Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странни вибрации

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странни вибрации

    Здравейте, интересуваме проблем който има мой приятел.Ако някой може да помогне ще се радвам.Кара Ланчия Delta II 1,6 16V.Tа проблема е следния: При движение на 3-та или 4-та предавка при около 80 km/h се усещат страннни вибрации, които са доста осезаеми. Джантите са изправени и гумите са нови(сменени и проблема пак остава).При изключване от скорост вибрациите намаляват но не изчезват напълно.При движение с 120 km/h не се усеща нищо.Възможно ли е това да е проблем с полуоска(каре)???Прави впечатление че на по-дългата полуоска липва гумения тампон който май играе ролята на балансьор на самата полуоска.При Браво 1,6 и Брава 1,6 този тампон го има.Задължително ли е да го има и на Ланчията????

    #2
    Задължително трябва да има такъв тампон, дори и на типото има. А иначе друга възможна причина може да е тампон на двигател
    FIAT Tipo 1,4mi - EX
    Alfa Romeo 146ti - EX
    Alfa Romeo 156 2,4JTD

    Коментар


      #3
      тампона е наи вероятната причина според мен ,но ако не е от него не е изключено да се дължи и на лоша центровка,моята на ниски обороти вибрираше докато не я центровахме с един приятел с стругоскопа

      Коментар


        #4
        аз имам същите вибрации и щракане но при обороти от 1000 до 2000. независимо от скоростта и предавката. когато съм по инерция няма нищо. когато двигателя работи на място също няма проблеми. избързах и смених вътрешно каре и почти ништо не се промени. може би е тампон, но на скоростите или лагер. и понеже парите за ремонт свършиха чакам да се скапе съвсем. ако вие откриете нещо моля пишете
        TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

        Коментар


          #5
          Re: Странни вибрации

          goshes написа:
          Здравейте, интересуваме проблем който има мой приятел.Ако някой може да помогне ще се радвам.Кара Ланчия Delta II 1,6 16V.Tа проблема е следния: При движение на 3-та или 4-та предавка при около 80 km/h се усещат страннни вибрации, които са доста осезаеми. Джантите са изправени и гумите са нови(сменени и проблема пак остава).При изключване от скорост вибрациите намаляват но не изчезват напълно.При движение с 120 km/h не се усеща нищо.Възможно ли е това да е проблем с полуоска(каре)???Прави впечатление че на по-дългата полуоска липва гумения тампон който май играе ролята на балансьор на самата полуоска.При Браво 1,6 и Брава 1,6 този тампон го има.Задължително ли е да го има и на Ланчията????
          Аз имах подобен угнетяващ проблем и сега го реших. Ако самата полуоска не е крива, не е от липсата на този тампон. Аз също го нямам! Хубавото е че над определена скорост вибрациите изчезват /докато при мен се усилваха/, което ме навежда на мисълта за разбити отвори на джантите. Неподходящи болтове, ако са алуминиеви. Недобра балансировка. Криви джанти- те никога не се изправят идеално, или поне трудно се изправя боя им по височина. Аз минах по всички тези перипетии и накрая стигнах до извода за самите гуми. Аз също бях с чисто нови гуми, но като ги завъртят на баланс и леко играеха по височина. Не вярвах, че е от тях защото бяха чисто нови, но и бяха по-високи- не по размер. Сложих други нови гуми по размер и всичко заспа! Сменете джантите поне, а може и направо джантите с гумите. Само от тях е- или джанти или гуми. Италианките се оказват чувствителни на тази тема.Забравих най-важното- да не би джантите да не са за италианки, а да са от VW или нещо подобно? Има по 2 мм разлика?!
          Tempra 1.6 i.e. SW- 159B9000

          Коментар

          Working...
          X