Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Светна ми лампата на маслото на остър ляв завой

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Светна ми лампата на маслото на остър ляв завой

    На един доста дълъг остър (обратен) завой който взех с доста висока скорост ми светна за 1-2 сек лампата на маслото. Пътя беше наклонен в посоката на завоя и го взех с около 60 -70.Нормално ли е това или има проблем с мазането?Възможно ли е от инерцията дъното на картера да е останало празно защото колата беше доста наклонена навътре?
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    долей малко масло
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Щом светва при завой няма да е малко най-малко ще е около литър
      FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

      Коментар


        #4
        Мисля че не е от маслото. Това е на пръчката като я избърсах и вкарах тази сутрин - като го гледам ми се струва че е даже над максимума ама немога да преценя Завоя беше стръмен и с голям страничен наклон, на нормални завои не ми светва.Как мислите да долея ли още масло че ме е страх да не го препълня.
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          Абе това масло на колко км. е? Като гледам не е за доливане, по-скоро ти дава някъде проблем датчика на маслото.
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #6
            Ами на около 7000км е и на около година и половина Селения 20К Знам че е за смяна и събирам пари за ново масло .Датчика не ми е прекъсвал дори през дупки като минавам.Много ли е черно маслото? надявам се ще изтрае още 200 км??
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              за година и половина 7000 и събираш даже пари за да смениш маслото май не ти трябва и кола съвет да я продадеш
              фиат браво 1.4 12в
              фиат браво 2009 1.4 турбо...каминг сун!

              Коментар


                #8
                Защо да я продавам? Имах предвид че е на 7000 км от смяната. Знам че трябва да се сменя на година ама мислех че не е фатално половин година пове4е да е стояло. Не съм го сменил още че трябваше да давам мн пари за други ремонти по колата.
                http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                FIAT БРАВО 1.2 16v
                ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                Коментар


                  #9
                  Маслото освен на километри се сменя и на време.Една година или 10 000 км.но вслучая не може да светне от маслото,според мен виж датчика.
                  Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                  Коментар


                    #10
                    bicho1976 написа:
                    Маслото освен на километри се сменя и на време.Една година или 10 000 км.но вслучая не може да светне от маслото,според мен виж датчика.
                    Може да светне от завой.Много зависи от стила на каране и оборотите на ДВГ.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Re: Светна ми лампата на маслото на остър ляв завой

                      infineon написа:
                      На един доста дълъг остър (обратен) завой който взех с доста висока скорост ми светна за 1-2 сек лампата на маслото. Пътя беше наклонен в посоката на завоя и го взех с около 60 -70.Нормално ли е това или има проблем с мазането?Възможно ли е от инерцията дъното на картера да е останало празно защото колата беше доста наклонена навътре?
                      Виж в моята тема за Типото как се преработва картера, за да държи маслото да не бяга от смукателя заради центробежните сили.Ако искаш да не си прецакаш мотора, или не трябва да караш по завоите на макс, или трябва да си модифицираш картера.Ако имаш манометър ще видиш че при доста завои взети на макс. ти пада доста налягането без да стига момента в който светва лампата.Това също не е задравословно за мотора ако в същия момент подаваш и яко газ.
                      sigpic
                      Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                      475HP 11,5/1,9/191
                      YouTube

                      Коментар


                        #12
                        Мойто понеже си апва масалце отвреме на време в по острите завой светка, считам го за нормално на мен бензина като имам 15 литра в по остри завой ми бяга към нулата, така че внимавай в завойте
                        Fiat punto 1,1
                        Fiat bravo 1,6 16v
                        Fiat bravo 2,0 20v
                        Honda civic 1,5
                        BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                        Коментар

                        Working...
                        X