Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на Fiat Brava от чужбина

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    АЗ СИ ВНЕСОХ ТАКАВА БРАВА

    Значи не знам защо искаш точно тази дето си я видял в немски сайт ... може да е на 40 000 км ... но имай предвид, че нещата за които питаш, в случай, че не ползва твоя човек автовоз ами я кара до тук (то и аз мога да ти я докарам) са следните:100 ЕВРО за технически преглед - ако няма50 ЕВРО за сертификат ЕВРО 1, но с него спестяваш 750 лв. мито150 ЕВРО за прехвърляне след покупката, за издаване на транзитни номера и минималната 14 дневна застраховка по време на тяхната валидност300 ЕВРО още да си приготви твоя човек за таксите по аутобаните, винетките и горивотокато стигне тука 60 лв. за една декларация на калотина, че до 5 дневен срок ще бъдат платени митническите сбороветези сборове са: ДДС + Мито + (Еко такса ако нямаш катализатор или си над 74 к.вт., включително)1862 лв. + 95 лв (колегите са закръглили на 2000 за ДДС-то + еко таксата)750 лв. (Мито, ако твоя човек не е успял да земе Евро.1, или и зел Евро2, което не му върши работа за в БГ)около 80 лв за Гражданска отговорност и документи Телк на инвалида - ако не - още 125 лв за данък, щом не си освободен ... и 60тина лева за български регистрационен номер)инвалидите са освободени от първете 900 долара ДДС - което ще рече, че доплащаш само за последните 3 конски сили, ама не навсякаде чиновниците го тълкували така закона и може и да не мине номера без рушветЕвро1 е сертификат за произход от европеиския съюз и за това тези коли правени там се освобождават - то се счита внос пак в ЕС. Евро 2 е сертификат за втората норма на екологичност въведана в европа и само немския годишен данък намалява, а у нас искат да ти е под 100 коня за да ти признаят катализатора, ама можеш в даначното да напишеш 90 коня, стига да си преправил някакси и митническата декларация и немския талон или да напишеш киловатите вместо конете и да се милиш да не сравнят или да подадеш 20 лв. ако се загледат (при мен номерата не минаха и си платих 100 лв за останалите 10 месеца от 125 лв за 2006 г. по-скъпите и по-нови коли са с по-голям данък). Колите над 150 конски сили имат към сборовете и Акциз.ако има нещо друго неясно - питайВЗЕМАЙ от БГ щото ще я видиш, и щото автовозите ги зимат от там с огромни отстъпки и в БГ наистина излизат по-ефтини колите вече. Ако намериш Брава под 700 ЕВРО като цена в германия - само тогава може да се замислиш, и да ми се обадиш да ти я докарам, но аз 5 месеца бях студент и дебнех за кола и тези обяви в интернет слад броени часове вече ставаха неактуални щото те изпреварва някой ... и не съм убеден, че ние докато си лафим колата още е там.
    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

    Коментар


      #32
      кола на инвалит

      Кола на инвалит въпроса е по скоро какви са докупенти те в германия. кои ще я докара и с какви документи.ако дойде до тук с всичко наред имаш най лесната задача .1 вече си взел документ са инвалит ТЕЛКнад 90 процента 1 група .копие заверено.на Макарйополска.1А .Пулномошно от инвалида за внос на кола на този които ше кара и оправя документите.от нотариус.2 документ от социалните че нее ползвано това право за внос на кола заверено .3Идва колата до митница . /Може да трябва и транзитни номера ако ше я караш предварително /белешка за освобаждаване .от терминала ако е с автовоз.или граница.4сверка на номера на шаси и двигател на митница.измит двигател и хубаво е да си ги намериш предварително и запишеш.5Митнически манифест 10 лв на фирма около митницата има много ,прави опис на документи плашаш всичко чакаш да ги внесеш на гишето за инвалиди /заедно С ИНВАЛИДА./ даваш ги потписва се 6 на другиа ден КАТ сутрин рано Документите са вече там .7С пълномощното и телка отивош на гише и там ти пишат молба плашаш, взимаш документите отиваш на ксерокс а искат и гражданска да направиш.минаваш канал .Ако е нарет колата е пускат ,чакаш за номера и талон ,слагат ти номерата и си готов. Регистрираш колата на името на инвалида в съвета8 искат оценка колко струва от застрахователна фирма и да внесеш 2 процента на държавата от стоиноста оценена от фирмата. не плашаш данаци и винетки .
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар

      Working...
      X