Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За фаровете на Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За фаровете на Мареа

    Как се сменят крушките на фаровете на Мареа уикенд? Отвътре, през двигателния отсек, или отвън, като се свалят стъклата? Откъм мотора ми се струва невъзможно.
    FIAT Marea Weekend 1.8 бензин/газ 115 к. с. 1997 г.

    #2
    Точно от към мотора ,но по добре свали фара и тогава сменяй.Фара се държи на двата болта отгоре на гредата и един ябълковиден щифт откъм калника за сътоветния фар който се вади с дърпане.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Стига бе, другарю! Не знам при другите двигатели как е, ама на 1.6 само трябва да се махне въздуховода покрай левия фар, а десния си е открит. Усилието за смяна на крушка е като за смяна на крушка. Сваляне на фаровете - малко множко ми се вижда
      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

      Коментар


        #4
        vesko написа:
        Стига бе, другарю! Не знам при другите двигатели как е, ама на 1.6 само трябва да се махне въздуховода покрай левия фар, а десния си е открит. Усилието за смяна на крушка е като за смяна на крушка. Сваляне на фаровете - малко множко ми се вижда
        Другарю нека ги свали все пак за да види какво има зад тях.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          другарю, тотално съм съгласен.хубаво е да се развива ТНТМ-то.и да изпълним петилетката за три години...а може и като в дупница - за една и като пита как да си смени маслото - май ще е най-добре да свали картера нали

          Коментар


            #6
            u_bo написа:
            другарю, тотално съм съгласен.хубаво е да се развива ТНТМ-то.и да изпълним петилетката за три години...а може и като в дупница - за една и като пита как да си смени маслото - май ще е най-добре да свали картера нали
            Не съм съгласен за маслото, по- добре ще излезе, ако откачи скоростната кутия и ауспуха А за крушките- само да внимава, като отваря пластмасовите капачета на задната част на фара, да не счупи някоя щипка. И колега, ник’во чистене на рефлекторите с парцал, т’ва не е руски Фиат (Жигула)
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар

            Working...
            X