Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Като запаля колата мирише на неизгорял бензин от ауспуха

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Като запаля колата мирише на неизгорял бензин от ауспуха

    Колеги наскоро забелязах, че като запаля колата мирише на неизгорял бензин от ауспуха. Също така газовете които излизат от ауспуха са все едно на тласъци. Не равномерно ами все едно на тласъци. Нормално ли е това и възможно ли е да е запушен катализатора?
    Fiat Brava 1.4 97

    #2
    Има много вероятности в твоя случай, щом газовете излизат на тласъци наистина ме навежда на мисълта за катализатора и то по-скоро се е откъртило парче от него и е запушило някъде по другите гърнета, отколкото самият той да е запушен. А щом ти мерише от ауспуха на неизгорял бензин, значи ти е много богата сместта, освен да ти е заминала ламбдата.....пиши повече подробности: лесно ли пали, държи ли оборотите точно, ускорението добро ли е, или най-добре върви на диагностика да я закачат на комп, че то тука само да хвърляме боб...
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      А компа при незагряла кола май не взима предвид ламбда сондата или греша? Също така ако е скапана ламбда сондата не трябва ли да ми вдигне бая разхода? А той извънградско е супер, падам под 6л/100 дори.
      Fiat Brava 1.4 97

      Коментар


        #4
        само първите няколко минути сондата не играеи щом извънграда падаш под 6, сондата е добре
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Е ти нищо не си казвал за студен старт, тя тогава ламбдата не работи. На колко оборота ти държи като запалиш, може би да е темп. датчик или дебитомер, знам ли....
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #6
            van_dal написа:
            Е ти нищо не си казвал за студен старт, тя тогава ламбдата не работи. На колко оборота ти държи като запалиш, може би да е темп. датчик или дебитомер, знам ли....
            Да да това е само при студен старт
            Fiat Brava 1.4 97

            Коментар


              #7
              И при мен мирише на неизгорял бенз и то при загряла кола даже.От какво може да е? Оборотите ди държи перфектно без да мърдат на 850.на извънградско го докарах 6/100На софийско 10/100.Дали е ламбдата?
              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
              FIAT БРАВО 1.2 16v
              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

              Коментар


                #8
                infineon написа:
                И при мен мирише на неизгорял бенз и то при загряла кола даже.От какво може да е? Оборотите ди държи перфектно без да мърдат на 850.на извънградско го докарах 6/100На софийско 10/100.Дали е ламбдата?
                Нищо ти няма на колата. :D Много се вманиачавате ми се струва.Ако си без катализатор може заради това да мирише.
                BRAVO 1.6 16V

                Коментар


                  #9
                  Колега най-добре сравни с някоя друга брава на какво и мерише ауспуха и ще разбереш и твойта дали е нормална, иначе явно всичко ти е наред просто катализатора вече се е издънил и не пречиства газовете
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар


                    #10
                    iv_laz написа:
                    infineon написа:
                    И при мен мирише на неизгорял бенз и то при загряла кола даже.От какво може да е? Оборотите ди държи перфектно без да мърдат на 850.на извънградско го докарах 6/100На софийско 10/100.Дали е ламбдата?
                    Нищо ти няма на колата. :D Много се вманиачавате ми се струва.Ако си без катализатор може заради това да мирише.
                    Да без катализатор съм има заварена тръба.Не че се вманиачавам ама мирише като на ей сега запален трабант или лада- една такава мн натрапчива миризма на неизгоряло гориво
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #11
                      infineon написа:
                      iv_laz написа:
                      infineon написа:
                      И при мен мирише на неизгорял бенз и то при загряла кола даже.От какво може да е? Оборотите ди държи перфектно без да мърдат на 850.на извънградско го докарах 6/100На софийско 10/100.Дали е ламбдата?
                      Нищо ти няма на колата. :D Много се вманиачавате ми се струва.Ако си без катализатор може заради това да мирише.
                      Да без катализатор съм има заварена тръба.Не че се вманиачавам ама мирише като на ей сега запален трабант или лада- една такава мн натрапчива миризма на неизгоряло гориво
                      А свещите на колко км са?
                      FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                      Коментар

                      Working...
                      X