Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за масло и филтри

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за масло и филтри

    Здравейте фенове ,смятам да сменя маслото и филтрите на пунтото, но не съм наясно каква марка да избера . Коя модификация на Селения е най-подходящо ?Вчера едно приятелче с fiesta отиде да си смени маслото в близкия сервиз....сложили му наливно масло от един варел...швейцарско...за 23лв със смяната...Малко съмнително ми се струва...Какво мислите по въпроса Моля да ми препоръчате и подходящите марки филтри....Благодаря предварително

    #2
    Re: Съвет за масло и филтри

    blue_g написа:
    Здравейте фенове ,смятам да сменя маслото и филтрите на пунтото, но не съм наясно каква марка да избера . Коя модификация на Селения е най-подходящо ?Вчера едно приятелче с fiesta отиде да си смени маслото в близкия сервиз....сложили му наливно масло от един варел...швейцарско...за 23лв със смяната...Малко съмнително ми се струва...Какво мислите по въпроса Моля да ми препоръчате и подходящите марки филтри....Благодаря предварително
    Масло-Селения-Gold 10W40-полусинтетично,цена~10-11 лв/л.Относно наливните съм твърдо против/смятам ги за съмнителни ...!!??/особено за тази цена-съизмерима с М-10 ?Относно филтрите-FILTRON-полски,или италианските/FIAAM,FRAM...и др./ - близки са по цена до тях...Успех !
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Един приятел лаборант в Приста ойл изказа същото мнение за наливните масла. Просто няма как да се вложат качествени добавки в базовото масло за тези пари,пък било то и на едро. Селениа 20к е 14лв за литър пълна синтетика с пробег 20 000 км извънградско. Слагаш и по-скъп филтър и караш с удължен пробег на смяната.
      sigpic
      Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
      475HP 11,5/1,9/191
      YouTube

      Коментар


        #4
        Честно казано... при маслата положението е същото, като при пастите за зъби Всички сериозни марки имат флористат, но разлчни марки, различни реклами... При маслата е същото. Важно е, какъв тип масло се препоръчва за творт двигател. От там нататък според мен всичко е субективна преценка. Колкото майстори попиташ за масло толкова различни мнения ще чуеш... В Италия се произвежда марката Selenia. Нормално е да препоръчват за своите автомобили нещо произведено в собствената си държава. Друг е въпросът, как ще се представи това масло в съревнование с Castrol, Mobil, Motul, Valvoline и т.н.т. Аз за себе си избрах полусинтетика на Motul 6100. Дават го за по-сериозни натоварвания. Не,че ще карам при екстремни условия... но беше с малко по-скъпо от нормалното А 10W40 е най-универсалният вариянт за нашите фиатове.За филтрите нищо не мога да кажа... само дето един приятел, който продаваше авточасти хич не беше очарован от Filtron. Аз сложих италиянски някакъв
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          аз ще помоля някои запоанат с маслата, да препоръча по един два вида от всички ценови диапазони, защото и аз се колебая а навсякъде чувам различни мнения, аз съм се ориентирал към синтетика принципно и за 90 - 100 лв за 4 литра има голям избор, естественно бих искал да сложа наи доброто на фиата. благодаря предварително.бтв., двигателя ми е 1.8 16в

          Коментар


            #6
            До сега карах със Selenia Gold. Преди 300км. смених маслото със Tutela. Чух добри приказки за това масло. Вантотрейд са вносители. Нека други колеги мкойо карат с такова кажат отзиви.

            Коментар

            Working...
            X