Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Относно ангренажен ремък и водна помпа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Относно ангренажен ремък и водна помпа

    Здравейте, колеги.Абе аз не сам много запознат с италиянските коли та имам следния въпрос : Смених си всички ремици и ролки, но без водната помпа.Та въпроса ми е може ли да се смени водната помпа без да се сваля агренажния ремък и може ли от неизправна водна помпа да се скъса ремъка.Дайте някакви мнения.Мерси. :D Не знам дали темата е за тук, ама ако не е да я преместят! Думата е аНгренаженНе използвай 4 и 6 в постовете сиМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Водната помпа не е на ангренажа, то това е мъдро инжинерно решение на vw карай не се плаши
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      не знам колега,аз мисля че водната помпа на дизелите се върти от ангренажа.С такова впечатление съм останал.ако съм в грешка-супер. :D

      Коментар


        #4
        На всички по-нови фиати водната помпа я върти агренажа - даже и на Пунто 1 е така.
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #5
          и аз така знам.Има ли обаче опасност да се скъса агренажа от неизправна водна помпа?

          Коментар


            #6
            Сори за правописната грешка АГРЕНАЖЕН. Веднага се поправям

            Коментар


              #7
              Не може да смениш водната помпа без да сваляш ангренажа.И Да, от дефектирала водна помпа може да се скъса ангренажа
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Мерси ВО за точния отговор.Евала :P .

                Коментар


                  #9
                  мда на бензините не е така
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    Моя ДВГ е 1,2 MPI 44kW бензин - модел 2005 или 2006. Водната помпа също се върти от ангренажа. Да може да скъса ремък ако не е изправна. Но ако е наред не виждам смисъл да се сменя.
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      janyboy написа:
                      Сори за правописната грешка АГРЕНАЖЕН. Веднага се поправям
                      Как се пише наистина: агренажен или ангренажен ? Виждал съм го написано и по двата начина.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар

                      Working...
                      X