Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Темпра проблем със скоростите.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Темпра проблем със скоростите.

    Здравейте колеги. Вече семеиството притежава и 3-та кола Фиат Темпра 1.6 пълна инжекция 90 кончета. Комби със всички екстри 95 година.Ще съм много благодарен на колегите със Типо/Темпра ако могат да помогнат.Та на въпроса.Значи 1 , 3 и 5-та скорост са проблемни влизат но с много малък ход и неможеш да прецениш дали са влезнали или не.2,4 и задна си влизат безпроблено , усеща се как си влизат.Също като колата е под страничен наклон(примерно с десните гуми върху бордюр) много трудно се включват предавките.Смених и 3-те тампона на мотора и кутията ,но резултата е нулев.Щангичките от скоростния лост до кутията са напълно здрави не са разбити...И единственото нещо което ми идва на кратуната е че проблема е вътре в кутията...Мисля си че става въпрос за механизма които служи за предпазнае от самоизключване на предавката.които е карал лада/жигула знае за какво става въпорс (пружинката с съчмичката )Мерси предварително.
    Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
    IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
    1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
    2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

    #2
    Долей масло до нормата или най- добре направо го смени. :D
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      Да не би някакъв предмет да е попаднал покрай щангите или пред лоста за скоростите и да ограничава свободното му движение напред към двигателя.Също така виж дали тръбата,която свързва скоростният лост с щангите не се е извадила от ябълката.

      Коментар


        #4
        Масло си има , като отворя контроната пробка , протича.Щангите са напълно здрави прегледал съм ги от до , включително разглобявах и скоростни лост от вътре и отдолу .
        Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
        IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
        1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
        2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

        Коментар


          #5
          Колега извинявай че използвам тематати,но искам да попитам колко литра масло поема двигателя на типо (предстои ми смяна след 1000км,за пръв път ще го сменям,скоро я купих).Съо ме интересува откъде се източва маслото на скоростите,къде има пробка за източване и съответно от къде се налива,колко литра трябва да се сипят там,и има ли щека както при маслото на двигателя,за да си гледаш до къде е.
          Fiat Tipo
          Corsa b комби !

          Коментар


            #6
            pecata написа:
            Колега извинявай че използвам тематати,но искам да попитам колко литра масло поема двигателя на типо (предстои ми смяна след 1000км,за пръв път ще го сменям,скоро я купих).
            Капацитети на течностите и препоръки.
            pecata написа:
            Съо ме интересува откъде се източва маслото на скоростите,къде има пробка за източване и съответно от къде се налива,колко литра трябва да се сипят там,и има ли щека както при маслото на двигателя,за да си гледаш до къде е.
            Пробки за наливане и източване на маслото в скоростите.Щека за ниво няма - следи се като отвъртиш горната пробка.Нивото на маслото трябва да бъде до самия и отвор.
            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

            Коментар


              #7
              Хммм...синхронизатор?Един познат имаше подобен проблем...оказа се синхронизатор.
              N.Y. State of Mind

              Коментар


                #8
                прилича ми на нерегулирана лостова система, щом на 1;3;5 го прави,трябва да се види ,втори човек да гледа,друг да включва на място и да видят от къде е проблема
                типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                хюндай акцент 1.5 CNG
                киа каренс +метан

                Коментар


                  #9
                  dan4o написа:
                  прилича ми на нерегулирана лостова система, щом на 1;3;5 го прави,трябва да се види ,втори човек да гледа,друг да включва на място и да видят от къде е проблема
                  От къде да се регулира ?Аз не видях място от къде може да се регулира...
                  Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
                  IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
                  1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
                  2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

                  Коментар


                    #10
                    На рейката има една "пишка", на която лагерува едната планка с лостчетата, там обикновенно запича, пробвай да го напръскаш с нещо и да го раздвижиш. Ама не го насилвай много да не счупиш пишката, мойто само с пръскане се оправи.
                    In Tipo Veritas

                    Фиат Типо 1.6 DOHC
                    Фиат Стило 1.6

                    Коментар


                      #11
                      riiid написа:
                      Да не би някакъв предмет да е попаднал покрай щангите или пред лоста за скоростите и да ограничава свободното му движение напред към двигателя.Също така виж дали тръбата,която свързва скоростният лост с щангите не се е извадила от ябълката.
                      Аз точно с тази ябълка имам проблем,тя може ли да се сменя.
                      Fiat Tipo
                      Corsa b комби !

                      Коментар


                        #12
                        Колега и аз имам темпра само че е 1.9TDS и имам подобен проблем на твоя. С тази разлика че при мене лоста трудно мога да го задържа на неутрална позиция. От 1 направо отива на 2-ра и т.н. Предните 1,3 и 5 са ми плитки и при десен завой исключват, а при ляв малко по трудно се сменят. И аз гледах щангите няма нищо откачено всичко си е ОК. И маслото проверих и то е колкото трябва. Мислех че ще е нещо от тампоните, ама ти ме отказа. Интересното е че като я купих всичко си беше наред, само дето лоста се движеше някак си малко по стегнато от нормалното. И след 2-3 дена започна така да ми прави. Ама така си я карам...........
                        Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
                        ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

                        Коментар

                        Working...
                        X