Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дрънчене(хъркане) от стартера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дрънчене(хъркане) от стартера

    Колеги, разгледах доста проблеми, свързани със стартерите, но не открих подобен на моя. Когато колата е студена при първо палене щом завъртя ключа, от стартера се чува едно хъркане или метално дрънчене и трябва да задържа няколко секунди, за да запали. От три дни се появи този звук. В началото си мислех, че някоя част резонира и от там идва звукът. Явно ще се ходи на майстор, но ако някой има идея за възможния проблем да сподели, за да съм подготвен. Благодаря.
    преди - TIPO
    сега - VOLVO XC60

    #2
    Бендикс! И моя е за смяна и кога ли ще ме остави насред път - не знам. Всъщност не знам дали може да се подмени само бендикса на стратера или се сменя целия стартер.Ама нема начин, да нема начин!
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      kiro_of_the_day написа:
      Бендикс! И моя е за смяна и кога ли ще ме остави насред път - не знам. Всъщност не знам дали може да се подмени само бендикса на стратера или се сменя целия стартер.Ама нема начин, да нема начин!
      На теб от колко време ти дрънчи, че съседа разправя да не я карам изобщо. А относно смяната на бендикса - сигурно може, защото гледам, че се продават отделно.
      преди - TIPO
      сега - VOLVO XC60

      Коментар


        #4
        Възможно е и да има износен зъб /зъби/ на маховика и от това да дрънчи.
        FIAT Marea Weekend 1.8 бензин/газ 115 к. с. 1997 г.

        Коментар


          #5
          mesi написа:
          Възможно е и да има износен зъб /зъби/ на маховика и от това да дрънчи.
          Маховика е със зъбен венец който се избива и обръща обратно освен ако не е правено вече.Бендикса/муфата за свободния ход/ е задължителна при всички стартери изключвам мотоциклетите и се подменя/консуматив е/.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            dannybo написа:
            kiro_of_the_day написа:
            Бендикс! И моя е за смяна и кога ли ще ме остави насред път - не знам. Всъщност не знам дали може да се подмени само бендикса на стратера или се сменя целия стартер.Ама нема начин, да нема начин!
            На теб от колко време ти дрънчи, че съседа разправя да не я карам изобщо. А относно смяната на бендикса - сигурно може, защото гледам, че се продават отделно.
            Ами от две години някъде дрънчи близо, но понеже е 100% звук от бендикс - не му обръщам много внимание...Напоследък обаче все по-често го прави, та дори и по няколко пъти на палене и ме изнервя - явно ще трябва да се поизцапам...
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар

            Working...
            X