Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пукнато предно стъкло ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пукнато предно стъкло ?

    Здравейте, става въпрос за стъклото на буса (предно), на път за София натоварен с около 1.5 тона тръгна пукнатина в горната част на стъклото (леко вляво от центъра) и с всеки ден се увеличава, вече подмина 20см. Не е имало удар, просто ей така от самосебе си (предполагам) е тръгнало. И понеже имам съмнение искам да попитам: Възможно ли е тази пукнатина да е в следствие на посукване на купето? Буса е на 250 000 км. Аз лично не вярвам, но има нотка на съмнение, освен това да кажете какво може да се направи по стъклото преди евентуалното му сменяне
    FIAT DUCATO 2.3 JTD 03'

    #2
    Re: Пукнато предно стъкло ?

    ancho написа:
    Здравейте, става въпрос за стъклото на буса (предно), на път за София натоварен с около 1.5 тона тръгна пукнатина в горната част на стъклото (леко вляво от центъра) и с всеки ден се увеличава, вече подмина 20см. Не е имало удар, просто ей така от самосебе си (предполагам) е тръгнало. И понеже имам съмнение искам да попитам: Възможно ли е тази пукнатина да е в следствие на посукване на купето? Буса е на 250 000 км. Аз лично не вярвам, но има нотка на съмнение, освен това да кажете какво може да се направи по стъклото преди евентуалното му сменяне
    може много работи да се направят, НО накрая ще го смениш,затова - сменяй и си пази гаранционната карта за 12 месеца гаранция

    Коментар


      #3
      Re: Пукнато предно стъкло ?

      u_bo написа:
      ......може много работи да се направят, НО накрая ще го смениш,затова - сменяй и си пази гаранционната карта за 12 месеца гаранция
      А бе то на човека му е ясно, че ще сменя стъклото... него го вълнува да не стане същото и с новото стъкло, ако има вероятност това да се получава от посукване на купето... А иначе по въпроса... лично аз смятам, че колко хил. км. пробег не са в случая основни... по-скоро е важно в какво състояние са ламарините, рамата... т.е. изгнило или катастрофа засегнала геометрията... но като цяло едва ли някой тук ще може да ти отговори твърдо "да" или "не" за причината... Може и да е посукване, може и да е от температура, може и да е комплексно...
      Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
      --- в сърцето завинаги... ---
      Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

      Коментар


        #4
        Удар със сигурност не е имало, обаче съмненията ми за посукване са от вратите - страничната има лек луфт, но това от многото използване, задната и тя има лек проблем, но те са свързани с друго нещо, мисълта ми е за шофиорската и пасажерската врата, като се затворят от вън се виждат неща които принципно не би трябвало да се виждат, така да се каже леко зее, няма теч през нея или течение обаче не е така както трябва. Yellow_Flash_Colorz_PDT_13
        FIAT DUCATO 2.3 JTD 03'

        Коментар


          #5
          Провери си окачването,според мен и повреда там би могла да наруши цялостната геометрия на колата(буса)
          I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

          Коментар

          Working...
          X