Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на Fiat Brava от чужбина

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Всъщност в новия закон мощността не я пише в конски или, а в киловати, и те са 74, което умножено по 1,36 прави 100,64 кс., демек колата може да е 101 коня.Ограничението е 1,8 литра и 74 киловата, края на август регистрирах кола на инвалид и са ми съвсем пресни данните.
    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

    Коментар


      #17
      Aз чета много добре, но както казах по-горе се колебая между Fiat Brava 1.6 90 к.с. и AUDI A4, та притеснението ми идва от това, ако предпочета да взема AUDI ...pinko168 сигурен ли си в това, което казваш? Защото, ако е така няма да имам никакви проблеми да взема примерно AUDI A4 на инвалид със следните характеристики:
      Код:
      Audi A4 1.6, LimousineD-47623 München, EZ: 12/96, 156.000 km, 74 kW (101 PS),  blau-metallic, TÜV: 01/06, Servo,Zentral,Schiebedach,Erste hand,...
      ... прав ли съм?Ето какво намерих и е влезнало в сила от 01.01.2004, не знам може и да е старо:
      Код:
      3. при доставка на територията на страната на леки автомобили с обем на двигателя до 1800 куб. см и с мощност на двигателя до 100 конски сили с получател лица с над 90 на сто трайно намалена работоспособност или трайно ограничена възможност за социална адаптация и от лица на 6 и повече години с до 90 на сто включително трайно намалена работоспособност или трайно ограничена възможност за социална адаптация, които имат заболяване или увреждане, посочено в списък, одобрен от министъра на здравеопазването, министъра на труда и социалната политика и министъра на финансите; по тази разпоредба може да се придобие лек автомобил за период три години за употребяван и пет години за нов автомобил; нулева ставка се прилага само за доставките на леките автомобили, когато данъкът е в размер до левовата равностойност на 900 щатски долара.
      А ето и нещо актуално от 01.01.2005:
      Код:
      Чл. 58. (1) Освобождават се от данък превозните средства на:4. (изм., ДВ, бр. 153 от 1998 г., бр. 112 от 2003 г.) триколката или лекият автомобил - собственост на лице с намалена работоспособност от 50 до 100 на сто, с обем на двигателя до 1800 куб. см и с мощност до 100 конски сили.

      Коментар


        #18
        Абе трябва да провериш, питай някой митничар все пак, на мен ми казаха, че е възможно и ланча 1,6 16 кл. да се регистрира на инвалид, въпреки че е 103 коня, трябвало митничаря да си "затвори" очите с някоя банкнота.Добре е ако двигателя има модификации с по-ниска мощност, пише се някоя от модификациите, "леко" се преправят оригиналните митнически документи.Моята Ланча е 90коня 66 киловата и нямаше проблеми.Най-добре е да питаш, а още по-добре е да намериш познат или склонен към подкуп митничар(това посленото не е никак трудно)
        Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

        Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

        ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

        Коментар


          #19
          Не съм сколнен към подобна стъпка, ще разпитам някой вещ по въпроса ... но защо въобще спомена за това, че се гледало киловатите, това AUDI горе е точно 74 KW, за което казваш, че няма проблеми да стане работата ....

          Коментар


            #20
            testor написа:
            Не съм сколнен към подобна стъпка, ще разпитам някой вещ по въпроса ... но защо въобще спомена за това, че се гледало киловатите, това AUDI горе е точно 74 KW, за което казваш, че няма проблеми да стане работата ....
            Казах, че няма проблем с 74 киловата, щото на мен така ми казаха познати митничари.74 кв е 100,6 коня и можело, щото така се закръглявало.Но все пак ти си провери, знаеш как е в България, всички наредби са "предпоследни"
            Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

            Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

            ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

            Коментар


              #21
              Здравейте пак, колебаех се между AUDI A4 и Fiat Brava и в крайна сметка се спрях на Fiat Brava, мисля да си я взема ОТ ТУК, обаче има няколко неща, който искам да Ви попитам Вас притежателите на подобен автомобил.Намерих един сайт в който е дадено заводското оборудване на Fiat Brava, там е показано, че колата излиза от завода със CD Player ... на обявите на който се обаждах за такъв автомобил никой не ми каза конкретно ДА има CD player, а просто има си "Стерео уредба" ... така че в крайна сметка тези коли имат ли CD Player или нямат?http://www.brava.hit.bg/obr.htmlИ другото, което искам да знам е:Както казах по-горе имам възможност да я взема на името на инвалид, обаче за целта трябва да търся модел 1.4, за който модел разбрах, че са имали проблем с двигателите, наистина ли е така? То, че 1.6 Fiat Brava е по-пъргав от 1.4 мисля, че е ясно ... какво ще ме посъветвате, 1.4 или 1.6 да взема, ако взема 1.4 се отървам с поне 1500-2000 лв. данък ...! А тук в България трудно се намира модел 1.6 90 к.с., говорих и с познати от автокъщи обаче никой не се наема да ми докара такава, поради простата причина, че вече рядко внасят автомобили от Германия за която територия е валиден този модел ...

              Коментар


                #22
                testor написа:
                Здравейте пак, колебаех се между AUDI A4 и Fiat Brava и в крайна сметка се спрях на Fiat Brava, мисля да си я взема ОТ ТУК, обаче има няколко неща, който искам да Ви попитам Вас притежателите на подобен автомобил.Намерих един сайт в който е дадено заводското оборудване на Fiat Brava, там е показано, че колата излиза от завода със CD Player ... на обявите на който се обаждах за такъв автомобил никой не ми каза конкретно ДА има CD player, а просто има си "Стерео уредба" ... така че в крайна сметка тези коли имат ли CD Player или нямат?http://www.brava.hit.bg/obr.htmlИ другото, което искам да знам е:Както казах по-горе имам възможност да я взема на името на инвалид, обаче за целта трябва да търся модел 1.4, за който модел разбрах, че са имали проблем с двигателите, наистина ли е така? То, че 1.6 Fiat Brava е по-пъргав от 1.4 мисля, че е ясно ... какво ще ме посъветвате, 1.4 или 1.6 да взема, ако взема 1.4 се отървам с поне 1500-2000 лв. данък ...! А тук в България трудно се намира модел 1.6 90 к.с., говорих и с познати от автокъщи обаче никой не се наема да ми докара такава, поради простата причина, че вече рядко внасят автомобили от Германия за която територия е валиден този модел ...
                Пич в сайта си пише че зависи от модификацията на оборудване. Моята е SX за която СД е опция, а за ELX и HGT е стандарт, но в германия доколкото знам не държат на екстри така че едва ли ще намериш ELX, а HGT е 2.0 20V та на инвалид не става За проблем с двигателя при 1.4 не бих казал, но е въпрос на късмет, просто защото е кола втора употреба! Аз лично на твое място бих жертвал пъргавината за 2000лв мито + 120лв на година данък Остава само да почерпиш:
                FIAT Bravo 1.6 16V '97

                Коментар


                  #23
                  Колко е данъка на година за 1.4 автомобил (Fiat Brava)?А това за CD-то в зависимост от модификацията на колата ми е ясно, но в крайна сметка като ми кажат има си "Стерео уредба", не мога да ги разбера за CD или за касетофон говорят ... конкретно ги питам всички има ли CD, а те ми казват има "Стерео уредба" ... това е проблема!

                  Коментар


                    #24
                    testor написа:
                    Колко е данъка на година за 1.4 автомобил (Fiat Brava)?А това за CD-то в зависимост от модификацията на колата ми е ясно, но в крайна сметка като ми кажат има си "Стерео уредба", не мога да ги разбера за CD или за касетофон говорят ... конкретно ги питам всички има ли CD, а те ми казват има "Стерео уредба" ... това е проблема!
                    На инвалид няма данък Иначе е 20лв може би
                    FIAT Bravo 1.6 16V '97

                    Коментар


                      #25
                      ако нещо с 1,4 ти хареса и е читаво не му мислищом имаш възможност за инвалид няма какво да се чудиша освен това и годишншят данък е много по-малъкв Германия има доста 1,6 90 коня между другото
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #26
                        Търся и Лети Джанти за автомобила, който ще взема, някой може ли да ми каже какви да търся, цена и т.н., нещо линкове, ако знаете? За Brava разбрах, че джантите трябва да са такива:Централен Отвор-58---PCD-4x98mm

                        Коментар


                          #27
                          Не мисля, че е offtopic, все пак говоря за същата покупка от която се почна темата, този автомобил нали има и аксесоари и атрибути към него ... няма смисъл да пусна нова тема и да говоря за същия автомобил, който дори още не съм го купил ...

                          Коментар


                            #28
                            Еми джанти Ронал например имат такива размери, намират се лесно. Цените почват от 100 лв.
                            FIAT BRAVO 1.6 16V

                            Коментар


                              #29
                              Хора ще Ви помоля за един конкретен отговор, защото всеки с който говоря ми казва различни неща ... Ако взема колата от ТУК (България) има ли възможност да я пиша на името на инвалид и да не плащам данък (мито или каквото там се води), едни ми казват, че можело и се отървам от 1500 - 2000 лева от обявената цена на колата, а пък други ми казват, че не можело, къде е истината всъщност, а и по автокъщите ТУК се продават много коли, които вървят с цена за инвалид и с цена за обикновен гражданин и направо съм супер объркан в момента!

                              Коментар


                                #30
                                testor написа:
                                Хора ще Ви помоля за един конкретен отговор, защото всеки с който говоря ми казва различни неща ... Ако взема колата от ТУК (България) има ли възможност да я пиша на името на инвалид и да не плащам данък (мито или каквото там се води), едни ми казват, че можело и се отървам от 1500 - 2000 лева от обявената цена на колата, а пък други ми казват, че не можело, къде е истината всъщност, а и по автокъщите ТУК се продават много коли, които вървят с цена за инвалид и с цена за обикновен гражданин и направо съм супер объркан в момента!
                                Може да се вземе от автокъща, моята Дедра е взета така.През август тръгнах да търся кола, имах инвалид на разположение(майката на моята приятелка).В една автокъща в Горубляне тъкво разтоварваха автовоза и видях Дедрата.Казаха ми 3200 лв ако се регистрира на инвалид или 4800 лв ако не е.Схемата е следната - вносителите са платили всички мита и ДДС-та и квото се плаща там на границата и митницата.Ако продадат колата на инвалид, МОГАТ ДА СИ ВЪЗСТАНОВЯТ въпроната сума от държавата, иначе не.Тази сума е 900 долара май, защото цената всъщност след някакво пресмятане се вдигна на 3350 лв.Така че ако колата отговаря на условията - до 1,8 и до 74 кВ, и ако представиш всички необходими документи на инвалида, нямаш проблеми.
                                Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                                Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                                ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                                Коментар

                                Working...
                                X