Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпросче за масълцето на Бравото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    бе най-добро си е селениятатака ги дават за италианските машини аз до ся сам го карал мойта брава на голдама са чудя дали да рагна това 20кискам и рейсинга да пробвамама солено ще ми додии то е за 10 000 км. ако не се лажадобра тема стана ...браво колеги
    Fiat Brava 1.6 16V 2001

    Не на войната по пътищата !
    http://media.causes.com/ribbon/478500

    Коментар


      #17


      вижте тука може да проверите с какво масло трябва да карате колата си http://www.ew2.lubesinfo.com/framese...6&langid=1аз да ви кажа взех един боклук и сега ми трака повече ! беше 10w40 и не ме кефи нещо като че ли се мъчи , и доста грубо трака ! след 2 седмици ще го сменя пак няма нищо че ще е на 2 000 км просто не искам да мъча колата

      Коментар


        #18
        SELENIA 20KТРИБАЗОВО синтетично масло, специално разработено като формула за автомобилите Алфа Ромео, Фиат и Ланчия с бензинови мотори! Маслото е с удължен пробег на смяна с 30% спрямо останалите масла, 20 000 км. за обикновените мотори и 15 000 км. за инжексионните, многоклапанните и турбо моторите.SELENIA GOLDТрибазово синтетично масло, с изключително подходяща формула за бензинови и дизелови мотори от последно поколение. Осигурява абсолютна защита на двигателя при бързо променящ се режим на работа, особенно при висока температура! Понижава консумацията на масло и завишава интервала на смяна с 30% в с сравнение с традиционните масла!Гарантира пробег от 20 000 км. при обикновенни мотори и 15 000 км. при инжексионни, многоклапанни и турбо мотори.и двете ги дават на по 15 за бравите и бравотата тъй че ще си карам с голдаако реша може да пробвам рейсинга
        Fiat Brava 1.6 16V 2001

        Не на войната по пътищата !
        http://media.causes.com/ribbon/478500

        Коментар


          #19
          ivan_dmx написа:
          бе най-добро си е селенията така ги дават за италианските машини.....
          Kато ти чета поста се сещам за нещо . Като си купих Фиат-а мои приятели ми се подиграваха.Казваха ми че Фиат-ите били калпави коли. И като ги питаш "Ти от къде знаеш?" -те отговаряха " Ами така съм чувал". Някой като повтори една лъжа няколко пъти и тя става истина. Не казвам ,че Селения е лошо масло, но съм сигурен че има и по-качествени от нея. Предполагам, че в нета би трябвало да има тестове на различни марки масла от , където може да прецени за качеството на различните видове смазочни масла. Друг е въпроса до колко обективно се оценяват те, защото нали знаеш ,че който плаща-той поръчва музиката.
          SEAT Leon Cupra 300
          Triumph Street Triple 765 R

          Коментар


            #20
            дамем аз знам че кастрола е много доброама ся щом го дават за италианките препорачително тая селенияи затова и тикам такоспак до ся не ми напраила проблемне ми го изгаря ... мно сам доволеннезнам как е при другите колеги
            Fiat Brava 1.6 16V 2001

            Не на войната по пътищата !
            http://media.causes.com/ribbon/478500

            Коментар


              #21
              Re:

              komshiqta написа:
              вижте тука може да проверите с какво масло трябва да карате колата си http://www.ew2.lubesinfo.com/framese...6&langid=1аз да ви кажа взех един боклук и сега ми трака повече ! беше 10w40 и не ме кефи нещо като че ли се мъчи , и доста грубо трака ! след 2 седмици ще го сменя пак няма нищо че ще е на 2 000 км просто не искам да мъча колата
              Колега опиши как трака, че имам проблеми с това тракане и ще се вкарам в някой филм!
              Space Star 1.9 DID

              Коментар


                #22


                ми като запаля сутринта то се чува направо как пляка (то всъщност не е като тракане ) маслото вътре докато се разбие и всичко се посмаже в двигателя , незнам как да го обесня точно , като се поразбие този шум изчезва но осещам че работи тежко двигателя а не да си мърка като котарак определено не съм доволен !!! а между другото и нафтата има значение ! сега зареждам от една бензиностанция от която изоооообщо не съм доволен и ауспуха ми почерня супер много ще я сменям !

                Коментар


                  #23
                  поредната тема за маслата....
                  "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                  (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                  Коментар


                    #24
                    Re:

                    komshiqta написа:
                    ми като запаля сутринта то се чува направо как пляка (то всъщност не е като тракане ) маслото вътре докато се разбие и всичко се посмаже в двигателя , незнам как да го обесня точно , като се поразбие този шум изчезва но осещам че работи тежко двигателя а не да си мърка като котарак определено не съм доволен !!! а между другото и нафтата има значение ! сега зареждам от една бензиностанция от която изоооообщо не съм доволен и ауспуха ми почерня супер много ще я сменям !
                    коя таз бензинджийница?

                    Коментар


                      #25
                      Имах шанса да получа като награда Castrol EDGE Sport 0W40 сложих го на моята кола,незнам колко са и реалните км.но вече 3-4000 км. не е мръднало.Предишното масло беше полу синтетика Мобил S 10W40 и не намирам никаква разлика в работата на двигателя
                      RIP Bravo 100 16V
                      Audi A4 2.5 TDI

                      Коментар


                        #26


                        тая бензинджийница се казва TESCO express в UK е така че споко този castrol edge и аз го гледам тука , бая парички ми се вида ама може и него да си взема !!! незнам ще видя какво ще взема или 5w40 или 0w40 според зависи ама ще е след 2 3 седмици

                        Коментар


                          #27
                          Re:

                          komshiqta написа:
                          тая бензинджийница се казва TESCO express в UK е така че споко този castrol edge и аз го гледам тука , бая парички ми се вида ама може и него да си взема !!! незнам ще видя какво ще взема или 5w40 или 0w40 според зависи ама ще е след 2 3 седмици
                          като бех в Uk теско си беше най-ефтинджийския супермаркет.то и бензинджийници ли има уе не се учудвам че не е добра.разликата от БГ и Анг. е че там не съм чул да има ментета на кастрол или квото и да е масло, а тука не съм чул за ментета само на по-неизвестните марки - като селения. затова и я взимам- знам (бе надявам се) че не е менте.

                          Коментар

                          Working...
                          X