Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стрелката за горивото се побърка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стрелката за горивото се побърка

    Значи проблема е следния. По мои сметки в резервоара имам около 1/3 гориво. Тази вечер се качвам в колата, изчаквам да ми спре бензиновата помпа и да ми изгасне лампата на инжектора и паля. Стрелакта за горивото си отива на около 1/3та. След около 300-400метра забелязвам видимо стрелката как ми пада към 0та и за около 30-40 сек падна до ограничителчето. Спрях огледах се за теч но няма никъде. След това повторих процедурата по запалването на колата и стрелката си отиде пак в нормално положение. След още малко каране проблема се повтори и потрети. Някой може ли да даде разумно обяснение на какво се дължи това. Само да вметна, че когато гася колата стрелката пада много по бързо (т.е. може да се отхвърли хлабава връзка по токовете според мен).Благодаря предварително!!!!
    Fiat Marea SX 1.6. 16V '98
    Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V '99

    #2
    Re: Стрелката за горивото се побърка

    zihe написа:
    Значи проблема е следния. По мои сметки в резервоара имам около 1/3 гориво. Тази вечер се качвам в колата, изчаквам да ми спре бензиновата помпа и да ми изгасне лампата на инжектора и паля. Стрелакта за горивото си отива на около 1/3та. След около 300-400метра забелязвам видимо стрелката как ми пада към 0та и за около 30-40 сек падна до ограничителчето. Спрях огледах се за теч но няма никъде. След това повторих процедурата по запалването на колата и стрелката си отиде пак в нормално положение. След още малко каране проблема се повтори и потрети. Някой може ли да даде разумно обяснение на какво се дължи това. Само да вметна, че когато гася колата стрелката пада много по бързо (т.е. може да се отхвърли хлабава връзка по токовете според мен).Благодаря предварително!!!!
    като се климбучка горивото в резервоара, стрелката си играе- нормално.... за да не играе, трябва да ти е пълен резервоара обяснението е, че стрелката се се води по там нещо си в резервоара, което плува , и колкото по на горе е , толкова и стрелката ти отива по-нагоре, за това когато не е пълен резервоара, може да дава различни резултати това е моето обяснение.... ако си забелязал, когато имаш наистина малко гориво в резервоара, лампичката ту свети, ту не свети, докато стане вече недопустимо малко :D
    фиата си е фиат

    Коментар


      #3
      Като я купих стрелката пак беше на 1/3та, не съм забелязал да го прави тоя проблем. Ако е от калбачкането на горивото едва ли толкоз бързо ще се изменя. Неми е първи автомобил и на никой няма такива големи отклонения. Ако пък ги има ще се окаже супер е**на тая индикация за горивото: кат ти падне под 15 литра и да ти показва ту 0, ту 8, ту 15 кофти история ще е. Но вярно, че от тогава несъм я оставал да пада толкова ниско.
      Fiat Marea SX 1.6. 16V '98
      Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V '99

      Коментар


        #4
        Имах проблем със стрелката с нереални показания и след сваляне на арм. табло и почистване на контакторите нещата са 6.
        Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


        Когато целта е всичко и пътят е без значение!

        Коментар


          #5
          zihe написа:
          Като я купих стрелката пак беше на 1/3та, не съм забелязал да го прави тоя проблем. Ако е от калбачкането на горивото едва ли толкоз бързо ще се изменя. Неми е първи автомобил и на никой няма такива големи отклонения. Ако пък ги има ще се окаже супер е**на тая индикация за горивото: кат ти падне под 15 литра и да ти показва ту 0, ту 8, ту 15 кофти история ще е. Но вярно, че от тогава несъм я оставал да пада толкова ниско.
          да, определено не може да направи толкова големи отклонения, но принципно при повечето коли се получава (в по-малки граници)
          фиата си е фиат

          Коментар


            #6
            При мен е същата работа. Единствено се доверявам на стрелката като е била изключена колата и след като дам на контакт показва колко гориво имам. и до първото ускоряване или рязко спиране и все едно някои ми точи бензина, а като се позастоя на светофара е готино гледам как се вдига(стрелката) -тоя дето ми точи бензина ми го връща :P, незнам как може да се оправи. засега си карам така ама гледам постоянно да имам бензинец и много много не и се доверявам че сменях веднъж помпа.
            Fiat Marea 1.8 16V

            Коментар


              #7
              Колегата по горе е прав!Аз в самото начало си мислех , че се е скапал бензиномера но с течение на времето му свикнах, ноооо.....започна да ми се бъзика и уреда за температурата и да показва стойности които са абсурдни!В търсене на проблема и сменяне на цялата охладителна система(поради старост )стигнах до таблото от зад имаше един кабел който играе ролята на маса и се беше разхлабил стегнах ме го, попритегнахме и гайките зад уредите изпълняващи роля на замасяване и всичко се оправи даже и бензиномера.От тогава до сега не съм виждал да светне резервата, както правеше преди с половин резервоар!Ех поулях се с писанете, смъкни си таблото и го прегледай!Успех!
              now. BMW E39 523i '98 170hp
              ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
              ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

              Коментар


                #8
                Да така и ще направя но чак през почивните дни. Иначе признаците са абсолютно същите като на колегата Dimitko. Благодаря още веднъж за отговорите.
                Fiat Marea SX 1.6. 16V '98
                Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V '99

                Коментар


                  #9
                  Ако успееш да решиш проблема сподели за да мога и аз да направя нещо по въпроса.Успех.
                  Fiat Marea 1.8 16V

                  Коментар

                  Working...
                  X