Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За датчика на багажника?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За датчика на багажника?

    Колеги с Мареа, или тези които имат програмка за този модел, може ли някой да ми каже къде се намира датчика на багажника който светва осветлението в него и показва на таблото отворен багажник. Прави ми някакви проблеми и ме дразни а не зная къде да разглобя

    #2
    И аз имам подобен проблем - когато е отворен багажника, индикаторът на таблото за отворен багажник често ми мига много интензивно (вместо да свети постоянно червено). А пък лампата на багажника светва на съвсем случаен принцип - проследявах кабелите на лампата, но понякога пуска някакъв ток от сорта на 4 волта, което не е достатъчно.И се чудя дали не са 2 датчика за отворен багажник, защото въпреки че лампата за осветлението му не ми свети, алармата писва ако отворя багажника.
    Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

    Коментар


      #3
      За датчика

      Напълно е възможно да са 2 датчика Иво, моята Мареа е със същия мотор като твоята и проблема ми е същия, затова питам за да не свалям цялата тапицерия на багажника, че са някякви твърди кори да не ги натроша при сваляне за нищо

      Коментар


        #4
        Явно проблема е масов. При мене обаче при отворен багажник само задната лампа(над багажника) мига, а не свети постоянно. Баси направо се чудя какво е и аз. Иначе съм отварял корите отзад-не е трудно и няма опасност от счупване , но причината беше друга(моторчето за заключване) и не съм оглеждал за датчици.
        Alfa Romeo 166 2,4 JTD
        Lancia Y

        Коментар


          #5
          Колеги и аз го имах този проблем до онзи ден. Лампата в багажника ми ту светеше, ту не светеше, докато не ми писна и оня ден разглобих корите. Оказа се че целият сноп от кабели беше прищипан на две места, защото се мотаеше свободно и явно при отварянето и затварянето на багажника се беше получил този фал. Даже два от кабелите бяха прекъснати. След проследяване, подменяне на част от тях, бандажиране и закрепване върху купето всичко е наред.
          Fiat Marea 1.6 16v

          Коментар


            #6
            Vaskata написа:
            Колеги и аз го имах този проблем до онзи ден. Лампата в багажника ми ту светеше, ту не светеше, докато не ми писна и оня ден разглобих корите. Оказа се че целият сноп от кабели беше прищипан на две места, защото се мотаеше свободно и явно при отварянето и затварянето на багажника се беше получил този фал. Даже два от кабелите бяха прекъснати. След проследяване, подменяне на част от тях, бандажиране и закрепване върху купето всичко е наред.
            А вляво или вдясно в багажника беше този сноп с кабели? И има ли нещо специфично при свалянето на корите, защото аз свалих доста винтчета, но нещо не можах да ги разглобя точно където е рамото на пантата на багажника.
            Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

            Коментар

            Working...
            X