Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Мареа 1.6 16V при студен двигател глъхне

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Мареа 1.6 16V при студен двигател глъхне

    Колеги някой може ли да ми помогне. Когато я запаля и има голямо забавяне преди да си вдигне оборотите след като съм натиснал педала на газта. Обороти държи за това няма проблем. Свещи и бобина съм сменил.

    #2
    Я пак че нещо не се разбира много какво става.Значи палиш без да подаваш газ,пали си нормално и си държи оборотите.После натискаш педала и двигателя реагира със закъснение.Така ли е?А колко е това закъснение,части от секундата?Бавно ли ги вдига оборотите или само със закъснение?

    Коментар


      #3
      Залагам на TPS потенциометър или температурен датчик(ако глъхненето е само при студен двигател).
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        peho написа:
        Я пак че нещо не се разбира много какво става.Значи палиш без да подаваш газ,пали си нормално и си държи оборотите.После натискаш педала и двигателя реагира със закъснение.Така ли е?А колко е това закъснение,части от секундата?Бавно ли ги вдига оборотите или само със закъснение?
        Оборотите вдига със закъснение, иначе оборотомера си го пълни бързо.А и някой ще ми препоръча ли ЕЛКОН във Варна, че в Добрич съм се опарил от майстори.

        Коментар


          #5
          А и има и нещо друго като загрее стрелката отива чак най-горе на червеното, пуска се вентилатора и стрелката пак се забива в средата. Май е голяма вероятността да е от температурния датчик.Ще ме упътите ли къде седи.

          Коментар


            #6
            Re: Фиат Мареа 1.6 16V при студен двигател глъхне

            petar4o89 написа:
            Колеги някой може ли да ми помогне. Когато я запаля и има голямо забавяне преди да си вдигне оборотите след като съм натиснал педала на газта. Обороти държи за това няма проблем. Свещи и бобина съм сменил.
            Оправи ли проблема колега...
            BMW 318is COUPE 140hp
            FIAT BRAVA 1.6 16V 66kW

            Коментар


              #7
              Коя година е колата? Газ има ли?
              Play Golf ,but not drive golf!!!
              Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
              C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

              Коментар

              Working...
              X