Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с дигиталния километраж на Marea 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с дигиталния километраж на Marea 1.9 JTD

    Здравейте, имам следния проблем, както знаете въпросния дисплей на километража при моделите с климатроник /мисля, че е така и при Bravo и Brava/ при подаване на контакт за няколко секунди показва външната температура, след което се сменя с километрите. Ако искате да ви покаже пак температурата трябва да натиснете копчето на таблото, тогава я показва за няколко секунди и пак се връща на километрите. При мен обаче става нещо друго, при контакт за няколко секунди показва километрите, след което показва градусите и си показва само тях през цялото време. За да разбера колко километра съм изминал трябва да изгася , да дам на контакт и да видя за няколко секунди Пробвах с откачване на акумулатора за няколко минути, тогава се оправя, но ако натисна копчето за температурата пак почва да прави същия номер.Не е нещо фатално и всичко иначе си работи перфектно, но малко ме дразни, ще се радвам ако някой има идея за решаване на въпросния проблем
    Fitat Marea Weekend '99 ELX 1.9 JTD

    #2
    Я виж да не ти заяжда копчето за температурата (t).
    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

    Коментар


      #3
      simeon3000 написа:
      Я виж да не ти заяжда копчето за температурата (t).
      Абсолютно подкрепям! Или самото копче да е дало накъсо. Ето и едно уточнение за Браво/а, при мареа може би е както казваш. При брава/о външната температура НЕ се изписва след като дадеш на контакт, изписва се единствено ако натиснеш копчето. Когато е 3 или по-малко градуси, се изписва, мигайки, за 10 секунди, за да информира водача за евентуално заледяване напътя. Но иначе не се изписва

      Коментар


        #4
        ogi28b написа:
        ......При брава/о външната температура НЕ се изписва след като дадеш на контакт, изписва се единствено ако натиснеш копчето. Когато е 3 или по-малко градуси, се изписва, мигайки, за 10 секунди, за да информира водача за евентуално заледяване напътя. Но иначе не се изписва
        Подкрепям написаното от колегата. И при мен е същото.
        SEAT Leon Cupra 300
        Triumph Street Triple 765 R

        Коментар


          #5
          ogi28b написа:
          simeon3000 написа:
          Я виж да не ти заяжда копчето за температурата (t).
          Абсолютно подкрепям! Или самото копче да е дало накъсо. Ето и едно уточнение за Браво/а, при мареа може би е както казваш. При брава/о външната температура НЕ се изписва след като дадеш на контакт, изписва се единствено ако натиснеш копчето. Когато е 3 или по-малко градуси, се изписва, мигайки, за 10 секунди, за да информира водача за евентуално заледяване напътя. Но иначе не се изписва
          И на мен ми хрумна, че може да е от самото копче и смятам да го проверя, но от друга страна защо след като откача акумулатора и после го закача километрите се показват и всичко изглежда нормално докато не натисна въпросното копче, значи все пак то работи. Странна работа, утре все пак ще го проверя, че днес не ми остана време...
          Fitat Marea Weekend '99 ELX 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            u_men написа:
            ogi28b написа:
            simeon3000 написа:
            Я виж да не ти заяжда копчето за температурата (t).
            Абсолютно подкрепям! Или самото копче да е дало накъсо. Ето и едно уточнение за Браво/а, при мареа може би е както казваш. При брава/о външната температура НЕ се изписва след като дадеш на контакт, изписва се единствено ако натиснеш копчето. Когато е 3 или по-малко градуси, се изписва, мигайки, за 10 секунди, за да информира водача за евентуално заледяване напътя. Но иначе не се изписва
            И на мен ми хрумна, че може да е от самото копче и смятам да го проверя, но от друга страна защо след като откача акумулатора и после го закача километрите се показват и всичко изглежда нормално докато не натисна въпросното копче, значи все пак то работи. Странна работа, утре все пак ще го проверя, че днес не ми остана време...
            Вчера проверих въпросното копче, но всичко изглежда наред, едва ли е от него. Чудя се дали не е нещо около електрониката, която го управлява и как мога да разбера какво
            Fitat Marea Weekend '99 ELX 1.9 JTD

            Коментар

            Working...
            X