Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем: Шум от двигателя на Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем: Шум от двигателя на Типо

    В движение и на свободна се чува шум от двигателя, който лично го оприличавам на шума от тракането на дизелов двигател само, че по тихо. Чува се на около 2000-3000 оборота.Някакви съвети, че тука в Разград няма много разбиращи майстори май.
    Carozzeria Touring, Milano
    Fiat 124 Touring - моята следваща кола

    #2
    Виж някоя от ролките на алтернатор, серво ... да не се разхлабила, пипаш с ръка натискаш дърпаш, не трябва да мърда на никъде. Иначе може и да не ти достига налягане на маслото и при обороти да ти тропа повдигач?Не съм обаче много в час ...Успех!
    Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

    Коментар


      #3
      В движение и на свободна се чува шум от двигателя, който лично го оприличавам на шума от тракането на дизелов двигател само, че по тихо. Чува се на около 2000-3000 оборота. Някакви съвети, че тука в Разград няма много разбиращи майстори май
      Това отведньж ли се получи, или проблема ти е отдавна и с увеличаване на оборотите се увеличава и честотата на тракане?

      Коментар


        #4
        Получи се от веднъж вече около 2 месеца е така. Като увеличавам оборотите се увеличава честотата на тракане. Като дигна повече оборотите не се чува.Карам с масло BP 10W40. Като го смених ми останаха около 300 грама, но след около 6000 км ми се наложи да ги налея и тях, само не мога да разбера дали гори масло или е от утечка някъде по двигателя. От към картера е бая намаслен.Шума се чуваше и като смених маслото.Като каза алтернатор (само да не бъркам) понякога като запаля ми светва по слабо индикатора за акумулатора и така си свети. Като набирам обороти почва да изгасва понякога, а като освободя от скорост пак светва.Не съм много сигурен, но ми се струва, че сутрин докато не е загряла тракането е по-силно.Иначе работата на двигателя е равномерна. Типото е 1.6 SX моноинжекция
        Carozzeria Touring, Milano
        Fiat 124 Touring - моята следваща кола

        Коментар


          #5
          Получи се от веднъж вече около 2 месеца е така. Като увеличавам оборотите се увеличава честотата на тракане. Като дигна повече оборотите не се чува. Карам с масло BP 10W40. Като го смених ми останаха около 300 грама, но след около 6000 км ми се наложи да ги налея и тях, само не мога да разбера дали гори масло или е от утечка някъде по двигателя. От към картера е бая намаслен. Шума се чуваше и като смених маслото. Като каза алтернатор (само да не бъркам) понякога като запаля ми светва по слабо индикатора за акумулатора и така си свети. Като набирам обороти почва да изгасва понякога, а като освободя от скорост пак светва. Не съм много сигурен, но ми се струва, че сутрин докато не е загряла тракането е по-силно. Иначе работата на двигателя е равномерна. Типото е 1.6 SX моноинжекция
          В такива случаи, тракането може да идва основно от клапапаните или от бутален болт, при тези причини може да се кара по-продьлжително. Ако е биелен лагер досега щеше да се чуе!Така, че една сервизна консултация в случая е наложителна! От форума в случая, няма как да се уточни!

          Коментар

          Working...
          X