Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изпотяват ми се стъклата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Чета за различни аномалии, и затова не съм предприел нищо още...При мен също предното стъкло стои като мазно, запотяват се стъклата (нямам климатик), но пък не мирише на "гадно"... puntotras, казваш пробвал си всичко, и няма ефект...?Поне спрея помага ли?
    1997 Brava 1.6, 16V

    Коментар


      #32
      изпотяват ......

      с спрея има ефект,но както каза стеф(за което го поздравявям)първо провери дали не ти е спукано радиаторчето,но по мое мнение щом не ти мирише гадно вътре значи то е наред,но малка проба няма да ти навреди.Пак казвам-възможно е да има някакъв фабричен дефект в нашите любимци-прекалено много хора се оплакват от това гадно изпотяване,та проблема става много сериозен!Аз в началото си мислех че само в моята кола е така ,но се качих в друга която беше 1:1 с моята и беше същото!!!затова си купи спрей и пробвай и сам виж резултата
      Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
      Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
      Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

      Коментар


        #33
        Здравейте колеги, 1. Според мен изпотяването се дължи на мого силното парно, което веднага подгрява въздуха и когато се загрее влагата от него кондезира по ледените стъкла /както излиза пара и вода от студен алспух/ 2. Пунто без климатик няма поленов и никакъв филтър, но това не пречи да си сложите някаква пореста вата на пластмасовия капак на входа, който се намира отпред до чистачките в ляво под предния капак. Това ще спре влизането на листа и др. боклуци. 3. Понеже пунтото е много аеродинамично, налягането на въздушната струя е много малко, особенно при ниски скорости, затова трябва повече да се върти вентилатора. Не забравяйте да отваряте клапата за външен приток, но при голям студ я затваряйте, за да се затопля по-бързо и поти по-малко стъклото.

        Коментар


          #34
          Колегата написа: . Понеже пунтото е много аеродинамично, налягането на въздушната струя е много малко, особенно при ниски скорости, затова трябва повече да се върти вентилатора. Не забравяйте да отваряте клапата за външен приток, но при голям студ я затваряйте, за да се затопля по-бързо и поти по-малко стъклото. Питам къде е тази клапа за студен въздух и с какво се отваря и затваря ??Второ : действително тази пластмасова решетка под чистачките почти е плътна отвсякъде и затова влиза слаб студен въздух отвънка.Май ще взема да пробвам да я сваля и да покарам малко без нея за да видя ще има ли разлика :D
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            #35
            За клапата - отваря се и се затваря с едно лостче точно под врътките за парното и вентилатора, ако е без климатик, и при мене много се запотяваха стъклата на Пунтото, сега при Бравото на жена ми е така, и се оправя със странната комбинация парно на max и пуснат климатик, направо за 10-15 сек. джама се изчиства. На Бравата изобщо го няма тоя проблем, като мисля че климатроника се справя някакси.
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
            http://forum.fiat-bg.org

            Коментар


              #36
              Да заблудата е моя.Знам я тая ръчка .В едното положение затваря външния въздух и вентилатора върти въздуха от купето а в другото положение влиза само външен въздух.Аз съм я оставил само на външен въздух но пак проблема си остава.Нещо конструктивно не е изпипано Пунтото за обдухване на стъклото.
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар


                #37
                Момчета...

                За да ви се запотяват стъклата значи не влиза въздух отвън... съответно клапата ви е затворена. Това означава че моторчето което отваря и затваря клапата не работи. Решенията са 2.1. Сменяте моторчето2. Откачате му тока и залоствате клапата да стои постоянно отворена. Аз така направих и проблема ми се оправи.Тоя филтър няма никакво значение освен ако не се мокри постоянно като вали.Това е!

                Коментар


                  #38
                  Открих едно добро и евтино спрейче, 3,79 лв. струва в ХИТ Младост.На фирмата StacPlastic, Antiappannante Spray Line.С жълта капачка, надолу е сиво, основата оранжева, 200мл.Върши страхотна работа, вчера напръсках стъклата, предното и задното, страхотен ефект, просто не е истина...Даже нарочно затворих клапата за външния въздух за известно време и пуснах яко парното, с 4 човека, дишащи в колата, стъклата не се запотиха, външната температура беше 6 гр.Гениално е, направо не е за вярване :D
                  Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                  Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                  ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                  Коментар


                    #39
                    Според мен яката работа е да си тунинговаме колите с по едни "вътрешни чистачки на потта по стъклото" и работата заспива.
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #40
                      pinko168 написа:
                      Открих едно добро и евтино спрейче, 3,79 лв. струва в ХИТ Младост.На фирмата StacPlastic, Antiappannante Spray Line.С жълта капачка, надолу е сиво, основата оранжева, 200мл.Върши страхотна работа, вчера напръсках стъклата, предното и задното, страхотен ефект, просто не е истина...Даже нарочно затворих клапата за външния въздух за известно време и пуснах яко парното, с 4 човека, дишащи в колата, стъклата не се запотиха, външната температура беше 6 гр.Гениално е, направо не е за вярване :D
                      Пич това го пробвай като вали дъжд. На сухо време и без спрей не се запотяват

                      Коментар


                        #41
                        The Secret Lover написа:
                        pinko168 написа:
                        Открих едно добро и евтино спрейче, 3,79 лв. струва в ХИТ Младост.На фирмата StacPlastic, Antiappannante Spray Line.С жълта капачка, надолу е сиво, основата оранжева, 200мл.Върши страхотна работа, вчера напръсках стъклата, предното и задното, страхотен ефект, просто не е истина...Даже нарочно затворих клапата за външния въздух за известно време и пуснах яко парното, с 4 човека, дишащи в колата, стъклата не се запотиха, външната температура беше 6 гр.Гениално е, направо не е за вярване :D
                        Пич това го пробвай като вали дъжд. На сухо време и без спрей не се запотяват
                        В сухо време, при затворена клапа на въздуха и 4 човека вътре за 30 секунди стъклата са потни.Със спрея след около 10 минути чак почна лееко да се поти, и то съвсееееееем леко, в момента, в който пуснах външния въздух веднага изчезна.
                        Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                        Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                        ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                        Коментар


                          #42
                          pinko168 написа:
                          The Secret Lover написа:
                          pinko168 написа:
                          Открих едно добро и евтино спрейче, 3,79 лв. струва в ХИТ Младост.На фирмата StacPlastic, Antiappannante Spray Line.С жълта капачка, надолу е сиво, основата оранжева, 200мл.Върши страхотна работа, вчера напръсках стъклата, предното и задното, страхотен ефект, просто не е истина...Даже нарочно затворих клапата за външния въздух за известно време и пуснах яко парното, с 4 човека, дишащи в колата, стъклата не се запотиха, външната температура беше 6 гр.Гениално е, направо не е за вярване :D
                          Пич това го пробвай като вали дъжд. На сухо време и без спрей не се запотяват
                          В сухо време, при затворена клапа на въздуха и 4 човека вътре за 30 секунди стъклата са потни.Със спрея след около 10 минути чак почна лееко да се поти, и то съвсееееееем леко, в момента, в който пуснах външния въздух веднага изчезна.
                          с 2 думи - никва файда от тоз спрей щото номера е при влажно време и като вали да не се изпотяват.

                          Коментар

                          Working...
                          X