Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Марка на кабели за свещи?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Марка на кабели за свещи?

    Колеги,питането ми е коя марка кабели за свещи да предпочета:Bosch ; BERU? Става въпрос за оригинални кабели ,а не за ментета?Цената на двете марки е почти една и съща.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    щом си сигурен в произхода - няма значениеобаче сега колегите ще оплюят Бош :D
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Ще ги купя от Германия,реномиран магазин и не се съмнявам в произхода.Спрях се на този вариант,отколкото на тесли,брадви и тем подобни в България.
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #4
        само ако споделиш и каква е цената, че ми е интересно
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Ами на БОШ дават 2 цени 31 и 40^,Беру е около 35^ за комплекта.При положение,че ми искат за тесла 65 лева в Косер предпочитам за 70 лева Бош или Беру.
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #6
            цената е идеалнатук както знаеш явните ментетата на тези две фирми се продават на подобна цена"оригиналите" са двойно и тройно
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Аз си купих Беру тук в БГ комплекта съм го платил на 89лв!От едно месно магазинче тука в Русе верно че скъпичко продават там но това бяха възможно наи истинските кабели които намерих! Иначе гледах един Бош незнам къде беше правен но пластмасата по лулите още от сега не прилича на нищо пък камо ли кат ги сложа и кат се понагреят....Иначе аз ходих в магазина с мултицета и си мерих Съпротивлението щото ми писна да давам пари за боклуци.

              Коментар


                #8
                И какви се представи в случая БЕРУ? Добри стойности ли даде?
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар


                  #9
                  dudulia написа:
                  И какви се представи в случая БЕРУ? Добри стойности ли даде?
                  Колкото трябва да бъдат от 2 килоома до...,аз не помня вече ,но адаша ще каже колко бяха.Вече 2-3 месеца няма никакви грижи.
                  Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                  Коментар


                    #10
                    Новите кабели бяха със съпротивление от 1,2 до 2,8 килоОма Старите които смъкнах единия 14килоОма единия 19килоОма единия 52килоОма и единия безкраиност .Един път съм ги сменял и си пазех старите оригиналните кабели като ги замерих тях е те дадоха по добро съпротивление ( 9..18килоOма ) Предните кабели бяха EPS! Само не ми е ясно какво им се случи че за година и половина сдадоха багажа Маи маи вече няма да си купувам нищо EPS. То при предната смяна нямаше богат избор деИначе от познат които се занимава с Ел. инсталации по автомобили знам че трябва да бъдат кабелите със съпротивления 2..5килоОма ( при бездистрибутурно запалване ) и 5..8килоОма ( при наличие на дистрибутурно ) не твърдя че тряя 100% да е толкова ма маи след като смених моите се поубедих че.....

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря за отговорите.Спирам се на БЕРУ.Без това и свещите са ми БЕРУ и съм много доволен от тях.Модераторите могат да заключат или изтрият темата,ако преценят,че е необходимо.
                      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                      Коментар

                      Working...
                      X