Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Рекордно нисък разход и може би един проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Рекордно нисък разход и може би един проблем

    Колеги днес постигнах рекордно нисък разход с бравата - 4,9 л/100км отиване и връщане Пловдив - София. Бях си наумил, че ще пробвам да карам само в интервала 80-90 км/ч и максимално да ползвам местата за инерция. Също така без никакви резки изпреварвания. Верно карах като дядка но разхода си е факт. За 294 км. изминати километра - 14,5 л. Бях заредил до горе, след това дозаредих пак до горе и пое точно 14,5. Супер изкефих се на разхода. Но по време на карането, тъй като често пусках по инерцийка ми направи впечатление, че на 2 пъти както си карам по инерция и тръгвам да включвам 5-та и не иска. Просто не иска да влезе. Трябва да включа 4-та и след това влиза без проблем. Това го направи веднъж на отиване и веднъж на връщане. Иначе в останалите случай си влизаше супер мазно без никакъв проблем. Дали е симптом на някакъв проблем или просто случайност нещо не е сработил синхронизатора?
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    #2
    Никой ли не ти е казвал, че не е много полезно/разумно да се кара не на скорост??? Караш си на 5та в икономичния диапазон и разхода пак щеше да е 4.9, а може би и 4.5 дори
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      jenshen73 написа:
      Никой ли не ти е казвал, че не е много полезно/разумно да се кара не на скорост??? Караш си на 5та в икономичния диапазон и разхода пак щеше да е 4.9, а може би и 4.5 дори
      Колега не съм много съгласен. Защото ако карах само на 5та нямаше да мога да използвам инерцията. Знам, че ако се спускаш на скорост разхода е почти 0, но тогава пък ще изминеш доста по малко растояние тъй като двигателя ще е като спирачка макар и слаба
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        #4
        колегата имаше предвид с съвсем леко натисната газ,но карането по инерция не вреди на скоростите.не виждам причина да не иска да включва 5-та ,а да влючи 4-та.дане би да имаш малко масло в скороститеаз ако карам по инерция преди да включа на скорост,давам малко газ да се вдигнат оборотите около 2000-2500 и тогава включвам (пестя си синхронизатора на предавката която включвам :D )да чукам на дърво до сега само когато бях с неподходящо масло включваше трудно скорости,като го смених с такова по спецификация всичко се оправи
        типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
        хюндай акцент 1.5 CNG
        киа каренс +метан

        Коментар


          #5
          Маслото е ОК. Скоро е смяняно. Ами двата пъти като стана този бъг имах продължително спускане по инерция - около 3-4 км преди и след тунела . Та това се чудех да не би да не е сработил синхронизатора. Не ги разбирам много скоростните кутии Виж не пробвах да подам газ за да вдигна леко оборотите
          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

          Коментар


            #6
            Бравос колега добре си го докарал И аз мин година като ходих до морето карах по същия начин 80-100 и по нанадолнищата изключвах и кошницата ми даде 4.5/100 Гоуф 3 1.4ми
            VTS 16V

            Коментар

            Working...
            X