Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нормална ли е тази температура?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нормална ли е тази температура?

    Нормална ли е тази температура?Това ми е температурата,на която ми работи колата като карам извънградско без да я настъпвам-някъде 75-77 градуса.Като я настъпя до 140-150 се дига на 85-87.Градско ми се качва до 90,не повече.Не мога да разбера добре ли ми е термостата или не.Имам си яко парно.Разхода според мен е ок.Градско 7.5-8.0 л. ,а изънградско 4.5-5.0 л.Просто не знам.Става въпрос за колата от подписа.
    Прикачени файлове

    #2
    колега имам пунто ТД и мен ми държи тая темперетура на дълго
    незнам

    Коментар


      #3
      Вероятно термостатът ти не затваря напълно Когато стане по-топла, отваря и затова стрелката не ходи нагоре, но когато започне да изстива, не затваря напълно и водата се върти през радиатора, затова изстива повече от нужното. Бих сменил термостата, след като го тествам. Абсолютно същите сипмтоми имаше доскоро дедрата, смених го и всичко заспа.

      Коментар


        #4
        Аз миналата седмица смених термостата и ми държи същата температура, абе е...на работа
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          ogi28b написа:
          Вероятно термостатът ти не затваря напълно Когато стане по-топла, отваря и затова стрелката не ходи нагоре, но когато започне да изстива, не затваря напълно и водата се върти през радиатора, затова изстива повече от нужното. Бих сменил термостата, след като го тествам. Абсолютно същите сипмтоми имаше доскоро дедрата, смених го и всичко заспа.
          Колега,твойто JTD какви температури подържа.Да имам база за сравнение.То зависи и на колко ти отваря термостата.Моя честно казано не знам кога трябва да отваря.Колата е купена от Италия-Флоренция и си мисля че е сложен термостат,който да отваря по-рано.

          Коментар


            #6
            стрелката ми застава на средата на скалата, хоризонтално, и не се мърда от там при каквито и да е режими на двигателя, топло-студено-климатик, висока, ниска скорост, задръстване...... все си е там. хоризонтално.

            Коментар


              #7
              А колко струва горе долу един нов термостат за JTD.И къде мога да си купя по-евинко.

              Коментар


                #8
                Според мен стрелката трябва да е посредата,поне примене е така.Самолятото в жегите и вкл’чен климатик се покачвано незначително.Имаш проблем с термостата .
                Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                Коментар


                  #9
                  re

                  100 % термостат.Преди три месеца и аз го смених.И при мен държвше същата температура.Купих го за 65 лв. Марка не си спомням(продадоха ми го за френски???).
                  Fiat Bravo 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    а дали датчика за отчитане на температурата работи коректно?
                    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                    Коментар


                      #11
                      dudulia написа:
                      а дали датчика за отчитане на температурата работи коректно?
                      Е и аз това се питам?Ама как мога да разбера?Изчетох доста теми по въпроса и пак не мога да преценя.Абе за сега ще карам така пък есента може и да го сменя термостата.

                      Коментар


                        #12
                        И аз съм така с температурата и смятам да го правя, но след като ми оправят фасона.

                        Коментар


                          #13
                          janyboy написа:
                          dudulia написа:
                          а дали датчика за отчитане на температурата работи коректно?
                          Е и аз това се питам?Ама как мога да разбера?
                          При определена температура, датчика има определено съпротивление, измерено с уред от висок клас.при 50 градуса - 820 ома, +/- 36 ома, стрелката е долу.при 80-100 градуса - от 273 до 143 ома, +11 / -4 ома, стрелката е хоризонтално.при 130 градуса - 62 ома, +/- 4 ома, стрелката е горе.За по-подробни данни - професионална литература, аутодата, разни такива...Ако термостатът не затваря, но все пак се движи, може и да го отложиш за есента, но ако е запецнал в някакво положение, и въобще не мърда - колкото по-скоро го смениш, толкова по-малък е риска да попаднеш в кофти ситуация, особено ако ползваш и климатик

                          Коментар

                          Working...
                          X