Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунтото тегли на дясно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунтото тегли на дясно

    здравейтенямам никакъв опит с форума, нито с автомобилите, за това моля за съветзимата изкарах с нови зимни гуми - добре балансирани, колата вървеше без вибрации или самозавиванепреди два дни сложих нови летни (в голяма гумаджийница на хладилника, пълна с мерцедеси и джипове) и усетих, че колата съвсем леко криви на дясно. премерих налягането - предна лява беше 2,6! а пр.дясна - 2,3. изравних и четирите на 2,1. въпреки това продължавам да усещам леко носене на дясно, което е независимо от това дали съм на скорост или по инерция (със скорост между 60 и 90 км.ч. - по-бързо не карам). може ли да се дължи на недобър баланс или на нещо друго. пак казвам, че със зимните не съм забелязал такъв проблем. моля за съвет - да водя предницата на стенд, да пребалансирам гумите, да им сменя местата или нещо друго подходящопредварително благодаря на всички от форума
    Fiat Punto 1.2 60hp 1998

    #2
    Re: Пунтото тегли на дясно

    conko написа:
    здравейтенямам никакъв опит с форума, нито с автомобилите, за това моля за съветзимата изкарах с нови зимни гуми - добре балансирани, колата вървеше без вибрации или самозавиванепреди два дни сложих нови летни (в голяма гумаджийница на хладилника, пълна с мерцедеси и джипове) и усетих, че колата съвсем леко криви на дясно. премерих налягането - предна лява беше 2,6! а пр.дясна - 2,3. изравних и четирите на 2,1. въпреки това продължавам да усещам леко носене на дясно, което е независимо от това дали съм на скорост или по инерция (със скорост между 60 и 90 км.ч. - по-бързо не карам). може ли да се дължи на недобър баланс или на нещо друго. пак казвам, че със зимните не съм забелязал такъв проблем. моля за съвет - да водя предницата на стенд, да пребалансирам гумите, да им сменя местата или нещо друго подходящопредварително благодаря на всички от форума
    според мен се дължи на лош баланс...щом със зимните не си имал подобен проблем...
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #3
      Проблема не в баланса/ако е там ще тресе/,а в сходимоста /геометрията на преден мост-и на чисто нови гуми ,особено ако са евтина марка,има разлика в диаметрите и теглото-смяна местата е един от начините-другия /за предпочитане-реглаж на стенд.
      Ex. Grande Punto Driver

      Коментар


        #4
        гумите са от най-евтините - корморан 165/65 14 (взех ги с отстъпка за по 50 лв.), макар, че и зимните бяха от тази маркаОК значи ще пробвам със смяна на местата им, а ако не даде резултат ще търся сервиз за реглаж
        Fiat Punto 1.2 60hp 1998

        Коментар


          #5
          vesko.t написа:
          Проблема не в баланса/ако е там ще тресе/,а в сходимоста /геометрията на преден мост-и на чисто нови гуми ,особено ако са евтина марка,има разлика в диаметрите и теглото-смяна местата е един от начините-другия /за предпочитане-реглаж на стенд.
          м’да, колегата е по-прав
          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

          Коментар


            #6
            Макар че са нови гумите поогледай ги по обстойно да не са криви или примерно дясната да има балон отвътре.По този начин станах за резил в един сервиз в Надежда.Джантата,ако ти е крива също има отражение. Успех
            Fiat Tipo
            Corsa b комби !

            Коментар


              #7
              Криви гуми!!!
              Фиат Брава 1.4 12V 1998г

              Коментар

              Working...
              X