Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мога ли да прецакам нещо ако маслото не е каквото трябва ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мога ли да прецакам нещо ако маслото не е каквото трябва ?

    Днеска налях едно масло което го имат във сервиза където работя , мисля че беше тотал минерално - слагат го за турбо дизел и на DCI моторите на рено пичовете ми казаха че било много хубаво и полу синтетика , единият ми каза че е май 5w30 ама май и той незнае може ли да ми се прецака нещо ако не е точно за моя мотор 1,9 ТД 96 година ?

    #2
    Е може ли едно масло да е хем минерално,хем полусинтетика ?
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    Коментар


      #3
      Re: Мога ли да прецакам нещо ако маслото не е каквото трябва

      komshiqta написа:
      Днеска налях едно масло което го имат във сервиза където работя , мисля че беше тотал минерално - слагат го за турбо дизел и на DCI моторите на рено пичовете ми казаха че било много хубаво и полу синтетика , единият ми каза че е май 5w30 ама май и той незнае може ли да ми се прецака нещо ако не е точно за моя мотор 1,9 ТД 96 година ?
      Що наливаш масло, което не знаеш какво е?! полусинтетика - минерално!?!? нема такова животно - нещо не е усвет.
      Brava 1.6 16v ELX 2001г.
      Punto М2 1.2 SX 2000г.
      МРАЗЯ НАП!!!

      Коментар


        #4


        ми знам ли ......... това което съм чул другото което ми казват е че е добро , това което виждам е че го слагат на на DCI моторите и turbo diesel , май и на бензинови слагат чат пат ама не съм сигурен

        Коментар


          #5


          ако източа маслото , и налея хубаво масло без да сменям пак филтъра - при положение че съм минал 5-600 км има ли нещо опастност ? ще го оставя да се отцеди малко и той и ще си налея хубавото масло ?

          Коментар


            #6
            Какво толкова му се шашкаш? След като е практика това масло да се сипва в посочените от теб модели, и няма проблем? Карай си колата и не се коркай за глупости. Ще сменяваш масло на 500км...? Ще ти издам една малка "тайна" - в много от сервизите, собствениците и работниците там използват повторно източено масло от клиенти за личните си автомобили, когато знаят реалните километри и познават параноята на собственика Защо ли?
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7
              щом го слагат на dci не му мислихубаво е маслото
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8


                абе де да знам нещо съм се шашнал да не се прецака нещо ,ама от друга страна си мисля нали има масло вътре - каквото и да е поне е масло !!

                Коментар


                  #9
                  Rokambol написа:
                  Ще ти издам една малка "тайна" - в много от сервизите, собствениците и работниците там използват повторно източено масло от клиенти за личните си автомобили, когато знаят реалните километри и познават параноята на собственика Защо ли?
                  Хаххахахахх..чак дотам ли са изпаднали? :D
                  Brava 1.6 16v ELX 2001г.
                  Punto М2 1.2 SX 2000г.
                  МРАЗЯ НАП!!!

                  Коментар


                    #10
                    Neosi написа:
                    Rokambol написа:
                    Ще ти издам една малка "тайна" - в много от сервизите, собствениците и работниците там използват повторно източено масло от клиенти за личните си автомобили, когато знаят реалните километри и познават параноята на собственика Защо ли?
                    Хаххахахахх..чак дотам ли са изпаднали? :D
                    Ако така правят, ще си приготвя малко стружки....да ги пусна при смяната :DИначе спорде мен има проблем ако маслото е различно от предписаното...повече изтъркване на двигателя или по-висок разход, ако е по-гъсто.Ако е 5w30 а оригинала трябва да е 10w40.....във вървежа усеща ли се нещо?
                    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                    Коментар


                      #11
                      ако маслото е по-рядко и двг е износен има проблеми, защото първо пада компресията от рядкото масло, което не уплътнява добре, второ го гори, цапа свещи. ако е по-гъсто пък скача компресията, но старта е по-труден зимата.
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        GTipo написа:
                        Neosi написа:
                        Rokambol написа:
                        Ще ти издам една малка "тайна" - в много от сервизите, собствениците и работниците там използват повторно източено масло от клиенти за личните си автомобили, когато знаят реалните километри и познават параноята на собственика Защо ли?
                        Хаххахахахх..чак дотам ли са изпаднали? :D
                        Ако така правят, ще си приготвя малко стружки....да ги пусна при смяната :DИначе спорде мен има проблем ако маслото е различно от предписаното...повече изтъркване на двигателя или по-висок разход, ако е по-гъсто.Ако е 5w30 а оригинала трябва да е 10w40.....във вървежа усеща ли се нещо?
                        Аз карам с 5W40 и не съм намерил никаква разлика във вървежа.Но в интерес на истината не съм карал с друго масло.Колата не ми пипа и грам масло.След първото наливане на такова имах съмнение,защото се доля 600мл,но се оказа,че филтъра не е бил стегнат от бургаските "майстори" и от там е капело.....Аз ползвам Валволин 5w30.Идва ми на цената на селения.
                        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                        Коментар


                          #13
                          хм, 5W30 при по високи натоварвания (температури), май няма да смазва особено. аз лично не бих сложил на браво/брава масло с по-нисък вискозитет от 40!
                          "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                          (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                          Коментар


                            #14


                            разлика във вървежа няма , върви си както си върви , за разхода незнам мисля че се вдига малко но в неделя като допълня ще се разбере незнам може би аз си внушавам някакви работи н омай чувам едно като виене от двигателя , в смисъл то го има от около 2-3 месеца все едно валовете вътре ?! не съм се заслушвал преди ..... и едно като плякане от вакум помпата за спирачките ...... немога да разбера какво става ама колата си върви нормално и нямам никакви проблеми - сега реших да е карам докато нещо наистина не се прецака и да не барам нищо понеже къв съм майстор а и тука за какви суми става въпрос за поправка не искам да барам нищо дразни ме , чопка ме но щом работи сега не искам да го барам поне докато съм тука

                            Коментар

                            Working...
                            X