Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чистачки за Браво? Размери и впечатления...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чистачки за Браво? Размери и впечатления...

    Здравейте,Настана време да си взема нови чистачки, че сегашните съвсем се скапаха (Ноември 2006 са ) и ми се иска да сложа някои по прилични, че с това скърцане направо побеснявам Препоръчаха ми БОШ, вие имате ли някакви впечатления от тях и като цяло какво бихте препоръчали за предното стъкло?Другия проблем, дори по належащ е задната чистачка, защото е отишла по дяволите (вчера видях че дори се е скъсала и ми е надрала задното стъкло малко)... Та ако имате да споделите малко информация за размери, марки и качество и за двата прозореца ще съм много благодарен.Поздрави,Сашо

    Fiat Bravo T-Jet 120

    #2
    И аз ти препоръчвам БОШ, преди зимата вземах от Практикер за 12 лева комплект чистачки, но за размер не си спомнмя, трябва да погледна. Също бих ти препоръчал от тея чистачки, който ги слагат на новите коли, но там комплекта е около 60лв.

    Коментар


      #3
      Aз съм с VALEO и съм много доволен.
      BRAVA 1,4 12V
      Nissan Navara

      Коментар


        #4
        Предните чистачки ако не си забелязал са с различни размери и тези които са на Бош изобщо не са по нашите размери. Бошовския комплект май е 55/50см, а по спомен нашите май са 48/58. Champion и Valeo е моята препоръка стига да намериш правилния размер. За задната чистачка се купува само перо.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          По всички каталози дават 58/48 , но моят опит показва че 60/48 е по-добра комбинация, ако рамената са на оригиналните си места, обаче Така долу хем не опират, хем се припокриват хубаво, хем и горе лявата хубаво покрива дясната. Каквито и чистачки да избереш, преди това си намацай стъклата с turtlewax rain repellent (антидъжд), или аналог, и дори с евтини чистачки графит от 2 лева ще постигнеш впечатляващи резултати. За момента съм доволен от ALCA, има ги поединично в лукойл, струват 15 лева 2-те.

          Коментар


            #6
            Благодаря на всички за отговорите Преди малко взех два комплекта Bosch Twin на 55 см и 48 см и сега имам един комплект в повече, който продавам. Ако някой има интерес - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=265428#265428

            Fiat Bravo T-Jet 120

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              По всички каталози дават 58/48 , но моят опит показва че 60/48 е по-добра комбинация, ако рамената са на оригиналните си места, обаче Така долу хем не опират, хем се припокриват хубаво, хем и горе лявата хубаво покрива дясната. Каквито и чистачки да избереш, преди това си намацай стъклата с turtlewax rain repellent (антидъжд), или аналог, и дори с евтини чистачки графит от 2 лева ще постигнеш впечатляващи резултати. За момента съм доволен от ALCA, има ги поединично в лукойл, струват 15 лева 2-те.
              Колко струва този търтъл вакс?
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #8
                Миналата седмица си взех от Практикер Бош Еко. Повечето размери ги има и в единична опаковка на цена 6 и нещо лв.Аз си взех 550 (понеже нямаше по дълги) и 500.Ще преместя темата в Консултации ...

                Коментар


                  #9
                  dudulia написа:
                  Колко струва този търтъл вакс?
                  За последно беше към 11 лева шишето в което и да е ОМВ, като аз вече 2 пъти мажа всички стъкла, огледала и фарове, и имам 1/2 шише останало. Много е важно да се следва стриктно указанието на етикета, за добър ефект. И много важно е също течността за чистачки да е силно разредена, да е почти само вода, защото иначе много бързо го отмива.

                  Коментар


                    #10
                    Аз си взех Arexon. Перфектни са за сега. Вече около 2 месеца ги ползвам
                    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                    Коментар


                      #11
                      Изобщо размер 58см продават ли се? 48, 50, 55 и 60 виждам навсякъде. Днес обикалях по друга работа пак Бриколаж, Практикер и т.н. и никъде не видях 58см. Ние пак сме добре откъм чистачки, на Поло например задната е 26см и се намира много трудно, а и перото е малко по-тънко и там голямо търсене пада
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #12
                        spark написа:
                        Предните чистачки ако не си забелязал са с различни размери и тези които са на Бош изобщо не са по нашите размери. Бошовския комплект май е 55/50см, а по спомен нашите май са 48/58. Champion и Valeo е моята препоръка стига да намериш правилния размер. За задната чистачка се купува само перо.
                        а перо за задната откъде може да се купи?
                        Кърти, чисти, извозва, а понякога прави пастет.

                        Коментар


                          #13
                          yonkok написа:
                          spark написа:
                          Предните чистачки ако не си забелязал са с различни размери и тези които са на Бош изобщо не са по нашите размери. Бошовския комплект май е 55/50см, а по спомен нашите май са 48/58. Champion и Valeo е моята препоръка стига да намериш правилния размер. За задната чистачка се купува само перо.
                          а перо за задната откъде може да се купи?
                          всеки магазин за автоаксесоари.
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            pakumba написа:
                            yonkok написа:
                            spark написа:
                            Предните чистачки ако не си забелязал са с различни размери и тези които са на Бош изобщо не са по нашите размери. Бошовския комплект май е 55/50см, а по спомен нашите май са 48/58. Champion и Valeo е моята препоръка стига да намериш правилния размер. За задната чистачка се купува само перо.
                            а перо за задната откъде може да се купи?
                            всеки магазин за автоаксесоари.
                            Благодаря! До нас има един такъв и ми казаха, че нямат задна чистачка и такива имало само в някакъв специализиран магазин в кв. Надежда. Щото задната чистачка била специфична. Сигурно са имали предвид цялата чистачка, не само перото. Ще ида да питам само за перото.
                            Кърти, чисти, извозва, а понякога прави пастет.

                            Коментар


                              #15
                              да, тва са имали предвид. пълни италиански простотии да сменяш цялото рамо. добре, че не се налага и джама да се сменя с нея. виждал съм дори по практикер и такива подобни
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар

                              Working...
                              X