Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Врати и табло на Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Врати и табло на Пунто

    Здравейте всички от форумаКолата ми е Пунто с 2/3 врати 1,2 S 60Имам два въпроса на които се надявам да ми дадете отговори.1. Забелязах, че вратите се отварят много широко и го няма онзи ограничител в средата на вратата между двете панти.Като се отваря вратата имам чувството че ако я изтърва ако например духа вятър може да се обърне. Това нормално ли е за колата. Карам и Форд с 4 врати затова ми прави такова впечатление.2. На таблото в средата ми е километража, в дясно часовника в ляво е нивото на горивото.Нямам стрелка за температурата а се вицдат две точки като лампи- горе и долу.Не мога да разбера кага е загряла колата и нямам ориентация за състоянието в момента.трябва да светне нещо или какво?Нормално ли е, защото виждам на другите, че има стрелка за температурата?Благодаря ви предварително за отговорите!
    Всякаква информация за Фиат Пунто

    #2
    Re: Врати и табло на Пунто

    cvesko написа:
    Колата ми е Пунто с 2/3 врати 1,2 S 60Имам два въпроса на които се надявам да ми дадете отговори1. Забелязах, че вратите се отварят много широко и го няма онзи ограничител в средата на вратата между двете панти.2. На таблото в средата ми е километража, в дясно часовника в ляво е нивото на горивото.Нямам стрелка за температурата а се вицдат две точки като лампи- горе и долу.Не мога да разбера кага е загряла колата и нямам ориентация за състоянието в момента.трябва да светне нещо или какво?Нормално ли е, защото виждам на другите, че има стрелка за температурата!
    1.Пунто няма класическия ограничител тип"разпорка"м/у двете панти.Ограничителя е на долната панта и представлява торсион с ролка в края,която служи като фиксатор.Добре е да се смазва при нужда.2.При варианта без прибор за температурата,лампата с пиктограма термометър е червена,т.е.светва при аварийна стойност на температурата/прегряване/,при такава индикация незабавно се спира и се търси причината за това...Няма индикация за нормална температура.../в смисъл лампа/-нормално е да не свети нищо/т.н. концепция "тъмно табло"/
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Лично аз мисля, че това е малко тъпичко... Предпочитам да си има уредче, със стрелкичка,та да си я гледкам като си карам количката :D
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #4
        kiro_of_the_day написа:
        Лично аз мисля, че това е малко тъпичко... Предпочитам да си има уредче, със стрелкичка,та да си я гледкам като си карам количката :D
        температурен датчик от лада + "часовника" вътре също от лада и за 20 лв имаш перфектен уред за температура правено е на уно 1,0 фаер спи , на всичкото отгоре датчика от лада се завива на мястото на оригиналния без проблем /за уното става въпрос за пунто незнам/
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          Благодаря ви за отговорите и мненията!как мога да проверя тази лампа дали работи т.е. при прегряване дали ще светне?
          Всякаква информация за Фиат Пунто

          Коментар


            #6
            cvesko написа:
            Благодаря ви за отговорите и мнениятакак мога да проверя тази лампа дали работи т.е. при прегряване дали ще светне?
            При прегряване датчика дава контакт на "маса" и лампата светва-по този начин може да се провери лампата,проверка на датчика-чрез "сваряване"-Т над 90 градуса външно/не е много удобно-трябва да се извади,но друг начин няма!/-проверка чрез прегряване на "място "в двигателя е излишен риск ...Успех !
            Ex. Grande Punto Driver

            Коментар

            Working...
            X