Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да си сваля старо фолио от стъклата?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да си сваля старо фолио от стъклата?

    Фолиото е много старо и вече е избеляло та искам да го сваля и да сложа ново ама няма сваляне не пада.Някой ако е правил подобно нещо нека каже как?Благодаря предварително!
    Fiat Stilo 1.9Mjet 150hp

    #2
    Re: Как да си сваля старо фолио от стъклата?

    Skyleca написа:
    Фолиото е много старо и вече е избеляло та искам да го сваля и да сложа ново ама няма сваляне не пада.Някой ако е правил подобно нещо нека каже как?Благодаря предварително!
    Пробвай както с винетките > сешоар на макс температура отвън да омекне лепилото. После незнам .. разредител ??
    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

    Коментар


      #3
      колега наи бързия и лесен начин е с вода и шпатула,пробвал съм със разредител но много трябва да се мъчиш наи лесния е с вода

      Коментар


        #4
        Работил съм в рекламна агенция и съм се занимавал доста с фолиа. Зависи от вида на фолиото, има термо фолиа и т.н. авто-фолио. Ако е термо фолио само с пистолет с горещ въздух, ако не можеш да си намериш такъв и със сешуар става но, си трябва търпение. Ако е от т.н. авто-фолио разтвор веро-вода, отлепяш единия край и започваш да мокриш хубаво и с някаква пластмасова шпатула изстъргваш.Ако е много старо и изпечено от слънцето и в двата варианта е трудно.

        Коментар


          #5
          Свалял съм старо, поизпеченичко фолио от двата предни позореца. Взе ми се здравето да търкам с леко навлажнен парцал - по 3 часа минимум на прозорец ми отне Просто механично отстраних лепилото с помощта на парцала
          _______
          146 JTD

          Коментар


            #6
            колега послушаи ме отлепяш фолиото и отдолу остава лепилото,взимап една шпатула и едно шише с вода и си ти за около 3 мин се маха,аз едното го свалях с разредител и ми отне около час и 30 мин.а с вода за 3 мин.

            Коментар


              #7
              нагрява се с пистолет за горещ въздух лекичко , дърпа се и каквото падне - падне ...останалото се къпе с препарат за стъкла и с едно ножче макетно , ама от плоските като шпакличка дето са се махат остатъците от лепилото

              Коментар


                #8
                Благодаря на всички колеги.Като го сваля ще пиша какъв е резултата.Отново Благодаря
                Fiat Stilo 1.9Mjet 150hp

                Коментар


                  #9
                  С макетно ножче се прави само едно малко кръстче за да има четири ъгълчета от неговия център и да може от накъде да подхванеш - оттам нататък може само с пръсти ако пазиш нагреватели и по-големи нокти и дърпаш, а после с разредител ако е било самозалепващо и остане лепило по стъклото. Правил съм го защото ме накараха куките - не искаха да ми дадат техническия преглед докато не го махна от петата врата, а имам странични огледала, ама и аз като не знам новия закон... както и да е - ако е лепено само с вода може и по-лесно да падне. Това с пистолета не го пробвай ако не се налага за да не се спраска стъклото от разка разлика в температурите на триплекса.
                  Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                  http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                  Коментар


                    #10
                    Аз свалях фолио с кърпа за прозорци + препарат за почистване на прозорци Медикс и стана доста добре.Търкане си е но за 1 час мах 2та прозореца светнаха
                    VTS 16V

                    Коментар


                      #11
                      Както казаха - дърпаш да падне фолиото, а каквото остане като лепило после най-лесно пада със силен спирт или ако ти се пазарува на 3М има един спрей дето смърди много яко на портокал, специално за сваляне на лепило от фолио. Аз лично микак не препоръчвам ползването на пистолет или сешоар, особено ако е "поизпечено" - само ще се разкашка и развлече лепилото и ще си навлечеш повече главоболия... Най-общо - киснеш със спирта или препарата, оставяш 2-3 минути и после стържеш както се маха боя с фонокарта или подобно (ако нямаш монтажна шпакла де), но НИКОГА с метален предмет, стъклото се дере по-лесно отколкото мислиш, а после като измиеш джама и лъснат драските ще ти иде да се гръмнеш... Аз също съм се занимавал бая време с монтаж-демонтаж на фолиа върху каквото се сетиш, а най-големия ми зор е бил с едни фолиа на хладилни витрини като тези за минерална вода и кола... изпечени на морето за 1-2 години... няма да ти обяснявам какви ли не хватки сме пробвали с колегата да махаме пущината и това се оказа най-добрия вариант - бяхме докарали до 15-20 минути за витрина скорост

                      Коментар

                      Working...
                      X