Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шум от скоростна кутия Браво 1.6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Шум от скоростна кутия Браво 1.6 16V

    Здравейте, от известно време има един шум, който много ме дразни, проявява се при загряла кола и само когато е изключена от скорост ( на място в задръстванията). При натискане на съединителя шумът изчезва, след като прерових темите във форума установих, че става въпрос за лагери на скоростна кутия. Интересува ме възможно ли е да е от недостатъчно масло в скоростна кутия (може ли да се оправи с доливане), моето е сменяно преди 15 000 , но след това ми беше протекло и сменях о-пръстен на полуоската. Тогава майсторът ме увери, че съвсем малко е изтекло и си имам достатъчно, но знам ли. Другото което ме интересува ако с доливане на масло няма шанс проблемът да изчезне, дали колата може да продължава да се кара така или може да стане по голяма беля. Идеи за цена на евентуален ремонт? Благодаря предварително за мненията.
    Bravo 1.6 SX 16V 76kW/103hp '96г

    #2
    Купувай едно масло за около 20тина лева - като поразровиш кое е точния вид на Тутела за да не ти излезе по-скъпо после. При мен беше прокапало от единия маншон и веднага смених заедно със сединитела и маншоните и маслата и сичкото ми там лагери кавото трябва ... все пак на нашите колички тази склонност да им изтичат водите е едно от уязвимите места и прави скоростнитее кутии доста често срещан проблем.
    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

    Коментар


      #3
      Трябва да отида да го проверят отново, съединителят и сегашното ми масло са на 15 000 , така че единствено може да е от ниво, макар че все си мисля, че не е от маслото, някой пробвал ли е добавки за скоростна кутия, дали има смисъл да си взема една?
      Bravo 1.6 SX 16V 76kW/103hp '96г

      Коментар


        #4
        може да бил смотан аксиалния лагер от комплекта - опиши звука - като виене (на съчми) или като звънтене (на зъбни колела) ... отиди - на всяка цена - не бива да остава така.
        Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

        Коментар


          #5
          Не се бой и при мен е така. Ако те дразни можеш да смениш лагерите, ако не можеш и така да си караш.
          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

          Коментар


            #6


            аз карам така година и половина вече , или от както имам колата ! нема страшно и не е от маслото ! ако ти се занимава и дава пари си го оправи , ако не недей при мене разликата е че го прави само на студено , като загрее нищо и няма

            Коментар


              #7
              На мен този шум ми шуми на аксеален лагер ,не знам колегите какво ще кажат.
              FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

              Коментар


                #8
                dani389 написа:
                На мен този шум ми шуми на аксеален лагер ,не знам колегите какво ще кажат.
                Лагерът е сменян, а и шумът изчезва при натиснат съединител, за това предполагам, че не е от него.
                Bravo 1.6 SX 16V 76kW/103hp '96г

                Коментар

                Working...
                X