Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво точно означава тази лапмичка и ....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво точно означава тази лапмичка и ....

    От няколко дена на таблото ми се появи тази жълта лампичка от първата снимка. Когато дам на контакт тя не свети, но няколко секунди след като запаля тя светва. По принцип знам че означава, че ми е изгоряла крушка, но проблема е че съм прегледал всички крушки и те си светят. Има ли друго значение тази лампичка?Втория ми въпрос е: Сменях масло и майстора ми наля повече от колкото трябва, на втората снимка се вижда колко повече е. Какво трябва да направя при това положение или какво мога да очаквам ако не направя нищо?
    Прикачени файлове
    Временно карам Punto докато събера пари за Ferrari

    #2
    При мен свети като натисна спирачка, а всички стопове си светят. Явно някаде замасява и затова свети. За маслото - карай му го на този "майстор" да източи поне 1 литър и после внимателно да долива.
    FIAT Punto Sporting - 2000

    Коментар


      #3
      1.За лампичката - свети дори да няма изгорели крушки - както е казал колегата, проблема може да е от кофти маса.2. За маслото - трябва да се "извади" излишното...и на мен ми се случи и го извадих с маркуч от система и спринцовка през тръбата за щеката...не ме питай колко време отне...Поздрави!
      Brava 1.6 16v ELX 2001г.
      Punto М2 1.2 SX 2000г.
      МРАЗЯ НАП!!!

      Коментар


        #4
        За маслото - трябва да се "извади" излишното !!!

        Коментар


          #5
          ако маслото е мерено на студена кола - адски много еизсмучи го със шлаух и спринцовка
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            За лампичката - може да е изгоряла крушка от осветлението на задния номер и да не си забелязал.
            Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

            Коментар


              #7
              Sev написа:
              ако маслото е мерено на студена кола - адски много еизсмучи го със шлаух и спринцовка
              а ако е мерено на топла кола е прекалено адски много

              Коментар


                #8
                u_bo написа:
                Sev написа:
                ако маслото е мерено на студена кола - адски много еизсмучи го със шлаух и спринцовка
                а ако е мерено на топла кола е прекалено адски много
                ставаше въпрос, че като е топла мята настрани и щеката се маца повече
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Sev написа:
                  ставаше въпрос, че като е топла мята настрани и щеката се маца повече
                  мисля че имаш предвид - като работи мята настрани и щеката се маца !а като е току-що изгасена=топла не се е стекло цялото масло в картера и показва по-малко от реалното !иначе във всеки горе-долу "наричащ се" сервиз имат машинка за изсмукване на маслото с вакуум от отвора на щеката,ако на колегата не му се занимава със шлаух и спринцовка

                  Коментар


                    #10
                    Сори за офтопика, но с какъв двигател си и как успя да му докараш такъв уникално нисък разход ? Градско съм стигал само до 5.98 и то с адски много мъки... Ти как успя да го направиш 5,68 ?? Само извънградско успявам да направя такъв разход, но там даже пада под 5 ... Иначе за крушката и аз съм на мнение, че някоя крушка на номера не ти е наред...

                    Коментар


                      #11
                      Що се отнася до крушките, проверил съм всички включително и тази на номера, от известно време забелязвам че лампичката премигва, а понякога угасва за 1-2 сек. и после пак светва. Чувал съм за контактни спрейове, може ли да се измисли нещо с него?В най скоро време ще изсмуча маслото с маркуч както предложиха колегите.На въпроса на kiler_4o това е така наречения "смесен разход", Просто карах 800 км. Извънградско, иначе двигателя е същия като твоя 1.2 8V
                      Временно карам Punto докато събера пари за Ferrari

                      Коментар

                      Working...
                      X