Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фарове Брава... не светят ли много слабо?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фарове Брава... не светят ли много слабо?

    Вие, как мислите? Аз лично, като карам на къси се оцъклям яко за да видя, какво се случва пред мен. Не е проблема в крушките, хубави са! Старият ми изгнил опел има по-силни фарове от тези на фиата... Според мен фабричното затъмняване на фаровете е основен фактор за мизериата.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    #2
    Колега, най вероятно просто трябва да ти се регулират фаровете - сигурно светят много ниско.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      И аз наблюдавам, че фаровете на къси светлини светят много слабо. Добре че имам халогенни фарчета, та доосветяват пред мен. Вероятно така са си направени. Иначе от дългите светлини нямам никакви оплаквания.Въпросът не опира до регулиране, защото както знаем, тези коли са с възможност за регулиране на фаровете от таблото.
      Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

      Коментар


        #4
        И на мен на типото светят много слабо, особено в града на къси се вижда много зле.

        Коментар


          #5
          Mitko написа:
          Аз на къси се чувствам много добре. Няйкой казват, че са вдигнати високо и заслепяват, но ми ги правиха на стенд
          И аз като ги вдигна, се чувствам значително по-добре, но колите отсреща почват да ми присветкват, та от колегиалност ги свалям.
          Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

          Коментар


            #6
            Не става въпрос за вдигане, а за сила. И за Брава/Браво на, които фаровете са им затъмнени фабрично. Работата ми е свързана със светлина така, че имам представа на, какво разстояние триябва да светят късите. Не опира проблема до регулиране. Явно си е фабричен проблем - поредният!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=621Тук си е описано, че фаровете не са от най-добрите. Може би модела с лупите(след 98 фейслифта май ги слагат както и на марея) е по добър, но заедно с халогени на мен ми вършат работа, но найстина ако разчитам само на фаровете няма да съм доволен
              FIAT Bravo 1.6 16V '97

              Коментар


                #8
                на моето пунто светлините (късите)бяха ужасни-какво ли не ги правих-ништо!накрая един елтехник ми сложи релета(от лада)чрез тях друпна ток директно от акумулатора и късите сега са ми по силни от всякога!незнам как го направи но имаше много добър ефект!
                Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                Коментар


                  #9
                  И моите фарове на бравата бяха слаби, но смених крушките с такива на осрам, които имат по-голям светлинен добив и сега съм доволен.
                  BRAVA 1,4 12V
                  Nissan Navara

                  Коментар


                    #10
                    Подобен ефект може да се получи при дълги и тънки проводници към фаровете. Проверява се с волтметър, като се мери напрежението непосредствено на фара. Ако е по-ниско от това на акумулатора с повече от няколко десети от волта (хайде да кажем до 0.5V), работата не е добре. Решението е допълнително реле и кабели директно от акумулатора, както написа puntotras по-горе. Не забравяйте обаче че трябват и предпазители - да не стане някоя беля.
                    Fiat Ritmo 105TC
                    1600cc 105к.с.

                    Коментар


                      #11
                      Вие, как мислите? Аз лично, като карам на къси се оцъклям яко за да видя, какво се случва пред мен. Не е проблема в крушките, хубави са! Старият ми изгнил опел има по-силни фарове от тези на фиата... Според мен фабричното затъмняване на фаровете е основен фактор за мизериата.
                      Измери напрежението на зареждане!Обикновенно при 14-14.2V на акумулатора, при работещ двигател над 1200об. би трябвало да нямаш проблеми, но при по-ниско, светят жьлтиникаво!

                      Коментар


                        #12
                        Рефлекторите са наред, зареждането също. Най-добре ще е да замеря напрежението на самата крушка. Благодаря за мненията и препоръките!
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар

                        Working...
                        X