Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Водна помпа-Брава 1.9 ЖТД ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Водна помпа-Брава 1.9 ЖТД ???

    Значи имам следния въпрос:Каква е вероятността да блокира водната помпа и от там да се скъса агренажния ремък и да станат сума ти поразии.Питам точно за колата от подписа ,а не по принцип.И дали е нужно при всяка смяна на агренажния ремък да се сменя и водната помпа?Защото преди 2 седмици сменях ремъци и ролки и им казах на "майсторите" да погледната дали е за смяна помпата и ако е да е я сменят.Ама те не я сменили.И сега малко съм притеснен.Има ли защо?Иначе няма никакви странни шумове,колата върви перфектно.Ама да няма някоя неприятна изненада!Това са ми притесненията общо взето.

    #2
    Обикновено поне при нашите машинки съм забелязал, че водните помпи се чупят от задната страна, тази откъм турбинката. И разбира се, за наш късмет! Не съм чел някой да е изпищял тук от блокирала водна помпа, но има доста случаи на строшени турбинки - явно са от някакъв пластмасов полимер. Аз също имах същата случка. Година след, като ми смениха ангренажа се строши турбинката на водната помпа и, колата започна да загрява, като чайник.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Vladim написа:
      Обикновено поне при нашите машинки съм забелязал, че водните помпи се чупят от задната страна, тази откъм турбинката. И разбира се, за наш късмет! Не съм чел някой да е изпищял тук от блокирала водна помпа, но има доста случаи на строшени турбинки - явно са от някакъв пластмасов полимер. Аз също имах същата случка. Година след, като ми смениха ангренажа се строши турбинката на водната помпа и, колата започна да загрява, като чайник.
      То ако само загравя много не е толкова зле.Поне ще те индикира че нещо в охладителната уредба не е наред.Ама ако скъса ремъка става зле.То и аз не съм чул до сега някой да се е оплакал от такъв проблем,ама знае ли се...Не се сещам за коя турбинка ми говориш.Аз мисля че водната помпа си е съвсем обикновена зъбна механична помпа.И да-има някаква част дето е май пластмасова.Не съм сигурен в това дето го казвам така че ако греша моля да бъда извинен.

      Коментар


        #4
        janyboy написа:
        ...Не се сещам за коя турбинка ми говориш...
        За перката от другата страна! Всъщност не е точно перка затова съм чувал да я навичат турбинка. Все едно
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар

        Working...
        X