Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На ниски обороти колата започва да прегрява???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    На ниски обороти колата започва да прегрява???

    Здравейте имам неоправим проблем (поне за сега ) . На ниски обороти колата започва да прегрява??? Парното в колата почти изчезва (Много е кофти особенно зимата на задрастване - колата загрява а вътре студено. Вдигнат ли се оборотите всичко се оправя. Колата е Пунто 1.1 с газова уредба (изпарителя е вързан последователно след парното (радиатора) на купето. Сменени: 1. Термостат -според мен си работи перфектно (тъй като при висока скорост и обороти всичко е нормално)2. Радиатора на купето. (Стария сълзеше)и 3. Водна помпа преди 2 дни (ефект никъв)Според мен липсва дебит на охладителната ситема. Като сменях помата продухах системата -ваздух (пак и вода) минава през двигателя, радиаторите. Вече не знам какво да правя?ПОМАГАЙТЕ!!!
    Фиат Пунто 55 SX

    #2
    Re: На ниски обороти колата започва да прегрява???

    expsvetly написа:
    Здравейте имам неоправим проблем (поне за сега ) . На ниски обороти колата започва да прегрява??? Парното в колата почти изчезва (Много е кофти особенно зимата на задрастване - колата загрява а вътре студено. Вдигнат ли се оборотите всичко се оправя. Колата е Пунто 1.1 с газова уредба (изпарителя е вързан последователно след парното (радиатора) на купето. Сменени: 1. Термостат -според мен си работи перфектно (тъй като при висока скорост и обороти всичко е нормално)2. Радиатора на купето. (Стария сълзеше)и 3. Водна помпа преди 2 дни (ефект никъв)Според мен липсва дебит на охладителната ситема. Като сменях помата продухах системата -ваздух (пак и вода) минава през двигателя, радиаторите. Вече не знам какво да правя?ПОМАГАЙТЕ!!!
    Като смени водната помпа обезвъздуши ли хубаво системата?
    BMW E90 320D
    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

    Коментар


      #3
      има въздух нейде из системата колега колко антифриз наля?
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

      Коментар


        #4
        Симптоми за издухана гарнитура - бълбукане в казанчето, надути маркучи?
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Обърни внимание как е поставен изпарителя.Ако е малко по-високо от най-високата точка на охладителната система(това би трябвало да е горната пробка за обезвъздушаване),няма да можеш да обезвъздушиш качествено,т.е. в изпарителя винаги ще остава въздух.Макар че не ми се вярва газаджиите да са допуснали такава грешка,но някои колеги съм чул да се оплакват от подобен проблем.
          Ex FIAT MAREA 1.9TD100 WEEKEND ELX '98
          FIAT PUNTO 1.2 75hp ELX'96

          Коментар


            #6
            Изпарителя ми е на 10-15 см по високо от точката за обезвъдушаване (Явно газаджиите от СБА младост им е било по лесно така). Днес сложих и там пробка за обезвъздушаване. Инетесното е че като като бях обезвъдушил оня ден, сега като добавях пробката пак нямаше течност. Сега изчаках да потече добре антифриз (като бях отворил пробката изцяло). Ще пиша за резултата ...
            Фиат Пунто 55 SX

            Коментар


              #7
              Никой не спомена нищо за перката.
              FIAT BRAVO II 1.4 GPL
              FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
              FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
              FIAT UNO 1.5

              Коментар


                #8
                Перката работи префектно.Лошото е че сам си сменях водната помпа и сега колата взе да трака и тресе като дизел . Май сам пропуснал някой зъб при слагането на ангренажния ремък. Дали има ка да се провери дали е добре зацепен от към коляновия вал без да се сваля ролката със забите за МАП сензора (за да се види белега). Горният на разпределителния вал се вижда лесно.И ако трябва да го сваля, ка да го слоза на точната позиция?
                Прикачени файлове
                Фиат Пунто 55 SX

                Коментар


                  #9
                  expsvetly написа:
                  ...И ако трябва да го сваля, ка да го слоза на точната позиция?
                  Нямам информация за твоя мотор. Мога да ти дам данни за 1.6 и 1.8, ако желаеш.Ето за 1.6
                  Прикачени файлове
                  Fiat Marea 1.8i 16V
                  Fiat Tipo 1.4i 8V
                  Fiat Punto 1.6i 8V
                  www.italauto-bg.net/forum/

                  Коментар


                    #10
                    Мерси!!! за мненията. Оказа се обаче че гарнитратата на главата сте сменям за 2-ри път
                    Фиат Пунто 55 SX

                    Коментар


                      #11
                      expsvetly написа:
                      Мерси!!! за мненията. Оказа се обаче че гарнитратата на главата сте сменям за 2-ри път
                      А дали е само тя?
                      FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                      Коментар

                      Working...
                      X