Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Притрисва при намаляне от висока скорост

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Притрисва при намаляне от висока скорост

    Днес като се прибирах от Варна усетих едно притрисване когато намалям от по видока скорост. Даже е доста осезаемо. Нямам идея каква може да я причината Дисковете и накладките ми са нови на по 500км
    Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


    Когато целта е всичко и пътят е без значение!

    #2
    Ако караш на газ от нея е проблемът. Обеднява сместта, когато спираш рязко от висока скорост.А чакай малко, не прочетох добре поста ти. Вземам си думите назад. При този проблем при предишната кола се оправи с баланс на гумите...
    www.CarProfi-BG.com
    Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
    Зареждане и ремонт на автоклиматици.
    Най-атрактивните цени в София!

    Коментар


      #3
      Ама притриса като натиснеш спирачка или само като пуснеш газта, че не е много ясно?Щото ако е като натиснеш спирачка - най вероятно си си изметнал новите дискове... Те нови дискове и накладки искат пазене 200-300км да се напаснат
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #4
        При натискане само. Кофти работа значи
        Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


        Когато целта е всичко и пътят е без значение!

        Коментар


          #5
          И аз преди бях така. Смених предни дискове и накладки, сложих BREMBO и Textar като уж най-добрите, намаляха тези вибрации, но пак ги имаше. Постепенно изчезнаха. Преди се усещаха като намалям рязко след 90 км/ч, а сега го няма или поне в София не мога да го тествам на по-висока скорост, щото с повече от 100 тука не карам. Ама след 10 дена ще пробвам със 140-50 дали го има все още на магистралата, но нищо не съм правил по проблема. Наистина според мен е нещо по баланса на гумите или различно налягане, а може задните барабани и накладки да са за смяна.
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #6
            Може да ти притриса и от неравномерно спирачно усилие на предните колела,При мен отляво почти неми държеше ,като натисна рязко и пусна колелото затягаше и след 1-2 мин отпускаше,при скорост над 100 като натисна да спирам ми дърпаше наляво и подскачаше,накрая се оказа че тъпото маркуче се беше разложило отвъре и се е запушило,а отвън си беше идеално,не беше напукано и нямаше никви дефекти,ама се оказа че е някво менте.Успех
            Fiat Tipo
            Corsa b комби !

            Коментар


              #7
              ....не се занимавай с предните дискове, вземи си виж задните, смени си накладките отзад и си виж барабаните от тях ти тресе, щом от пред всичко ти е ново, гарантирам ти на 10001 % Само да не си прегрял новите дискове по някои балкан и да си се льопнал през някои гьол със студената вода в него и до там с новите дискове.
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

              Коментар

              Working...
              X