Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

стартер на 1.8i МНОГО СПЕШНО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    стартер на 1.8i МНОГО СПЕШНО

    колеги спешно ме интересува къде по двогателя се намира стартера на 1.8 двигателя и лесно ли се сваля ако нямам канал и колата е на тясна уличка в центъра??? искам да го сваля за да го погледна ,защото не иска да пали (изобщо не завърта) после изведнъж запали без никакви проблеми, придвижих колата до улица любен каравелов в центъра и след като загасих двигателя, пак нищо... .от доста места вече ме ориентираха че проблема сигурно е стартера, та за това искам сам да си го сваля, за да оправя работата на място и ако е нещо по елементарно, да мога да го оправя още днес!!! благодаря предварително
    фиата си е фиат

    #2
    проблема да не идва от калпави тоци?
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #3
      kiselo написа:
      проблема да не идва от калпави тоци?
      не мисля колега, защото колата вчера си запали без проблем и си работи перфектно (ако запали), а ако е ток, то той е пак някой който захранва стартера, за което пак трябва да го погледна
      фиата си е фиат

      Коментар


        #4
        tskostov написа:
        kiselo написа:
        проблема да не идва от калпави тоци?
        не мисля колега, защото колата вчера си запали без проблем и си работи перфектно (ако запали), а ако е ток, то той е пак някой който захранва стартера, за което пак трябва да го погледна
        да колега, нонали знаеш че ток за стартера ти трябва само докато палиш, а не докато работи мотора или караш...така че нищо не пречи да се е прецакал някой кабел и случайно да е дал контакт когато си въртял...огледай си първо жиците и тогава разглобявай да не си трошиш ръцете само..доколкото знам кабела към стартера е един доста дебел...възможно е да се е окислил нещо и да не прави хубав контакт..пръсни го с някое спрейче за такива неща и те така...
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #5
          kiselo написа:
          tskostov написа:
          kiselo написа:
          проблема да не идва от калпави тоци?
          не мисля колега, защото колата вчера си запали без проблем и си работи перфектно (ако запали), а ако е ток, то той е пак някой който захранва стартера, за което пак трябва да го погледна
          да колега, нонали знаеш че ток за стартера ти трябва само докато палиш, а не докато работи мотора или караш...така че нищо не пречи да се е прецакал някой кабел и случайно да е дал контакт когато си въртял...огледай си първо жиците и тогава разглобявай да не си трошиш ръцете само..доколкото знам кабела към стартера е един доста дебел...възможно е да се е окислил нещо и да не прави хубав контакт..пръсни го с някое спрейче за такива неща и те така...
          колега то хубаво ще го погледна ,стига да знаех къде да го търся тоя стартер на мен това ми беше и въпроса
          фиата си е фиат

          Коментар


            #6
            ми виж в даунлоадс има схеми за сваляне и всичко. при мен си трябва канал и е отпред зад радиатора по средата на двг, ама съм с 1,6. предполагам няма да стане на тясна уличка. пробвай да го чукнеш с нещо все ще завърти и бягай на канал
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              pakumba написа:
              ми виж в даунлоадс има схеми за сваляне и всичко. при мен си трябва канал и е отпред зад радиатора по средата на двг, ама съм с 1,6. предполагам няма да стане на тясна уличка. пробвай да го чукнеш с нещо все ще завърти и бягай на канал
              добре сега ще потърся.... а дали ще мога да го чукна без да свалям кората под двигателя ???
              фиата си е фиат

              Коментар


                #8
                Oт това което гледам стартера ти би трябвало да е в ляво от акумолатора...за да се свали трябва да се махне акумолатора стойката му въздуговодите отдолу и така..пробвай само така да надникнеш там пред тубичката за маслото на хидравликата...може и да се види нещо...
                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                Коментар


                  #9
                  какво стана колега намери ли проблема?
                  Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                  BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                  BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                  Коментар


                    #10
                    Сигурно ли е че клемите дават добър контакт, лампите на таблото остават ли да светят при опит за старт? Радиото рестартира ли се, електронния километраж? Или ти си с механич1ен ?

                    Коментар


                      #11
                      С един дебел кабел се подава ток на + на стартера и ако завърти се търси защо не идва ток до него- най- често е изгорял клеморед на контактния ключ, това упражнение все пак е добре да го направи някой жичкаджия.
                      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                      Коментар


                        #12
                        Четки най-вероятно.
                        Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                        Коментар


                          #13
                          Като го знам къде е чак не ми се захваща и то без канал.Свалях алтернатор на този двигател и кво да кажа освен олеле.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            колеги благодаря на всички за мненията, проблема все пак се оказа акумулатора.... някоя от клетките се окъсявала от време на време и пада напрежението... гаранцията на акумулатора оправи нещата и сега съм с друг... вече цял ден - никакви проблеми, само и аз да си кажа лошото мнение от един сервиз- Дунев Моторс (или там кво беше)... те хубаво откриха, че проблема е в акумулатора, ама ми намерили и някакъв проблем по газовата ( някакъв маркуч гълтал въздух) - сменили го, взеха ми 15 лв за тая процедура... резултатър- газовата е пълен мъртвец- като почне да минава 4000 оборота и почва да глъхне, от време на време изобщо спира да подкача газ (все едно няма газ в бутилката, а тя е пълна) абе изобщо - пипат без да имат представа за какво иде реч.... нищо, утре ще ходя при едни газаджии в павлово да я погледнат айде със здраве и пак благодаря на всички.... фиатките не са никак лоши коли.... всеки който говори обратното може да ходи да си купи москвич!!
                            фиата си е фиат

                            Коментар


                              #15
                              колеги благодаря на всички за мненията, проблема все пак се оказа акумулатора.... някоя от клетките се окъсявала от време на време и пада напрежението... гаранцията на акумулатора оправи нещата и сега съм с друг... вече цял ден - никакви проблеми, само и аз да си кажа лошото мнение от един сервиз- Дунев Моторс (или там кво беше)... те хубаво откриха, че проблема е в акумулатора, ама ми намерили и някакъв проблем по газовата ( някакъв маркуч гълтал въздух) - сменили го, взеха ми 15 лв за тая процедура... резултатър- газовата е пълен мъртвец- като почне да минава 4000 оборота и почва да глъхне, от време на време изобщо спира да подкача газ (все едно няма газ в бутилката, а тя е пълна) абе изобщо - пипат без да имат представа за какво иде реч.... нищо, утре ще ходя при едни газаджии в павлово да я погледнат айде със здраве и пак благодаря на всички.... фиатките не са никак лоши коли.... всеки който говори обратното може да ходи да си купи москвич!!
                              фиата си е фиат

                              Коментар

                              Working...
                              X