Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задна скорост - проблем?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задна скорост - проблем?

    Здравейте и поздрави на всички от форума!!!От скоро и аз съм собственик на една Brava 1.2, 16V и впечатленията са ми доста позитивни от колата като цяло...Има един малък проблем, обаче - като включвам задна някой път я включвам без никакви проблеми, а някои път се чува едно много неприятно скърцане (не знам точно как да го нареча този шум) от скоростната кутия. Та въпроса ми е, според вас, аз ли нещо още не съм свикнал да я включвам тая задна или може да има някакъв проблем по скорстната??? Само да уточня - има едно пръстенче на скоростния лост, което трябва да вдигнеш и след това надясно и назад.
    Brava 1.2, 16V, 2000
    Ex: Golf 2, 1.3

    #2
    Здрасти колега и добре дошъл във форума.Като начало можеш да отидеш някъде където сменят масла да ти проверят дали има достатъчно масло в скоростите. Може да пробваш и първо преди да включиш задна да включиш първа и леко напред и тогава задна, за това се сещам сега.
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар


      #3
      провери си и съединитела да не е износен а също и за течове от скоростната кутия
      FIAT ili FERRARI se tam
      FIAT UNO 1.0 i.e fire 45 h/p
      FIAT BRAVO 1.6 16v 103 h/p
      FIAT BRAVO II 1.9 multijet 16v 150 h/p

      Коментар


        #4
        При мен също е така, твърди са им синхронизаторите и затова влиза трудно, като я включваш ако се запъва лекичко подай газ, за да изравни оборотите и ще влиза по-лесно. Пък и нищо не ти пречи да и смениш маслото, щом сега си я взел, кой знае колко е карана.
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          Брей, направо съм удивен от бързите отговори на колегите - благодаря на всички дали мнението си до момента, а аз мисля да ходя в такъв случай да ми сменят маслото в скоростната кутия, защото поне според мен, така от първите ми впечатления, предишния собственик (италианец от Рим) е бил доста мърляв стопанин
          Brava 1.2, 16V, 2000
          Ex: Golf 2, 1.3

          Коментар


            #6
            Ако не влиза от първия път - пусни съединителя и пак го натисни - би трябвало да стане. Това не е проблем, тъй като в повечето случаи задна няма синхронизатор.
            FIAT BRAVO II 1.4 GPL
            FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
            FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
            FIAT UNO 1.5

            Коментар


              #7
              Освен това колата тряба да бъде в покой. При мен почти винаги когато колата дори леко се движи задна влиза с ръмжене.

              Коментар


                #8
                понякога от заминал тампон се получава нещо подобновиж в книжката какво масло трябвазащото "майстори" всякаквинай-вероятно е TUTELA CAR ZC 75 SYNTHили на друга фирма, но отговарящо на SAE 75W-80, API GL 5, MIL-L-2105 D
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  ilkor написа:
                  Освен това колата тряба да бъде в покой. При мен почти винаги когато колата дори леко се движи задна влиза с ръмжене.
                  Ако колата се движи назад, може да се включи задна с междинна газ.Но иначе не съветвам да се дава газ ако колата е в покой (имаше един такъв съвет по-горе) - още повече ще изхърка. За задна скорост няма синхронизатор.
                  Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                  Коментар


                    #10
                    Извинявам се че не започвам нова тема, но гледам че тази е доста посещавана и за това искам да попитам нещо друго:има ли горивен филтър при Brava-та 1.2 двигател? Защото ми се върти в главата, че май четох някъде че няма...Допълнение:Опааааа - не ми отговаряйте на този въпрос - горивен филтър при този двигател НЯМА, или по-точно намира се в бензиновата помпа Поздрави на всички и безаварийно шофиране!
                    Brava 1.2, 16V, 2000
                    Ex: Golf 2, 1.3

                    Коментар


                      #11
                      Re: Задна скорост - проблем?

                      pazdir написа:
                      Здравейте и поздрави на всички от форума!!!От скоро и аз съм собственик на една Brava 1.2, 16V и впечатленията са ми доста позитивни от колата като цяло...Има един малък проблем, обаче - като включвам задна някой път я включвам без никакви проблеми, а някои път се чува едно много неприятно скърцане (не знам точно как да го нареча този шум) от скоростната кутия. Та въпроса ми е, според вас, аз ли нещо още не съм свикнал да я включвам тая задна или може да има някакъв проблем по скорстната??? Само да уточня - има едно пръстенче на скоростния лост, което трябва да вдигнеш и след това надясно и назад.
                      Пръстенче нямам аз но мойта прави точно както го описваш, понякога да понякога не. Като включвам на 1ва 1во не го прави и според мен проблема е в синхронизатор и/или съединител А и още нещо, ако не иска да влезе не я напъвай, или ако намериш кусур да влиза по някакъв начин го използвай, защото един път ще изръмжи и ще и е за последно
                      Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                      Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                      Коментар


                        #12
                        Пробвай с така наречения "двоен амбриаж" (така ли се пише амбриаж незнам). При мен винаги дава ефект ако не влезне от първия път. Общо взето от всичките италианки дето съм подкарвал, почти няма такава която да го няма този проблем или поне малко ... за проблема говоря.

                        Коментар


                          #13
                          И при мен така понякога става, но просто повторно натискам съединителя! И още нещо - забелязах, че ми го прави най-вече, когато стелката се е навряла под педалите!

                          Коментар


                            #14
                            Аз пък правя следното - както съм напънал лоста като за задна, тя не влиза, отпускам много леко съединителя, колкото да раздвижи зъбните колела, през това време си натискам за задна, и в един момент влиза. Рядко имам проблем, но когато застанат зъб с/у зъб ли, де да знам... На няколко коли ми се е случвало, но нито една не е била на по-малко от n-стотин хиляди километра

                            Коментар


                              #15
                              Еми не е от маслото - днес ходих при сервиза дето ме обслужва и от там ми казаха, че имало масло и то не било за смяна все още. Като пробвам номера с първа скорост и след това задна - става, няма проблем, но това не ми харесва хич Та на вехтия голф, дето карах преди това и дето е на 100 години такъв проблем не съм имал никога!!!Може пън нещо да има проблем със съединителя... знае ли човек?
                              Brava 1.2, 16V, 2000
                              Ex: Golf 2, 1.3

                              Коментар

                              Working...
                              X