Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проверка на глава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проверка на глава

    Свалих си главата на Темпрата (1,9 ТDI), но не сам сигурен дали е изпускала от гарнитурата, просто не си личи ясно... Въпросът ми дали някои знае къде в шумен или наоколо има стенд за проверка на глави под налягане. Спешно мие!!!
    Помагай, за да ти помогнат и на теб!!!

    #2
    Главата трябва най-напред да се провери за изкривявания с така наречената "косъм линия". Пропукванията между леглата на клапаните е нормално явление при дизелите и не е от там. За вътрешни пукнатини в главата същата се размонтирва от клапани и всичко друго, обръща се върху маса намазана /боядисана/ с вар, а всички водни отвори се пълнят с нафта. Гледа се след около 12 часа за следи по варта. Но аз се чудя какви пукнатини и проверки се търсят по главата /освен изкривявания/ след като не пресича маслото?!
    Tempra 1.6 i.e. SW- 159B9000

    Коментар


      #3
      Свалих си главата на Темпрата (1,9 ТDI), но не сам сигурен дали е изпускала от гарнитурата, просто не си личи ясно... Въпросът ми дали някои знае къде в шумен или наоколо има стенд за проверка на глави под налягане. Спешно мие!!!
      Каква е причината, пьрво, за демонтиране на главата? Има ли е някаква основателна причина за детайлна проверка?Иначе, Косьо, предлага един доста изпитан в практиката метод и достьпен!От край-време се практикува и дава сравнително добри резултати, особено за чугунените.Но за микропукнатините е необходимо и подгряване до работна температура и налягане!За Шумен не знам, но в Стара Загора има добьр стенд за глави с подобни проблеми.

      Коментар

      Working...
      X