Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко масло събира Браво 1.9 ТД

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко масло събира Браво 1.9 ТД

    По каталог го гледам че е 4.1 л. на мен ми наливаха 5 в сервиза, последния път налях 4.8 и е на МАХ значи му е много, ясно че в сервиза са ме цакали Но въпросът който ме вълнува - искам да си купя CASTROL EDGE тубите са по 4 и 1 л. притеснява ме, че 1 л. бутилка струва колкото 1/3 4 л. ще се размина ли без тия 100 грама или ще трябва да ги взема ? по принцип колата не ми гори масло и за това питам, ако гореше нямаше да се зачудя

    #2
    Налей 4 литра, виж докъде е щеката и прецени, ако е 1-2 милиметра под максимума нищо не те бърка.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      това масло е доста скъпозащо си се спрял точно на него?
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4


        ами мисля че е хубаво а пък намям май голям избор ако можеш да ми препоръчаш нещо понеже не съм много запознат и незнам кое да взема затова взимам това а тука нямам много голям избор има кастрол и мобил което цената е горе долу еднаква , бях взел едно с етикета на магазина от който го купих ама защото го взех 10w40 или незнам защо нещо не ме кефи как брамчи пък и четох че е най добре да е или 5w40 или 0w40 има 10000 теми за маслото ама.....

        Коментар


          #5
          в едно от ръководствата което имам за твоя мотор дават масло с вискозитет 15-40въпреки че Selenia TD, което първоначално се слага в колата е 10-40може да сложиш полусинтетично масло от водещите марки 10-40не вярвам при вас да има ментета :D щом има Castrol може да избереш Magnatec 10W-40, чиято цена по мои сметки е на половината на EDGEhttp://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_25 4031_langId_-1_categoryId_77304#
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6


            ами в момента карам с масло на halfords и е 10w40 имам предвид че не ме кефи как работи и явно му идва гъсто ..... един майстор (дизелджия) още в нячалото като е купих ми каза да и слагам по рядко масло понеже вече не е първа младост и не е от най новите дизели вчера в един магазин ми казаха че трябва да си купя 15w40 ама примерно има каталог на halfords в който си проверяваш какво масло да си купуваш . пише че е 10w40 само че за ultimate performance 5w40, 0w40, turbo diesel, 5w30 и затова искам да го сменя мога да взема пак на halfords 5w40 но нещо като че ли им нямам доверие Всъщност сега видях че в halfords 0w40 на Mobil1 5 литра е 46 паунда и май към него ще се ориентирам понеже ще ми излезне със около 7-8 паунда по евтино

            Коментар


              #7
              парите са си твои :D не знам как ще му се отрази на мотора това 0-40
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Ъъ, като е по-стара колата не трябва ли да е по-гъсто ? Yellow_Flash_Colorz_PDT_13 Аз на моята й слагам точно 4 литра и стои почти на половината между мин и макс на щеката. Не е хубаво да е повече !
                www.CarProfi-BG.com
                Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                Най-атрактивните цени в София!

                Коментар


                  #9
                  Не помня точно, колко само знам, че 4 литра не стигат и винаги доливам малко от шишето в багажника Между 4.3 и 4.7 литра побира системата (за точност проверете). На, който 4 литра му е дошло тамън означава, че не е източено добре, или не е сменил масленият филтър.
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10


                    различни хора различни мнения може и да направя така , да си купя 4 литра и да видим до къде ще стигне ако не ще сложим още 0w40 и аз незнам как ще се почуства ? ама немога пък да намеря 5w40 мобил1

                    Коментар


                      #11
                      явно искаш да пробваш със напълно синтетично масловземи този Motul 8100пълна синтетика 5-40 и е 5 кила :D това е най-високия клас на Motul, като не броим състезателни масла и подобниняма да съжеляваш, а и ще спестиш някой левhttp://cgi.ebay.co.uk/Motul-8100-Xce...QQcmdZViewItem
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12


                        абе немога да разбера едно , във сайта на кастрол ми го дава 5e40 тука като проверявам в този който на това маслео мутоил ми го дава 10 незнам вече но наистина ще си купя 5

                        Коментар


                          #13
                          най-добрите са синтетичните маслаа те са 0 или 5затова като първи избор ти дава тях :D 5 ще е по-добре от 0 според мен10 вече са полусинтетика
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14


                            а някой да кара случайно със Castrol 10в 40 magnatec ? мноооооо се чудя кво да взема , тва направи 5 000 км вече и като че ли почвам да чувам някакво виене от вала все едно , някой път го чувам някой път не ..... незнам вече ако съм си в бг знам какво да си сипя

                            Коментар

                            Working...
                            X