Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мирише адски много на бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мирише адски много на бензин

    Карах по черен път и колегите на задната седалка на бравото викат че мн мирише на бензин .Освен това като отварям капачката на резервоара няма съскане и ми се стува че от някаде излизат бензиновите пари или още по лошо при люшкането да тече отнакаде.отворих капачето дето скрива бензиновата помпа и видях 2 маркуча дето влизат в помпата и един по дебел който предполагам е да излиза въздуха.имаше и един син маркуч който не влиза в помпата а продължава някаде между ламарината и резервоара. Откъде е възможно да излизат тези пари че буквално ще се отровим вътре при каране по каменист черен път.под задната седалка ми липсва една от гумените тапички на дъното и се вижда под колата ама едва ли е там защото има вата отгоре.
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Не знам от къде идва мириса на бензин, но със сигурност съскане НЕ трябва да има , ако всичко е наред. Това е защото клапана за бензиновите пари остава отворен, когато изгасиш двигателя. Това е направено да не се покачи налягането в резервоара, ако колата е спряна на слънце.
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    Коментар


      #3
      Добре ама на пунтото съскаше казаха че е нормално, даже на капачката пишеше да се отвива бавно. Тук щом не съска значи тези пари отиват някаде- във въздуха предполагам.Мириса идва отзад някаде.освен това нещо хлопа в заднитекори отстрани на задната седалка когато колата се клати настрани. възможно ли е да има откачен някой маркуч?Къде се намира филтъра с активен въглен и имам ли такова нещо?при двигателя има една черна кутйка на стената с накакъв ел. клапан и едно маркуче влиза в смукателния колектор от него. Това ли е за бензиновите пари?
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        Трябвая да прегледаш добре колата отдолу за течове. Другото е ако не е затворен добре капака, където е датчика за нивото или самия датчик не е завит добре.
        FIAT BRAVO II 1.4 GPL
        FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
        FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
        FIAT UNO 1.5

        Коментар


          #5
          "Съскането" е нормално.
          Фиат Брава 1.4 12V 1998г

          Коментар


            #6
            ами вчера гледах течове отдолу не се забелелчзват, Капака на бензиновата помпа е завит добре.Някой има ли схема на маркучите до отзад че има един дето немога да го разбера къде отива?Мирише на бензин само като се кара или като е запалена като е паркирана миризмаа изчезва.
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              http://axm-auto.com/pBB2/viewtopic.php?t=365
              Space Star 1.9 DID

              Коментар


                #8
                Мерси а на бравото къде се намира този клапан за бензиновите пари и филтъра с активен въглен че неможах да го открия??
                http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                FIAT БРАВО 1.2 16v
                ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                Коментар


                  #9
                  infineon написа:
                  Мерси а на бравото къде се намира този клапан за бензиновите пари и филтъра с активен въглен че неможах да го открия??
                  Намират се под предния десен калник. А за синия маркуч, за които пишеш също влиза в един клапан (4.на снимката) на самия резервоар.
                  Прикачени файлове
                  Space Star 1.9 DID

                  Коментар


                    #10
                    Значи през този клапан 4 и по синия маркуч парите стигат до калника и от там от 4еин 4ерен влизат в смукателния колектор така ли е? Има ли начин да разбера дали клапана 4 не изпуска навън парите без да свалям резервоара?Под капачката на резервоара има една дупка кочто май е да излиза въздуха възможно ли е от нея да излизат парите?
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #11
                      Еми момчета искам и аз да попитам защото горе доло имам същия проблем.Вътре в купето миреше ужасно много на бензин.Като отворя прозорците също мирише много на базнин.Под задния десен калник пак мирише на бензин,но всичко това е при запален двигател.А багажника като отворя и направо мога да се упоя.Разхода ми на гориво извън градско стъпва някаде около 12/100,а за градско не искам да приказвам(ходя с една туба бензин в багажника да доливам).Някой ако може да ми помогне с нещо ще съм му безкрайно благодарен!!!
                      Gin the moment

                      Коментар


                        #12
                        stanleyhacker написа:
                        Не знам от къде идва мириса на бензин, но със сигурност съскане НЕ трябва да има , ако всичко е наред. Това е защото клапана за бензиновите пари остава отворен, когато изгасиш двигателя. Това е направено да не се покачи налягането в резервоара, ако колата е спряна на слънце.
                        това не е вярно за Браво !!!
                        bicho1976 написа:
                        "Съскането" е нормално.
                        Съгласен !!!

                        Коментар

                        Working...
                        X