Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за въздушен филтър...?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за въздушен филтър...?

    ...по точно не за самия въздушен филтър, а за кутията в която се намира той, значи там днес като го разглеждах видях че има една клапа която по принцип затваря или отваря два въздухопровода по единия постъпва топъл въздух от двигателя, а от другия свеж въздух от тръба която е изведена над калника, механизмът който задвижва тази клапа явно го няма. Та въпросът ми е от къде е по добре да постъпва въздух отвън или отвътре ?
    Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

    #2
    Лятото отвънка зимата си сложи една мека връзка от колекторите до онзи отвор за да взима топъл въздух.
    Fiat punto 1,1
    Fiat bravo 1,6 16v
    Fiat bravo 2,0 20v
    Honda civic 1,5
    BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

    Коментар


      #3
      А, аз цяла зима съм взимал студен въздух
      Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

      Коментар


        #4
        не съм забелязал на моята кола да е такамисля че не би трябвало да има такава клапапреди Москвича беше така, тръбопровода имаше различен път зима и лято :D
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Първите модели на Пунто, мисля, че имат такава клапа. Управлява се от т.нар. восъчен термостат, който се разтяга и свива в зависимост от температурата. Смяната му е почти невъзможна, алтернативата е да се вземе друга кутия за филтър с работещ такъв.
          Fiat Marea 1.8i 16V
          Fiat Tipo 1.4i 8V
          Fiat Punto 1.6i 8V
          www.italauto-bg.net/forum/

          Коментар

          Working...
          X