Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трябват ми съвети за покупка на Брава 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Трябват ми съвети за покупка на Брава 1.6

    Здравейте, колеги преди малко се регистрирах. Оня ден катастрофирах и от колата не става нищо. Така че си търся нова. Предлагат ми брава 1.6 че имам някои въпроси. (никога не съм карал италианска кола). Виждам тук таме че има едни 74 кв и едни 76 кв - каква е разликата. колата е 05.97 с клима, халоген, центр, аларма, без аирбези, води се 130 х.км. с газово (пропан бутан) от италия разбира се. Карах я наколко км, единственото което ми направи впечатление, че двигателя е неочаквано шумен за мен... имам чувството сякаш, че не трака много като си отвън,а все едно не е добре шумоизолиран към купето. Освен това почва да "дърпа" по - здраво след 3500 - 3600 оборота. Всякакви Ваши съвети ще са ми полезни, това мие първия досег с Браво.. говорих с приятел с Брава, но той е с 1,4 12в, така че не можах да сравня много колите. Интересувам ме освен това поддръжка, и т.н. - най общо. Иначе колата симпатично изглежда.Съжалявам за досадните въпроси, но не мога да се ориентирам още във форума Ви.

    #2
    Колега, поздравления за правилния избор да си вземеш италианска кола.Според мен не е добре да се взима кола с газова от Италия, това означава едно единствено нещо - там собственика е карал много и е сложил газ за да му е по евтино, направи си изводите...от 1997 до сега са 8 години, сложи по 30000 на година , това са най малко 240000 км.Иначе темата доста е коментирана - какво да гледаме при покупка на Фиат, бравата е доста сполучлив избор, успех при покупката!
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      zgabrovski написа:
      Колега, поздравления за правилния избор да си вземеш италианска кола.Според мен не е добре да се взима кола с газова от Италия, това означава едно единствено нещо - там собственика е карал много и е сложил газ за да му е по евтино, направи си изводите...от 1997 до сега са 8 години, сложи по 30000 на година , това са най малко 240000 км.Иначе темата доста е коментирана - какво да гледаме при покупка на Фиат, бравата е доста сполучлив избор, успех при покупката!
      А може ли да ме ориентираш колко назад, щото не мога да намеря темата. В раздел "консултации" ли да я търся ?

      Коментар


        #4
        http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=621http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=557
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          Благодаря за насоките. знам, че звучи мнооого тъпо, но колата я вземам от познат, който си е вкарал за него и си джитка общо взето са ми добри първите впечатления.... както и написах, единсвеното, което ми направи впечатление е значително по - шумния двигател отколкото очаквах (колкото на R 19 - ката която разбих ?!?). Така ли е наистина с 1.6 двигателите или има нещо друго ? Ако има колеги от форума от Варна (Бургас) с тоя двигател, ще им бъда изключително благодарен, ако се видим и врътна някой километър ... 0888 963825

          Коментар


            #6
            Виж сега. Аз съм от Варна, но колата ми е ТД и е много тиха ,а за бензин доколкото знам са още по-тихи. Това на първо място. На второ и по-важно място обаче-няма кола(европейска) след 95г без аербеци. Това означава че са отваряни-ясно ти е за какво предполагам(челен удар).И третото моята преди да я купя я закачиха на лаптоп за пълен информационен тест. Т.е.-компютъра на колата си казва всичко-кога са отваряни аербеци и защо,какъв е климатика и дали е пипан и ред други важни неща.П.П. ако искаш ела да се повозиш на моята и да направиш сравнение.
            Alfa Romeo 166 2,4 JTD
            Lancia Y

            Коментар


              #7
              Не е много вярно.Бравото на жена ми (03.199 изобщо няма еърбегове.Въпрос на модификация на колата.
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
              http://forum.fiat-bg.org

              Коментар


                #8
                machoman написа:
                единсвеното, което ми направи впечатление е значително по - шумния двигател отколкото очаквах (колкото на R 19 - ката която разбих ?!?). Така ли е наистина с 1.6 двигателите или има нещо друго ? Ако има колеги от форума от Варна (Бургас) с тоя двигател, ще им бъда изключително благодарен, ако се видим и врътна някой километър ... 0888 963825
                Ако колата е наред (Брава 1.6, 16) двигателя почти не се чува. Виж дали няма нужда от смяна на ауспух при някой "разбирател". Все пак е автомобил от по-горен клас.
                Брава 1.6 16V ELX
                Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

                Коментар


                  #9
                  zgabrovski написа:
                  Не е много вярно.Бравото на жена ми (03.199 изобщо няма еърбегове.Въпрос на модификация на колата.
                  Да поне според http://brava.hit.bg/obr.html еърбег-а е опция . И моита е без и никога не е имала!
                  FIAT Bravo 1.6 16V '97

                  Коментар


                    #10
                    zgabrovski написа:
                    Не е много вярно.Бравото на жена ми (03.199 изобщо няма еърбегове.Въпрос на модификация на колата.
                    Пак си стоя на мнението твърдо. Това е решение наложено към всички автопроизводители във връзка със сигурността на водача и пътниците. А ако не се лъжа след 2002г са задължителни и задните аербеци.П.П. Наистина се учудвам на написаното в този сайт.
                    Alfa Romeo 166 2,4 JTD
                    Lancia Y

                    Коментар


                      #11
                      и аз мисля, че трябва да има поне 1 въздушна възглавницаосвен, ако за всяка страна има различно стандартно оборудванеhttp://www.bravo-guide.co.uk/buy-a-bravo.htm#range
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        sev написа:
                        и аз мисля, че трябва да има поне 1 въздушна възглавницаосвен, ако за всяка страна има различно стандартно оборудванеhttp://www.bravo-guide.co.uk/buy-a-bravo.htm#range
                        Взе че стан офтопик, но и в този форум сме обсъждал, че при браво/брава поне до 1998 (Фейслифта) еърбег-а е опция, при мойта кола няма никаква индикация някога да е имало такъв. Нито имам лампа за него нито по волана личи някога да е имало и т.н. Та в англиския сайт (на които много му се кефя), са писали и стандартно: Electric Sunroof, колко в България сте виждали с такъв? А те наблягат на версията 100 16v SX, която е след ’98, пък и кога в обединено кралство нещо е било като в останала Европа
                        FIAT Bravo 1.6 16V '97

                        Коментар


                          #13
                          абе оставете ги тия еърбеци купуваш си кола на 9 години и заповаш да се чудиш вече ... ама еърбека къде е ... ми как къде е - била удряна челно - само по боята може да се разбере удряна ли е или не ... някой слагал ли си е еърбег и да сподели колко пари струва и да си направите сметката що половината коли втора употреба нямат еърбеци ... и в крайна сметка дори да е удряна челно - еърбега искача там при 40км удар ... за по силни удари вече деформациите дори изправени си личат ...може да е шумно тва браво от много неща ... ремък ... вариатор на вала ... некой лагер някъде ... пред експлозия е :D и т.н.и бтв. - на газ ... 1.6 16в 103 коня ... 5 са избегали давнъй давном -5 заради газта ... -13 до 15 к.с. при включен климатик ... с тая тежест на купето ... кво караш накрая аз щи кажа - спретната, бавна, силно харчеща кола тука в бг всички като се юрнаха да гледат - ама клима има ли ... ама ел пакет ... ооо има подгряване на седалките ... иееее има имобилайзер ... охааа ЛЮК :D ... оооо тва е с абс ... оооо яко яко тая е хубава ... и едни боклуци си накупиха не е истина ... лъщи ... духа студено ... а двигателя гробница ...като си избираш - сядаш и праиш 2 врътки само на 1-ва и 2-ра до 7к оборота ... ако не изплюе сосовете и дърпа нормално начи е добре ... и започваш като първия циганин да се пазариш
                          :: Show me some Madness ::

                          Коментар


                            #14
                            Snaker написа:
                            абе оставете ги тия еърбеци купуваш си кола на 9 години и заповаш да се чудиш вече ... ама еърбека къде е ... ми как къде е - била удряна челно - само по боята може да се разбере удряна ли е или не ... някой слагал ли си е еърбег и да сподели колко пари струва и да си направите сметката що половината коли втора употреба нямат еърбеци ... и в крайна сметка дори да е удряна челно - еърбега искача там при 40км удар ... за по силни удари вече деформациите дори изправени си личат ...може да е шумно тва браво от много неща ... ремък ... вариатор на вала ... некой лагер някъде ... пред експлозия е :D и т.н.и бтв. - на газ ... 1.6 16в 103 коня ... 5 са избегали давнъй давном -5 заради газта ... -13 до 15 к.с. при включен климатик ... с тая тежест на купето ... кво караш накрая аз щи кажа - спретната, бавна, силно харчеща кола тука в бг всички като се юрнаха да гледат - ама клима има ли ... ама ел пакет ... ооо има подгряване на седалките ... иееее има имобилайзер ... охааа ЛЮК :D ... оооо тва е с абс ... оооо яко яко тая е хубава ... и едни боклуци си накупиха не е истина ... лъщи ... духа студено ... а двигателя гробница ...като си избираш - сядаш и праиш 2 врътки само на 1-ва и 2-ра до 7к оборота ... ако не изплюе сосовете и дърпа нормално начи е добре ... и започваш като първия циганин да се пазариш
                            Абсолютно си прав... както и пиша не съм се юрнал - йок ще я вземам, ама вие ми кажете че е най - добрата... ама и ти ако не си се качвал на рено примерно ще те питам какво ти е първото усещане като се качиш.... ако имам база за сравнение с друг фиат - ОК, ама нямам... тва кво значи дърпа нормално де да знам как дърпа фиат брава 1.6 а подгряване на седлаките няма а еърбег си няма фабрично....

                            Коментар


                              #15
                              machoman написа:
                              Snaker написа:
                              абе оставете ги тия еърбеци купуваш си кола на 9 години и заповаш да се чудиш вече ... ама еърбека къде е ... ми как къде е - била удряна челно - само по боята може да се разбере удряна ли е или не ... някой слагал ли си е еърбег и да сподели колко пари струва и да си направите сметката що половината коли втора употреба нямат еърбеци ... и в крайна сметка дори да е удряна челно - еърбега искача там при 40км удар ... за по силни удари вече деформациите дори изправени си личат ...може да е шумно тва браво от много неща ... ремък ... вариатор на вала ... некой лагер някъде ... пред експлозия е :D и т.н.и бтв. - на газ ... 1.6 16в 103 коня ... 5 са избегали давнъй давном -5 заради газта ... -13 до 15 к.с. при включен климатик ... с тая тежест на купето ... кво караш накрая аз щи кажа - спретната, бавна, силно харчеща кола тука в бг всички като се юрнаха да гледат - ама клима има ли ... ама ел пакет ... ооо има подгряване на седалките ... иееее има имобилайзер ... охааа ЛЮК :D ... оооо тва е с абс ... оооо яко яко тая е хубава ... и едни боклуци си накупиха не е истина ... лъщи ... духа студено ... а двигателя гробница ...като си избираш - сядаш и праиш 2 врътки само на 1-ва и 2-ра до 7к оборота ... ако не изплюе сосовете и дърпа нормално начи е добре ... и започваш като първия циганин да се пазариш
                              Абсолютно си прав... както и пиша не съм се юрнал - йок ще я вземам, ама вие ми кажете че е най - добрата... ама и ти ако не си се качвал на рено примерно ще те питам какво ти е първото усещане като се качиш.... ако имам база за сравнение с друг фиат - ОК, ама нямам... тва кво значи дърпа нормално де да знам как дърпа фиат брава 1.6 а подгряване на седлаките няма а еърбег си няма фабрично....
                              ооо ма така кажи :Dдругата ми кола е рено колега ... 1.4 РТ двуврато ...сравнение с фиата ... ми на старт реното развърта малко по бързо и рипва и заради по-малкото кила и после увяхва ... все пак винтилираното си казва думата а и по-голямата кубатура ... бензина - литър и половина два отгоре мисля на градско ... върви си фиата 1.6 и е ок ... но в сравнение с останалите в класа 1.6 НЕ ми хареса (тука съм се объркал и съм написал че ми харесва, при пускането на поста първия път) ...грубо тва ...тия два показателя мога да ти ги сравня и с голф по същата причина :Dако е подобно реното което си карал - по доволен ше си ... но много бързо ше се наситиш на колата ... поне с мен ще е така ...реното ми е 19 РТ или РТС са го забравих точно кво бешепоздрави :D
                              :: Show me some Madness ::

                              Коментар

                              Working...
                              X