Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Brava 1.6 16v - Губи обороти и не иска да пали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Brava 1.6 16v - Губи обороти и не иска да пали

    Здравейте,От няколко дни Brava-та като загрее губи обороти и гасне. След като угасне не мога да я запаля докато не изстине, не може да завърти - все едно няма акомулатор. Като изстине пали без проблем. Акомулатора е зареден, скоро смених свещи и кабелите за тях. Чудя се дали стартера се е бъгнал, но защо тогава ми гасне колата? Дали гасненето и това, че не мога да запаля след това не се дължи на един проблем?Колеги помагайте щот ша са побъркам вече!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Предварително ви благодаря!!!!!!!!!

    #2
    Датчик колянов вал.
    Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

    Коментар


      #3
      И може би четки на стартера.
      Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

      Коментар


        #4
        Щом не може да запали докато истине , това е симптом за слаба връзка на стартера. Можеш да провериш кабелите и натегнеш ’’препоръчвам при откачен акумолатор да не дадеш на късо и да изгори нещо друго. За оборотите нямам идея.
        Fiat Punto 1.7td ELX Alfa Romeo 33 /1.3 vl
        ( Association of Drivers Against Daytime Running Lights - Bulgaria ) --- http://dadrl.hit.bg/

        Коментар


          #5
          И каква роля играе този датчик на коляновия вал. И къде се намира.

          Коментар


            #6
            Като купувах Бравата така стана като загря и угасна,като истине палешеВ авто къщата сиимаше всякакви майстори(аз я смъкнах от автовоза) ,накрая се оказа датчика на коляновият вал.
            Фиат Брава 1.4 12V 1998г

            Коментар


              #7
              къде се намира този датчик, колко пари струва и мога ли сам да си го сменя

              Коментар


                #8
                датикажа незнам,на мен там ми го смениха.Виж в някой сервиз.номисля че струва окло 80лв
                Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                Коментар


                  #9
                  45 лв. можеш и сам да го смениш на 2 болчета е около скоростната кутия

                  Коментар


                    #10
                    ilkoD написа:
                    45 лв. можеш и сам да го смениш на 2 болчета е около скоростната кутия
                    А къде го има за толкова?
                    Peugeot 407 2.0 HDI

                    Коментар

                    Working...
                    X