Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да измеря ламбда сондата дали е наред

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да измеря ламбда сондата дали е наред

    Може ли да се измери ламбда сондата с мултицет или е необходимо с осцилоскоп?С Ц4315 може ли да се измери?
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    С мултицет може да провериш дали работи, но не и дали не е мудна. Второто се проверява с осцилоскоп.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      С мултицет не знам но на диагностика ще тикажат дали работи нормално или е ленива или че хич я няма.
      Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

      Коментар


        #4
        Re: Как да измеря ламбда сондата дали е наред

        infineon написа:
        Може ли да се измери ламбда сондата с мултицет или е необходимо с осцилоскоп?С Ц4315 може ли да се измери?
        Отговора на колегата СПАРК е много точен.Мултицета е инертен и не може да следи бързо променящите се сигнали от ламбда-сондата.Особенно на високи обороти.Следи се не само колко барзо променя сигнала си,но и фронта на нарастването му и неговата абсолютна стойност.Добрата ламбда-сонда реагира в рамките на 50 милисекунди със стойности от 100 миливолта до един волт.Добрата функция на ламбда-сондата се диагностира с осцилоскоп.Ако отидеш на диагностика,ще ти кажат дали работи или не.Много малко са диагностиците у нас които ползват осцилоскоп за съжаление.И знаят как да го ползват и какво да гледат на него.Така,че изводите си направи сам.

        Коментар


          #5
          spark написа:
          С мултицет може да провериш дали работи, но не и дали не е мудна. Второто се проверява с осцилоскоп.
          препоръчително е да не е цифров,а със стрелка

          Коментар


            #6
            pugsy написа:
            spark написа:
            С мултицет може да провериш дали работи, но не и дали не е мудна. Второто се проверява с осцилоскоп.
            препоръчително е да не е цифров,а със стрелка
            Точно де с стрелка имам Ц4315 (Това е руски доста точен мултицет не е от китайските за по 5 лв). Този уред мери сигнали и с доста по високи честоти.Щом са импулси не би ли трябвало стрелкови уред да го отчете като променливо напрежение .Ако импулсите подавани от сондата са с период 10 мс това е равно на 100 херца честота.Уреда ще ми покаже ефективната стойност на напрежението и като го умножа по корен от 2 ще се получи максималната амплитуда на импулса.Ще стане ли както си го мисля?Между другото имам и един осцилоскоп ама той е ръчна изработка (не е фабричен) и на тръбата отпред не е разграфен и няма да мога да отчета напрежението.Това подобие на осцилоскоп има ли шанс да ми свърши работа?Дайте и малко информация кои точно от жиците са сигнала от сондата и кои са отоплението.Като я меря трябва ли да я откачам от компа?
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              Иди на доктор диагностик, ще ти кажат работи ли, мудна ли е и въобще?

              Коментар


                #8
                infineon написа:
                pugsy написа:
                spark написа:
                С мултицет може да провериш дали работи, но не и дали не е мудна. Второто се проверява с осцилоскоп.
                препоръчително е да не е цифров,а със стрелка
                Точно де с стрелка имам Ц4315 (Това е руски доста точен мултицет не е от китайските за по 5 лв). Този уред мери сигнали и с доста по високи честоти.Щом са импулси не би ли трябвало стрелкови уред да го отчете като променливо напрежение .Ако импулсите подавани от сондата са с период 10 мс това е равно на 100 херца честота.Уреда ще ми покаже ефективната стойност на напрежението и като го умножа по корен от 2 ще се получи максималната амплитуда на импулса.Ще стане ли както си го мисля?Между другото имам и един осцилоскоп ама той е ръчна изработка (не е фабричен) и на тръбата отпред не е разграфен и няма да мога да отчета напрежението.Това подобие на осцилоскоп има ли шанс да ми свърши работа?Дайте и малко информация кои точно от жиците са сигнала от сондата и кои са отоплението.Като я меря трябва ли да я откачам от компа?
                Няма да стане както си мислиш,защото сигнала от ламбда-сензора не е синосоида за да умножаваш ефективната стоиност,която ти дава мултицета с корен от две.Трябва ти осцилоскоп но не подобие за да си точен.Най разпространените ламбда-сонди имат 4 извода.Двата бяли са захранване + и - 12 волта/отоплението както го наричаш/.Сивия е маса а черния е сигналния кабел от който се взима сигнала за контрол.Не се откача от контролера при измерване,защото няма да имаш сигнал ако го откачиш.А това е сигнала от който се интерисува контролера и в резултат от него прави корекции на горивната смес в реално време.

                Коментар

                Working...
                X