Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на Fiat Brava от чужбина

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Покупка на Fiat Brava от чужбина

    Здравейте, искам да попитам каква е процедурата за закупуване на кола директно от чужбина, харесал съм си един Fiat Brava в немски сайт за авто обяви, какво трябва да предприема от тук нататък. Имам възможност за ползване на удостоверение от инвалид, това означава ли, че няма да плащам митото й? Ще помоля да бъдете по-изчерпателни в обясненията си, че въобще си нямам и представа как стоят нещата ... дори книжка нямам още. И най-важното, което искам да спомена е, че няма да имам възможност да отида до Германия и да взема колата аз, обмилслям да говоря това да направи мой познат или някой, който предлага подобни услуги, какво бихте ме посъветвали?Като гледам обявите и най-вече цените по автокъщите не си заслужава да давам от 5000-6000 лева за кола, която от чужбина може да се вземе за 1500-2000 EUR, и то тези с такива цени са почти като нови!

    #2
    Здравей! Значи като за начало да ти кажа, че това си е малка авантюра. Харесал си кола, която не виждаш на живо, не си сигурен в какво състояние е. Имаш опция да ти я донесе някой познат, обаче от къде си сигурен, че тази кола ще бъде там, когато твоя познат отиде да я вземе? Освен това, отиването до там почти те задължава да я купиш тази кола, независимо от състоянието и. И пак ти няма да си там, за да си кажеш мнението. 2000 евро не са много пари за кола, купена от Германия. Имам в предвид няма да е като нова. Освен това, имаш разходи около/над 800-1000 лв за да я докараш дотук, регистрация и т.н. пак ти стъпва на 5...0 лева. и то без да и плащаш поне 1600 лв. ДДС, щом ще е на инвалид. Мито няма да плащаш, щом е с ЕВРО 1. Да оправиш документите на инвалида, регистрирането са си определена доза стрес, време и нерви. Този, който ще ти донесе колата трябва още в Германия да я купи с пълномощно на името на инвалида, иначе трябва реекспорт, още някой лев. Хубаво е, че не си се навил да ходиш сам да я купуваш, много ще ти е трудно. Като цяло, има достатъчно внос на коли в България, обиколи, харесай си, закарай я на сервиз, покарай я и чак тогава ако решиш я взимаш.

    Коментар


      #3
      2000 E.=4000лв+2000лв мито и екотакса за 1.6 103к.с.(на инвалид не може да се вкара, т.е. можеш само 1.2, 1.4, 1.6 90к.с)+минимум 800лв доставка на автовоз + други разходи ми как да ти кажа то ще е доста повече от 5-6000лв, ти си решаваш
      FIAT Bravo 1.6 16V '97

      Коментар


        #4
        re

        Здравейте, не е лошо да се съобразите с другите мнения до момента. Ако сте новак, то колата от чужбина си е чисто набутване. Ако ви я кара друг, то той трябва да е "ужасно близък човек" иначе ще ви излезе през носа. Тук може да потърсите в www.mobile.bg коли и там има и такива без мито (то всъщност е ДДС) за инвалиди. С малко повече упорство и телефонни разговори ще си намерите добра кола.Успех!
        Не остана време за подпис ...

        Коментар


          #5
          Всеки ден гледам обявите в mobile.bg, но просто искам да знам как стоят нещата с покупка на кола от чужбина ... конкретно говоря за сайта www.mobile.de ... и най-вече изхождам от това, че колите в Германия за доста по-запазени ... и това което най ми хареса е, че в този сайт са представени снимки точно на тази част от колата, която е или ударена или издраскана ... докато в mobile.bg нещата стоят обратното, повечето изгодни обяви за фалшиви и ако примерно колата е ударена от ляво, продавача я снима от дясно за да не може да се забележи дефекта, който дефект със сигурност ще се открие, когато видя колата, но защо го правят и те не знаят, за това се хвърлям на кола от чужбина ... колкото до това дали съм новак, да такъв съм ...

          Коментар


            #6
            Re: Покупка на Fiat Brava от чужбина

            testor написа:
            Здравейте, искам да попитам каква е процедурата за закупуване на кола директно от чужбина, харесал съм си един Fiat Brava в немски сайт за авто обяви, какво трябва да предприема от тук нататък. Имам възможност за ползване на удостоверение от инвалид, това означава ли, че няма да плащам митото й? Ще помоля да бъдете по-изчерпателни в обясненията си, че въобще си нямам и представа как стоят нещата ... дори книжка нямам още. И най-важното, което искам да спомена е, че няма да имам възможност да отида до Германия и да взема колата аз, обмилслям да говоря това да направи мой познат или някой, който предлага подобни услуги, какво бихте ме посъветвали?Като гледам обявите и най-вече цените по автокъщите не си заслужава да давам от 5000-6000 лева за кола, която от чужбина може да се вземе за 1500-2000 EUR, и то тези с такива цени са почти като нови!
            най добре говори с познат който предлага такива услуги той ще ти обясни най точно но искам да те предупредя че мой приятел му яде главата , той имаше същите изисквания като твойте да е на инвалид/това в повечето случаи става за1,6защото за немския пазар са 90кс/ хареса си я от мобилето уж перфектна намери човек който да му я докара и като я видя на живо ентусиазма му се изпари дребните уж дефекти не бяха толкоз дребни и всичко свързано с пари ,салона вътре беше все едно не я карал германец/щот уж нали германците много се грижат за колите си/ ами някъв талибанин едни пирони едни видии беше завивал по таблото абе си еб.ло мамата така че аз също бих те посъветвал кола от тук , но все пак избора си остава твой
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар


              #7
              Значи от мненията Ви да разбирам, че за кола над 100 к.с. в Германия не важи това право за инвалид, така ли?

              Коментар


                #8
                testor написа:
                Значи от мненията Ви да разбирам, че за кола над 100 к.с. в Германия не важи това право за инвалид, така ли?
                В България не важи за Германия - не знам, ама предполагам, че ти искаш да я караш тук, нали?
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  Не Ви разбирам отново, какво искам да направя: Искам да купя кола от Германия, която ще карам тук в България ... и както обясних имам привилегията да ползвам удостоверение от инвалид ... Спрял съм се на 2 автомобила: Fiat Brava 1.6 16V, която е над 100 к.с. и другата е AUDI A4 1.6, за която също предплоагам, че е над 100 к.с. ... това е ...

                  Коментар


                    #10
                    testor написа:
                    Не Ви разбирам отново, какво искам да направя: Искам да купя кола от Германия, която ще карам тук в България ... и както обясних имам привилегията да ползвам удостоверение от инвалид ... Спрял съм се на 2 автомобила: Fiat Brava 1.6 16V, която е над 100 к.с. и другата е AUDI A4 1.6, за която също предплоагам, че е над 100 к.с. ... това е ...
                    За да ползваш "привилегията за инвалид", автомобилът трябва да е под 100 к.с. За автомобили над 100 к.с. се заплаща мито независимо, че са вкарани на инвалид. Това го направиха, защото борчетата почнаха да вкарват луксозни джипове и лимузини на имената на инвалид.
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #11
                      testor написа:
                      Не Ви разбирам отново, какво искам да направя: Искам да купя кола от Германия, която ще карам тук в България ... и както обясних имам привилегията да ползвам удостоверение от инвалид ... Спрял съм се на 2 автомобила: Fiat Brava 1.6 16V, която е над 100 к.с. и другата е AUDI A4 1.6, за която също предплоагам, че е над 100 к.с. ... това е ...
                      фиат брава правена за германия е 90кс а за италия е 103кс това е за 1,6 16V моторите така че брава от германия става на инвалид а от италия не това е
                      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                      UNO 1.0 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        Да ти споделя и моето мнение. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО КОЛА ОТ БГ. Защо?- Ми ще повторя колеги ама как ще купиш кола която не си виждал? Кой в Германия ще позволи на някой, да провери кола в сервиз,преди да я купи? НИКОЙ. Как ще ти я кара познат? Ами ако се случи нещо-път е? Цената както казаха колегите е луда. Еми не е ли достатъчно? П.П. Карал съм А4 1.6 няма нищо общо със пъргавината на Фиатката.
                        Alfa Romeo 166 2,4 JTD
                        Lancia Y

                        Коментар


                          #13
                          Моята я купих по снимка - 20кв от мобиле.де.Познайте дали не съм доволен?Схемата е следната - има телефони - говориш с този дето я продава, питаш за състояние, дефекти, сервизиране и т.н. Пращаш твой човек до мястото на събитието - проверява дали всичко отговаря на истината > капаро по банков път > фактура на твое име > транспорт до БГ.Предварително подготви канала за транспотирането и прегледа и после търси колата. Поне за по-новите е така. Старите няма къде да избягат -стига да я харесаш, твоя си е!PS: Погледни тукhttp://mobile.de/SIDnq.vfcmnivlovLoS...1111186290251&Едва ли ще намериш по-добро предложение за тези пари у нас!

                          Коментар


                            #14
                            Много ти благодаря Stilo за мнението, найстина се надявах да пише някой като теб ... само че в момента ми дойде на главата проблема с 100 к.с. защото се надявах да взема колата на името на инвалид, а както разбрах по-горе това за Германия не важи ... много кофти момент ...И си прав, че състоянието на колите тук за тези пари е горе долу такова като на автомобила от снимката ... щото тука колата ще ми дойде 2-3 ръка най-вероятно ...

                            Коментар


                              #15
                              testor написа:
                              Много ти благодаря Stilo за мнението, найстина се надявах да пише някой като теб ... само че в момента ми дойде на главата проблема с 100 к.с. защото се надявах да взема колата на името на инвалид, а както разбрах по-горе това за Германия не важи ... много кофти момент ...И си прав, че състоянието на колите тук за тези пари е горе долу такова като на автомобила от снимката ... щото тука колата ще ми дойде 2-3 ръка най-вероятно ...
                              колега ти май не четеш какво пише а именно браво 1,6 16V произведено за германия e 90кс следователно може да се пише на инвалид ако го вкараш от италия не може защото за тамошния пазар е 103кс и прехвърляш с 3кс изискването колата да е до 1,8 и 100кс ами това е дано да си ме разбрализискването 1,8 и 100 кс е български закон а не на Германия Италия или която и да било държава
                              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                              UNO 1.0 FIRE

                              Коментар

                              Working...
                              X