Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Теч от странно място. Незнам какво е? Бихте ли помогнали?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Теч от странно място. Незнам какво е? Бихте ли помогнали?

    Днес се появи теч и ме стресира. Лошото е, че не съм в България и незнам какво да правя. На такова място съм, че и сервизи няма наоколо. Значи паркирам колата и се връщам след 30 минути, а отдолу локва. Вода или антифриз, немога да разбера, но не е масло. Само че идва едно такова място, че незнам какво има там затова направих снимки та дано някой да може да ми помогне.
    Прикачени файлове
    Фиат Брава 1.9 JTD 105 99'

    #2
    ...

    Да не е от климатика? Ако имаш де... Щото аз спрях един ден колата, ходих насам-натам и като се върнах, гледам до предната лява гума една локва и продължава да капе... Оказа се, че е вода от климатика...
    Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
    Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

    Коментар


      #3
      не е ли някъде там пътят на маркуча за течността за задното стъкло? Постоянно ли тече, или тече тече и спира? Ползва ли задната чистачка малко преди това? Или климатик, може да е кондензирала вода в/у изпарителя.

      Коментар


        #4
        Скоро валял ли те е хубав дъжд, защото ме съмнява че идва от пространството под кората на чистачките, не виждам какво може да е друго, ако са запушени каналчетата които са за оттичане може да се е събала вода там.
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          ogi28b написа:
          не е ли някъде там пътят на маркуча за течността за задното стъкло? Постоянно ли тече, или тече тече и спира? Ползва ли задната чистачка малко преди това? Или климатик, може да е кондензирала вода в/у изпарителя.
          Колега вземи се оправи къде го видя този изпарител като това е помпата на спирачките и човека кара JTD, аз лично конденз не съм виждал в/у изпарител, малко не е възможно като се има предвид каква температура достига
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #6
            И каква температура достига изпарителя, че много интересно ми стана??? Залагам си главата, и колата, че при изправна система е от 4 до 6 градуса! Твой ред е да се оправиш, следващия път чети внимателно. Климатиците също имат ИЗПАРИТЕЛИ. Или мислиш че лятото капят, понеже са вързани с водопровода?

            Коментар


              #7
              van_dal написа:
              Скоро валял ли те е хубав дъжд, защото ме съмнява че идва от пространството под кората на чистачките, не виждам какво може да е друго, ако са запушени каналчетата които са за оттичане може да се е събрала вода там.
              И аз смятам, че е дренажа на пространството под предното стъкло.@tsanibaytchev-за проверка -излей едно шише вода на предното стъкло при отворен капак на ДВГ и виж къде ще се изтече водата.Тези дренажи са тип "патешка човка" почистват се чрез стискане за разширяване на отвора...Не е дренажа на климатика,той излиза под купето.
              Ex. Grande Punto Driver

              Коментар


                #8
                Утре ще пробвам. Не съм ползвал климатика обаче. Тука е доста хладно за климатик. Възможно ли да е климатик, климатроник де аз съм с климатроник, след като не е ползван? Аз се съмнявам да не е нещо от парното, защото когато правихме сместа за антифриза я правихме за -37 градуса. Съмнявам се, че ако сместа е доста силна, може да е пробило някъде някой тръбопровод та затова питам там на това място минава ли нещо от парното. Четох някъде, че ако е силна сместа на антифриза или радиатора се разяжда или в купето почва теч, все някъде избива. Обаче тука в Норвегия зимата става и -40 и неможех да рискувам да тръгна с течност за -20,-25.
                Фиат Брава 1.9 JTD 105 99'

                Коментар


                  #9
                  оттам влизат маркучите за парното. с едно фабрични скоби са. общо взето си провери антифриза колко е паднал, долей и си вземи една тубичка па се занимавай като се прибереш. поне аз така бих направил
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    Преди това е валял дъжд, нали? Не се плаши, това е чиста дъждовна водица от ’коритото’ под предното стъкло. Този отвор е за изтичането на събиращата се там вода, не се плаши, това е нещо нормално!
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      като я видя локвата, не го ли пипна това дето е текло??? можеш ли да различиш вода от антифриз??? ако е вода, няма как да е от охладителната система, щом си с антифриз...
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #12
                        ogi28b написа:
                        И каква температура достига изпарителя, че много интересно ми стана??? Залагам си главата, и колата, че при изправна система е от 4 до 6 градуса! Твой ред е да се оправиш, следващия път чети внимателно. Климатиците също имат ИЗПАРИТЕЛИ. Или мислиш че лятото капят, понеже са вързани с водопровода?
                        На мястото което е показал човека не виждам никакъв изпарител, а този на климатика т.е. вътрешното тяло на климатика не се намира там, а доста по-надолу и по навътре, не виждам какво трябва да се оправям
                        --Старата ръжда любов не хваща!--
                        156 sportwagon 1,9 jtd 115
                        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                        Коментар


                          #13
                          Както каза колегата това е от И аз смятам, че е дренажа на пространството под предното стъкло. @tsanibaytchev-за проверка -излей едно шише вода на предното стъкло при отворен капак на ДВГ и виж къде ще се изтече водата.Тези дренажи са тип "патешка човка" почистват се чрез стискане за разширяване на отвора... Не е дренажа на климатика,той излиза под купето.
                          Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                          Коментар


                            #14
                            tsanibaytchev написа:
                            Утре ще пробвам. Не съм ползвал климатика обаче. Тука е доста хладно за климатик. Възможно ли да е климатик, климатроник де аз съм с климатроник, след като не е ползван? Аз се съмнявам да не е нещо от парното, защото когато правихме сместа за антифриза я правихме за -37 градуса. Съмнявам се, че ако сместа е доста силна, може да е пробило някъде някой тръбопровод та затова питам там на това място минава ли нещо от парното. Четох някъде, че ако е силна сместа на антифриза или радиатора се разяжда или в купето почва теч, все някъде избива. Обаче тука в Норвегия зимата става и -40 и неможех да рискувам да тръгна с течност за -20,-25.
                            За това че антифриза сте го направили на -37 градуса не се притеснявай, няма да разяде нищо. На предишните ми Фиати имаше лепенки на стъклото за антифриза и на тях пишеше марката на антифриза Парафлу мисля беше и температура - 40 градуса. Мисля че тези лепенки бяха фабрични и оригинални, защото и на 2-те ми предишни бяха еднакви, а колите различна година и от различни страни внесени.
                            FIAT PUNTO 1.7 TD
                            CITROEN XSARA 1.8 16V VTS EXCLUSIVE

                            Коментар


                              #15
                              Точно от там тече и климатикът и водата от копитото под чистачките ,не се притеснявай сипвай гориво и гас.
                              FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                              Коментар

                              Working...
                              X