Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен проблем с чистачки и предно стъкло...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен проблем с чистачки и предно стъкло...

    Смених 3 чифта чистачки и все едно и също. Не премахват водата добре и това е.Миналата седмица реших да измия колата вкъщи и ето какво забелязах... Като полея обилно с вода и се получават едни водни магистралки по траекторията на движение на чистачките. Дали може да е повредено нещо самото стъкло...
    Прикачени файлове
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    #2
    Пич незнам дали не е от рамената на чистачките друго не се сещам
    Fiat Brava
    Volkswagen Golf
    и тия три неща

    Коментар


      #3
      Нещо мазничко е майче, може би тъпа автомивка или препарат тъп.

      Браво 1,6 16V

      Коментар


        #4
        Колега и аз имам подобен проблем! Купих и препарат някакъв специален за стъкла и нищо! Когато стъклото е студено, чистачките чистат, но остават много пътънца в самото стъкло, все едно някой части са матирани, или наклепани с нещо мазно. Като се позатопли стълкото няма проблеми. И аз се чидя дали не съществува препарат с, който да се полира малко по-агресивно стъклото...
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          И аз имам подобен проблем. Само на шофьорската чистачка. Истава една зона, която е точно като мазна. Интересно е, че при движение на горе го изчиства, но при движението надолу се появява. Какво ли не правих - сложих другата чистачка от комплекта, после я обърнах, разлика няма. Но все пак продължавам да подозирам чистачката.
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #6
            Тъй като гледам самото стъкло е бая мазно, да не си сипвал нещо "по-специално" в казанчето :D Пробвай да измиеш хубаво стъклото с веро и чистачката. И сипвай чиста вода по стъклото да видим дали ще прави пак петна. Миналата седмица колегата на служебната корса и сипа без да иска антифриз вместо течн. за чистачки и познайте.....
            --Старата ръжда любов не хваща!--
            156 sportwagon 1,9 jtd 115
            ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

            Коментар


              #7
              msotiroff - измии хубаво стъклото с препарат обезмаслител, после с обикновен препарат за стъкла, и също перото на чистачаката трябва да измиеш идеално. После обработи стъклото с препарат "антидъжд" , спазвайки стриктно написаното в инструкцията му и после виж как са нещата. При мен след направените неща ефектът е поразителен, стъклото ми се чисти перфектно, въпреки че е надрано и има "канали", не остава никаква вода. А препаратът антидъжд който използвах е толкова мощен , че при второто нанасяне "гони" сам себе си, така както гони водата след това. Колкото да "петната" дето ви се появяват - да видим кой първи ще се сети защо ги има на всяка кола, или пък ще се окаже че това е поредният фабричен дефект на фиат, наред с изпотяването на стъклата Ако случайно на другите коли не ги виждате тези петна, не се притеснявайте, сложете чифт качествени слънчеви очила, и погледнете пак

              Коментар


                #8
                ogi28b написа:
                Колкото да "петната" дето ви се появяват - да видим кой първи ще се сети защо ги има на всяка кола, или пък ще се окаже че това е поредният фабричен дефект на фиат, наред с изпотяването на стъклата Ако случайно на другите коли не ги виждате тези петна, не се притеснявайте, сложете чифт качествени слънчеви очила, и погледнете пак
                И от какво са петната? Сменено предно стъкло с турско/китайско, или? Мръсно - омазано от хубавия софийски въздух?

                Коментар


                  #9
                  Дано да не говорим за различни неща, но аз говоря за подредените в правилна решетка "петна" по цялото стъкло, а не за някакви безразборни, резултат от долнопробни китайски/турски материали....

                  Коментар


                    #10
                    Дано да не говорим за различни неща, но аз говоря за подредените в правилна решетка "петна" по цялото стъкло, а не за някакви безразборни, резултат от долнопробни китайски/турски материали....
                    Доколкото знам, тези петна ги има само по задните стъкла и са резултат от поляризацията на стъклото (не че знам какво значи това). Забелязват се ясно с качествени полароидни очила под определен ъгъл. На предното няма, защото ако имаше, не би било възможно да се кара със слънчеви очила. По-иначе казано, автомобилните стъкла си имат ултравиолетова защита и тя се вижда при определени условия.
                    Shit happens, sometimes...
                    Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                    Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                    Коментар


                      #11
                      Lane Staley написа:
                      ...Интересно е, че при движение на горе го изчиства, но при движението надолу се появява...
                      Баш. Те това не мога да си го обясня... Yellow_Flash_Colorz_PDT_25 Yellow_Flash_Colorz_PDT_25 Yellow_Flash_Colorz_PDT_25 Иначе в казанчето слагам само чешмяна вода и течност за чистачки.Ще приложа съветите на ogi28b, но другата седмица, че сега тая кола е в сервиза, след което ще споделя какъв е ефекта.
                      M-Benz E 250 TD 150hp
                      M-Benz 200d 75 hp
                      Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                      Коментар


                        #12
                        При сухо стъкло го натъркай с разредител за боя АМБ после с сух парцал го полирай след това с гъба и пяна си измий стъклото и пробвай след това с чистачките ако стане пак така като на снимката проблема остава в стъклото.
                        FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                        Коментар


                          #13
                          добре искам да питам някой пробва ли да смени рамената на чистачките ако искаш пич гледам, че си от София даи да се видиме и ще завъртим, мойто рамо на твойта кола или ако имаш приятел със фиатка пробвай и кажи какво е станало от опит глава не боли, а за мен е необяснимо от какво друго да е.
                          Fiat Brava
                          Volkswagen Golf
                          и тия три неща

                          Коментар


                            #14
                            На пежото на снахата имаше същия проблем, 1:1. Мих го само с препарат за стъкла, без обезмаслител защото нямах, и без "антидъжд", че не ми беше под ръка, взех и нови перца - някакви най-евтините, графитени, по 4 лева 71 см., и рязах, че на онова едната чистачка е 65, другата 40. Та след всичко направено, оставаха много малки следи от вода, при връщане на рамото надолу. Коренно по-добре от преди стана, но не както на бравата А на нея пък сега го имам тоя проблем със задното стъкло, ама сигурно щото сложих употребявано перо, от евтините. Утре слагам силиконово и приключвам с въпроса.

                            Коментар


                              #15
                              Слагал си му нещо или като са го мили са го нацапали ,мазно трябва да е напръскаи го с обезмаслител и пробвай така
                              Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                              Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                              Коментар

                              Working...
                              X