Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алтернатор на Темпра

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Алтернатор на Темпра

    Привет колеги...имам следния проблем и моля за помощ - неделя срещу понеделник през нощта се прибирах от командировка. Някъде по средата на пътя ми светна лампата на алтернатора и нали се сещате-леко по леко фарове, табло и др. започнаха плавно да угасват. Изкарах си ангелите, но в един момент лампата угасна и алтернатора започна пак да зарежда. До Витиня тази ситуация се повтори около 3 пъти-светва лампата, акумулатора се изчерпва и в един момент всичко се оправя. На виадуктите обаче лампата си светна и до там........прибрах се буквално на църковни свещи.....Паркирах колата пред блока, угасих я и на опита ми да я запаля се чу само едно "цък..."Та...ясно ми е че съм за ремонт, обаче!!!...питането ми е следното - къде в София има свестни майстори, които в същото време не са и кожодери, защото откакто имам "баба Цона", това ми е бил единствения проблем - алтернатора. Какво мислите вие и имате ли някакви идеи. Иначе докато шофирах, забелязах следното:1. На високи обороти лампата примижва, с намаляне на оборотите светна по-ярко2.Изключена от скорост, оборотите не падат под 1200, а в моментите, в който алтернатора зацепваше, на секундата слизаха на 800.3.Всички моменти за т.нар. включване на алтернатора ставаха когато съм на ниски обороти.Това е по проблема, очаквам съветите ви и пожелавам на всички безавариино пътуване... :D :D :D

    #2
    И аз имах подобен проблем и се оказа, че ми е прегоряла изолацията на статорната намотка. Тръгваш по старото Обелско шосе(отстрани на Малчика), малко след Сливница има един сервиз. Преди време (~1.5 год) електричарите там бяха свестни типове. Смениха ми статорната намотка, реле-регулатора, сложиха ми нови колектори и цялата работа (труд и части) ми излезе към 50 лв.Ако там не ти е удобно, на ъгъла на Раковка и Сливница има също електричари. Но те малко тежкари си падат Като ходих при единия, нещо ми обясняваше " ... ми то сеа шъ вали, аз как да ти легна под колата да ти сваля алтернатора..." и разни такива

    Коментар

    Working...
    X