идеи???
              И при мене е така, само че явно пуска към радиатора преди 60 градуса. Въпросния термостат е сменян преди 2.5 години ...... Възможно ли е толкова бързо да се скапе???Съществува ли такова животно като "зимен термостат" и как може да се разпознае след като обикновено термостатите ги дават за 87 градуса плюс, минус 3 градуса Някой знае ли нещо по въпроса???
              ами щом пуска преди 60 гр значи се е скапал можеда се скапе и за 6 месеца ти пак бая си изкарал то тези ментета където ги продават по магазините защо се учудваш сменяй и не се замисляй че идва зима и ще измръзнеш
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                stef написа:
                ами щом пуска преди 60 гр значи се е скапал можеда се скапе и за 6 месеца ти пак бая си изкарал то тези ментета където ги продават по магазините защо се учудваш сменяй и не се замисляй че идва зима и ще измръзнеш
                Термостата е сменян в сервиз на Фиат в Австрия То, че ще го сменям е ясно, въпроса ми беше има ли такова животно като зимен термостат?
                FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                Коментар


                  #9
                  brat_John написа:
                  stef написа:
                  ами щом пуска преди 60 гр значи се е скапал можеда се скапе и за 6 месеца ти пак бая си изкарал то тези ментета където ги продават по магазините защо се учудваш сменяй и не се замисляй че идва зима и ще измръзнеш
                  Термостата е сменян в сервиз на Фиат в Австрия То, че ще го сменям е ясно, въпроса ми беше има ли такова животно като зимен термостат?
                  такова животно като зимен термостат няма има евентуално термостати които са еднакви по габарит с твоя но реално са за друг двигател който работи на по висока температура и ако искаш/всъщност не знам за твоя модел дали има/ можеш да сложиш такъв но според мен няма смисъл разликата ще е евентуално 3-4 градуса заради което ще трябва да го смениш лятото за да нямаш проблеми
                  TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                  UNO 1.0 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    brat_John написа:
                    stef написа:
                    ами щом пуска преди 60 гр значи се е скапал можеда се скапе и за 6 месеца ти пак бая си изкарал то тези ментета където ги продават по магазините защо се учудваш сменяй и не се замисляй че идва зима и ще измръзнеш
                    Термостата е сменян в сервиз на Фиат в Австрия То, че ще го сменям е ясно, въпроса ми беше има ли такова животно като зимен термостат?
                    Не знам дали има такова животно, моя го набедиха че е "зимен", щото до 85 гр. не само радиатора, но и маркучите са ми съвсем студени, едва след 85 лееекичко почва да се загрява горния маркуч към радиатора и при 90 явно се отваря изведнъж и всичко се стопля.Не знам дали е зимен или не, може би просто работи както трябва.
                    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                    Коментар


                      #11
                      Един колега беше писал, че за има - няма 500 - 600 метра вдигал температура 90 градуса и на моето учудване ми беше обяснено, че термостата му бил "зимен"??????? Не вярвам да го е търсил специално тъй като колата му беше от скоро. Та за това и аз питам за въпросното животно "зимен термостат", защото и аз нямам нищо против зимата да качвам 90 градуса за 500 метра
                      FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                      ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                      Коментар


                        #12
                        Точно за въпросния колега става въпрос :P
                        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                        Коментар


                          #13
                          Един колега беше писал, че за има - няма 500 - 600 метра вдигал температура 90 градусаЕ, за 500-600 метра е на 60-70 гр, но около първия километър вече е на 85-90 гр.Това естествено зависи и от това, колко "жега" и даваш на колата първите метри, освен това при мен първите 200-300 метра са доста стръмен баир, взима се на 2-ра скорост.След това е нанадолнище около 300 м.
                          Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                          Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                          ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                          Коментар


                            #14
                            може и аз да не съм запомнил добре, но и дори след първия километър да си на 85 градуса си е О.К. - поне за зимата
                            FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                            ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                            Коментар


                              #15
                              като си смениш термостата с нов може и да не ти загрява за 1км 85гр но със сигурност ще си доволен от парното на типото а пък ако я "изпържваш" здраво може и да вдигне знам ли не съм пробвал а нямам и намерение да го правя
                              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                              UNO 1.0 FIRE

                              Коментар

                              Working...
                              X